Sari la conținut

Ce Model De Ij Este Acesta, In Talon Nu Scrie


parintele_ciprian
 Share

Postări Recomandate

post-14850-1172567450_thumb.jpgpost-14850-1172567490_thumb.jpgpost-14850-1172567528_thumb.jpg Am vazut pe forum ca sunt o multime de modele de Ij, al meu este din 61, dar nu stiu ce model, poate cineva care se pricepe ma va lumina si pe mine. Am lucrat toata iarna la el si mai am foarte mult de lucru, cu ocayai asta va arat motorul de care m-am indragostit. Mai am o tema la care nu mi-a raspuns nimeni: de ce nu intra in viteza a II-a. Multumesc celor care vor raspunde.

Yahoo ID: parintele_ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ij 56! :banana: in a doua sunt mai multe variante pt. care nu intra... furci uzate, craboti, melc, joc in pinion/saibele de la melc s-au subtiat sau o combinatie dintre 2 sau mai multe variante! cel mai bine e s-o desfaci si sa vezi ce e in ea! curaj ca nu musca, doar ai grija sa tii minte locul saibelor! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu arata rau deloc, pune mana pe ea, asa e la inceput si eu eram batut in cap acum 5 luni, iti garantez ca la primavara urmatoare o sa fii expert.

 

mult noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-14850-1172567450_thumb.jpgpost-14850-1172567490_thumb.jpgpost-14850-1172567528_thumb.jpg Am vazut pe forum ca sunt o multime de modele de Ij, al meu este din 61, dar nu stiu ce model, poate cineva care se pricepe ma va lumina si pe mine. Am lucrat toata iarna la el si mai am foarte mult de lucru, cu ocayai asta va arat motorul de care m-am indragostit. Mai am o tema la care nu mi-a raspuns nimeni: de ce nu intra in viteza a II-a. Multumesc celor care vor raspunde.

Yahoo ID: parintele_ciprian

ma poti ajuta si pe mine ca mi-am prin capul in instalatia aia electrica.... :bounce: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-14850-1172567450_thumb.jpgpost-14850-1172567490_thumb.jpgpost-14850-1172567528_thumb.jpg Am vazut pe forum ca sunt o multime de modele de Ij, al meu este din 61, dar nu stiu ce model, poate cineva care se pricepe ma va lumina si pe mine. Am lucrat toata iarna la el si mai am foarte mult de lucru, cu ocayai asta va arat motorul de care m-am indragostit. Mai am o tema la care nu mi-a raspuns nimeni: de ce nu intra in viteza a II-a. Multumesc celor care vor raspunde.

Yahoo ID: parintele_ciprian

 

 

Este model de jupter 1. Nu inta in viteza a 2-a pentru ca ai furca de jos uzata sau eventual pinionul de la viteza a 2-a este uzat, poate are un dinte rupt. Am unul identic. Pentru detalii poti apela la 0727969198 Marian :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Este model de jupter 1. Nu inta in viteza a 2-a pentru ca ai furca de jos uzata sau eventual pinionul de la viteza a 2-a este uzat, poate are un dinte rupt. Am unul identic. Pentru detalii poti apela la 0727969198 Marian :bounce:

 

hai ca ai devenit idolul meu! jupiter e in doua pistoane, mai uita-te odata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ij 56 toata ziua(ca am avut si eu demult)vezi ca intre capacul de cutie si melc sunt niste saibe care ghideaza vitezele,distanteaza in partea dorita melcul.daca e uzat capacul 3 adus melcul mai spre capac ,pui saiba pe partea cu ambreiajul.

iar la pinionul de atac sa nu aiba joc in parti toata smecheria aia cu role.e o saiba de diametru mare de otel care o tine fixa in capac,s-ar putea sa trebuiasca rectificata sau schimbata

vezi iar cum asezi pinioanele:in celen mai multe cazuri daca le asezi gresit merge viteza unu si 3 decat

 

ai grija ca e cel mai greu la cutie din tot ijul tau

 

ps:schimba saua aia ca e de (cuvant urat)!!

 

 

 

 

hai succes! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...