Sari la conținut

Help Me Jawa 250 Din 1960


Postări Recomandate

Salutare .. am cumparat acest moto si vreau sa il repar . Care aveti carte de reparatii sau orice info despre

Jawa 250 cc din 1960 postati aici plz si poate ma invatati de unde se iau piese sau cine face set motor.

 

 

:banana: thx

post-5170-1172786025_thumb.jpg

post-5170-1172786030_thumb.jpg

post-5170-1172786035_thumb.jpg

post-5170-1172786039_thumb.jpg

post-5170-1172786046_thumb.jpg

post-5170-1172786052_thumb.jpg

post-5170-1172786056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare .. am cumparat acest moto si vreau sa il repar . Care aveti carte de reparatii sau orice info despre

Jawa 250 cc din 1960 postati aici plz si poate ma invatati de unde se iau piese sau cine face set motor.

:banana: thx

sal cu setu t rezolv eu np alte bube c mai are??????vezi si postul meu d p pro nik:motormadman:0723446040 msi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru orice problema la motorul asta te pot ajuta eu, am si o gramada de manuale, am avut si un motor dintr-asta din 1964.

Piese nu mai am decat parca o chiuloasa.

Setul motor se face in Bucuresti la preturi f mici, te pot ajuta si sfatui.

e un motor destul de nervos, sa vezi ce pante poate sa urce....

Modelul e pe 6 volti si trebuie facut pe 12V pentru mai multa fiabilitate.

contacteaza-ma pe privat. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare .. am cumparat acest moto si vreau sa il repar . Care aveti carte de reparatii sau orice info despre

Jawa 250 cc din 1960 postati aici plz si poate ma invatati de unde se iau piese sau cine face set motor.

:baldy: thx

In primul rand asta e o Jawa CZ 356 de 175 cm3[alezajXursa 58x65mm]si nu o Jawa de 250.asta o sa vezi si o sa te convingi singur daca o sa ai curiozitatea sa te uiti pe placuta de identificare a motocicletei dispusa sub far.de altfel ai placuta fotografiata si in una din pozele postate.oricum ptr. edificare o sa pun mai jos doua poze ca sa vezi diferentele.in al doilea rand te felicit ptr. alegerea facuta:Jawele sunt motoare de suflet,mai ales cele mai vechi.daca vrei fiabilitate iti sugerez sa o convertesti pe 12V cu magnetou de Minsk.daca esti interesat iti dau eu detalii despre cum se face.daca cineva ti-a vandut motocicleta pretinzand ca e de 250 inseamna ca nu a avut nici un act,nu-i asa?in cazul asta e pacat ptr. ca nu o s-o poti inscrie niciodata :P .dar ca proiect de restaurare[daca e s-o faci calumea]nu e rea,mai ales ca pare completa.de unde esti?Te-as putea ajuta cu sfaturi sau chiar o mana de ajutor virtuala.hahahahahahah!!! :banana:

set motor face fabrica.nu asculta de unul de altul care sustine ca iti toarna piston mai mare si alte alea.trebuie sa iti iei piston nou la o cota mai mare si sa mergi cu el si cu cilindrul la un atelier mecanic bun unde sa iti alezeze si honuiasca cilindrul dupa pistonul nou.ptr. piese iti recomand Motorline sau Vultur.gasesti numerele pe forum.sal! :ok:

 

sal cu setu t rezolv eu np alte bube c mai are??????vezi si postul meu d p pro nik:motormadman:0723446040 msi

daca e set de 250 omul nu are ce sa faca cu el ptr. ca motorul lui e de 175 si de pe ala de 250 nu merge decat dinamul,pedala de viteze si alte cateva maruntisuri insa nu piese cu adevarat importante[cutie,ambreiaj,ambielaj].

post-10713-1172859098_thumb.jpg

post-10713-1172859159_thumb.jpg

Editat de kyvacka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 16 years later...

Mar interesa cineva cu esperienza necesara pt readucere là functionalitate una moto Jawa 250/1968/12v am nevoie de info pt a reusi sa o refac 

 

 

Acum 8 ore, ploscaru a spus:

Daca e un magazin de piese pt Jawa Ca sa pot comanda c'è ad avea nevoie 

 

Daca ai un nr di telefono

 

Acum 8 ore, ploscaru a spus:

Daca e un magazin de piese pt Jawa Ca sa pot comanda c'è ad avea nevoie 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...