Sari la conținut

Paraul Rece


Postări Recomandate

@dragosktm.......concursul pt tine am vazut ca avea loc langa un tico verde, la iesirea din parau spre rasnov  .oricum, felicitari pentru participare
Asa se vedea de pe MARGINE ?!? :ph34r: :( :(

 

Nu-mi aduc aminte de nici o faza cu Tico verde. Poate nu eram eu...

Am incercat sa te sun inainte de start, dar iti tineai telefonul bine inchs.

Nu credeam ca o sa fie chiar atat de nasol, dar imi pare bine ca am incercat.

Prin padure, prin portiunile nasoale, noroiul aluneca atat de tare, ca abia te tineai pe propriile picioare, dar'mite pe doua roti... :( Si in conditiile astea, a trecut pe langa mine unul din meseriasii lui Zsolt, de am crezut ca am vedenii; tipul practic ZBURA prin aer, atingea cu rotile doar din cand in cand, ca sa-si mai dea un impuls. Era ireal. :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ pit ...da, am fost si sambata si duminica.sambata am intrat in traseu dinspre bran.dupa 1,5 ore de la start nu se vedeau urme de rotzi  , era namolul virgin.

ai fost fraier ca nu m ai sunat , a fost distractiv prin padure pe ploaia aia 

 

Stiu, am fost foarte fraier :( , da nu am avut cu cine sa vin , numa duminica a venit un prieten din germania care si`a adus 5 moto si am venit cu el. Si am ajuns numa la 15.00 ca am stat 2 ore sa montam un motor ca au fost demontate :ph34r: :(

 

Tu ai particicpat ? a fost si tura de amatori ? ( fara sa necesite permis A :( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am participat pt ca nu m am simtzit in stare sa fac 3 ture de concurs.nu cred ca era nevoie de permis categoria a.pentru a te putea inscrie la avansatzi, trebuia sa mai fi participat la cel putzin o cusra in campionat.oricum, din ce am vazut eu, 2 sau 3 de la clasa a 2 a au terminat prima tura de concurs.a doua tura, pauza.

oricum mi a placut, si inca o data felicitari participantzilor :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permis categoria a
Nu a intrebat nimeni nimic.
2 sau 3 de la clasa a 2 a au terminat prima tura de concurs.a doua tura, pauza
A fost super, super nashpa, si asta numai din cauza ploii si a noroiului (de tip argilos) care iti intra intre crampoane, se lipea acolo si rotile deveneau slick-uri. Cu spatele te mai descurcai cumva, ca daca ambalai motorul cu spume, noroiul se desprindea datorita fortei centrifuge. Dar pe fata, nema. Si la coborare erai "fiul ploii" cu o roata fata super alunecoasa.

 

Daca ar fi fost uscat, acelasi traseu cred ca ar fi putu fi chiar misto, si mult mai multa lume ar fi reusit sa termine cursa. Cred ca si eu as fi fost in stare sa fac cel putin un tur. Dar ploaia asta a stricat toate socotelile. Csaba (de la Meteor) era negru de suparare, s-a cam ales praful de cuncursul LUI si muncise enorm sa-l organizeze. De altfel organizarea a fot foarte buna, s-au implicat o gramada de oameni si s-au facut mari eforturi: arbitri de traseu, politie, salvari Smurd, masini 4x4 de interventie, motociclisti de interventie pe traseu, celule de cronometraj, oameni pentru asistenta in portiunile foarte dificile, etc. etc. etc. Felicitari si organizatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...