Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Am vrea si eu si morphina sa venim asta seara, ca data trecuta nu prea am avut noroc :scratch:. poate de data asta. de ajuns probabil ca vom ajunge mai tarziu ca venim de la serviciu amandoi. unde va duceti dupa ce va intalniti?

 

 

Cya!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai nu stiu sa ma sune aida pe la 19:10 nu mai tarziu si nici mai devreme OK si atunci voi sti sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aida: da ok, nu-i problema era la sf examenului... nu aveai de unde sti si tel era dat pe silent deci nu a fost nici un deranj, doar ca nu puteam vorbi !

 

pt toti noii veniti pe topic: bine a-ti venit !!!

 

 

pt. Policeman : cumva Honda ta e de culoare visinie sau grena si era saptamna trecuta parcata la umbra pe trotuar la intersectia strazilor Baba Novac cu Campia Libertatii in fata unui magazin pt paine, langa un chiosc de ziare ???????

 

 

 

 

rog sa se respecte hotararea de a trece la rubrica "Club:" de la profil mentiunea "Titan" pana ne vom cunoaste mai bine si vom hotara ce nume vom adauga locatiei... de catre :

 

- neri

- legnakrad

- blondu ij

- Hai-Hui

- Danloop

- Kayne

- tutvio

- neo (cand va dori ... putea.. sau va avea timp ... avand o scuza pe care nu si-o dorea si nici noi nu i-o doream)

 

 

care fac parte din grup, de la prima intalnire fiind prezenti si activi mereu de atunci, si nu au trecut inca aceasta mentiune la profil, ii rog pe aceasta cale sa respecte votul majoritar

MULTUMTSC ,

Alexa

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) moamaaaa sunt zuper tari ...iii ce faine ..poi pana imi strang bani de motor mai mai ca mi-as face si eu una ca alea ...si mai sunt si ecologice ...super tare ... :) :)..si sa nu uit ...vrummmm vrummm :scratch: Editat de morphinaida
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aida: da ok, nu-i problema era la sf examenului... nu aveai de unde sti si tel era dat pe silent deci nu a fost nici un deranj, doar ca nu puteam vorbi !

 

pt toti noii veniti pe topic: bine a-ti venit !!!

pt. Policeman : cumva Honda ta e de culoare visinie sau grena si era saptamna trecuta parcata la umbra pe trotuar la intersectia strazilor Baba Novac cu Campia Libertatii in fata unui magazin pt paine, langa un chiosc de ziare ???????

rog sa se respecte hotararea de a trece la rubrica "Club:" de la profil mentiunea "Titan" pana ne vom cunoaste mai bine si vom hotara ce nume vom adauga locatiei... de catre :

 

- neri

- legnakrad

- blondu ij

- Hai-Hui

- Danloop

- Kayne

- tutvio

- neo (cand va dori ... putea.. sau va avea timp ... avand o scuza pe care nu si-o dorea si nici noi nu i-o doream)

care fac parte din grup, de la prima intalnire fiind prezenti si activi mereu de atunci, si nu au trecut inca aceasta mentiune la profil, ii rog pe aceasta cale sa respecte votul majoritar

MULTUMTSC ,

Alexa

 

Da, folosesc numai vineri seara, sambata si duminica seara aduc inapoi la servici, ( nu am unde se tin) macar acolo este pazit.

Stiu ca din cand in cand apare si un enduro cred, in fata supermarketului mai acolo, dar eu am vazut o numai cu husa peste ea.

 

Si cer scuze ca nu am reusit se vin la intalnire. Am citit la alte topinguri ca pentru care vor se plece sambata se strince la ora 10 sambata la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se recunoaste cineva in pozele cu gasca de motociclisti sa ma sune... :D :hug: :D ...eu am facut poza :P

 

yo dar nu pot la ora asta sa te sun.... pe bune la cat de incet merg cred ca si aia ma depasesc ...

 

:scratch: :) :)

 

 

:peace: :smoke: :wave:

 

foarte tare .... vezi ... si asa nu se mai produc nici accidente din cauza vitezei excesive.... ei bine acum... exceptand drumurile in pante abrupte.... :moron: :moto: :) :P

 

 

 

 

policeman: inseamna ce ti-am admirat motorisca zilele trecute, eu si sotu, imi place sissybarul tau ... de unde l-ai luat si cu cat ????

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo dar nu pot la ora asta sa te sun.... pe bune la cat de incet merg cred ca si aia ma depasesc ...

 

:scratch: :) :)

:peace: :smoke: :wave:

 

foarte tare .... vezi ... si asa nu se mai produc nici accidente din cauza vitezei excesive.... ei bine acum... exceptand drumurile in pante abrupte.... :moron: :moto: :) :D

policeman: inseamna ce ti-am admirat motorisca zilele trecute, eu si sotu, imi place sissybarul tau ... de unde l-ai luat si cu cat ????

 

 

multumesc pentru compliment.

 

vezi ca am comandat prima data aici in Romania toate accesorile de la Highway Hawk. Mie a ajuns o parte dupa 3 luni iar restul nu. In aprilie mi am cumparat sissybar`u de la Honda Florida. Ma costat 230 USD. Dar atentie mare la acccesorile ca o firma cu alta nu porivesc. Eu am sidebags si suportii de la Highway Hawk si Sissybar`u de la Cobra. Am fost obligat se caut alte suruburii ca nu sa potrivit nici unu cu alta. Asa ca e mai bine da ca cumpar totul de la o singura firma.

 

P.S. : oricum afara preturi sunt cu min. %40 mai ieftin decat aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ alexa: scuze, am vrut sa modific, da' forumu imi cere prea multe date ca sa completez tot ptofilu si lenea mare...

@all: distractie maxima tuturor celor care au plecat la ploiesti!! ne'om vedea acolo la anu'.... :scratch:

@policeman: bine ai venit printre noi..

@neo: cand te faci bine breh, ca ne e dor de tine... :)

 

 

@tudvio (ca sa nu zic tuTvio :) ) : ce dreaq cauti mah in CMR? /:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprian sunt..... ma dau cu un r6 yamaha in zona Stadion 23 aug LIA MANOLIu ,, de fapt am si o sala de fitness- bodybuilding in zona pe BAsarabia ( muncii )

Facem daca vreti o intalnire in zona,, eventual in fata stadionului pe 16 sau 23 iun ( sambata ) cu plecare la Snagov sau la mare cum vreti ....

cu acest prilej ne si cunoastem ,,,,,,

id mess : pepefitze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tudvio (ca sa nu zic tuTvio :) ) : ce dreaq cauti mah in CMR? /:scratch:

 

multumesc pentru spiritul foarte foarte ascutit de observatie

am omis sa schimb chestia asta in profile

acum multumita tie sper ca e in regula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoRock 4 - Ploiesti a fost prima mea intrunire moto. Sau...aproape, dat fiind ca am fost cu masina.

Sper sa am permis peste cateva zile si sa pot fi alaturi de voi si cu motorul, nu doar cu sufletul.

Pentru mine este deci o lume noua. Nu vreau sa o analizez sau sa o judec dar totusi...

Mi-au placut: organizarea (bravo Silver Pistons!), ideea cu jucariile (uite, ursul acela mare mare maro l-am adus eu si Alexa :scratch: ), mi-a placut impresionanta coloana moto ce pleca sambata la pranz la parada (imi venea sa alerg ca un copil printre motoare) - simteam ca e o mare inima care ne leaga pe toti si ca motoarele sunt doar un pretext (minunat dealtfel), ca ne-am fi intalnit oricum sa ne simtim Altfel doua zile... mi-au placut Phoenix, Iris si cate ceva de pe la altii, mi-ar fi placut si mai multe trupe, mai ales trupe noi sau necunoscute inca - sunt multi talentati care nu au bani sau pile si merita o mana intinsa! Mi-a placut calmul tipului care vindea non-stop tricouri cu cranii, seninatatea tipului inalt care isi ghidona prin multime cu o mana de fier prietenul cretz si scundac beat turta, copilasul de pe mini-chopper, mi-a placut ca Cehu a venit totusi (si ii doresc mult mult noroc de acum inainte), miar fi placut mult sa veniti si voi ceilalti din grup (dar stiu ca fiecare a avut optiunile sau problemele lui), mi-a placut sa descopar doua suflete deosebite in doi oameni cu care doar ma salutam sec pana acum (Cristi si Andrea - sper sa intrati si voi pe aici), Andrei a fost in zona lui de urs simpatic (critic si imbufnat uneori dar temperat de Andrea - ingerul lui bun), Blondu' tot in zona lui de scanner de gagici, mi-a placut si un Vulcan de 800 cu care m-am dat si eu un pic etc.

Nu mi-a placut: aroganta si marlania unora (care ar cam merita cateva capace) dar asta e...Nu mi-a placut nici afluxul de lume care nu avea nici o legatura cu rock-ul sau cu motoarele dar iarasi asta e. Si nu mi-a placut fata cazuta pe sina de tramvai - ii doresc tot binele din lume si sa se gandeasca mai bine pe viitor...

Poate nu am spus nimic deosebit dar am simtit nevoia sa o fac. Multumesc pentru rabdare. Sa fiti iubiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

Ma cheama Nicky (pe bune), am 21 ani, stau in Dristor (intre Rm Sarat si intersectia cu statia Dristor 2, pe Murgului), sunt 'taken' de-o fata super(si pasionata de motociclete "cu fier, nu d-alea din plasic" cum zice ea, cam geloasa cateodata pe pasiunea mea).

Lucrez in publicitate ca grafician, student anu' 2 la jurnalism, n-am nici A-ul nici motor dar am fieru-n sange de mic. Umblu prin The Jack, Hanu' cu tei, cateodata prin club a, la mare in vama veche...si da, ascult rock.

Cand am luat B-ul, am vrut sa dau si A, dar din motive de 'timp'....n-am mai apucat, si de atunci a fost o amanare continua.

Prima oara am calarit un motor(daca-l poti numi asa :scratch: ) la 11 ani....mobra lu' unchi-miu, urmat de un Voshod, Jawa, un Simson, un Suzuki enduro, si-un IJ...toate pe drumuri de tara laturalnice.

De cand si-a luat frate-miu Viraga, fierb! Vara asta sigur iau A-ul si probabil la primavara-vara anului viitor imi iau si eu o Viraga 535.

Poze

eu pe viraga lu' frate-miu, eu cu fata pe iju unui prieten in vama....si-un filmulet cu mine pe ij-ul pretinului

Sper ca pana da zapada sa ma alatur voua pe-o comunista...pana ajung la visul meu...un cruiser mai puternic, pana atunci...raman in cazanul meu de dacie.

V-am vazut mai demult la titan si fierbeam, daca va mai vad...opresc cazanul si va iau la vorba.

Asfalt uscat si vant din spate!

post-9738-1181538049_thumb.jpg

post-9738-1181538294_thumb.jpg

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze de la motorrock ....

 

post-16078-1181554211_thumb.jpg post-16078-1181554276_thumb.jpg post-16078-1181554369_thumb.jpg post-16078-1181554828_thumb.jpg

 

post-16078-1181554943_thumb.jpg post-16078-1181554987_thumb.jpg post-16078-1181555069_thumb.jpg post-16078-1181555146_thumb.jpg

 

post-16078-1181555229_thumb.jpg post-16078-1181555340_thumb.jpg post-16078-1181555378_thumb.jpg post-16078-1181555451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...UFFFA cat de mult mi-as fi dorit sa merg cu voi :) ....insa citind randurile sau mai bine spus gandurile si impresiile lui ovidiu ma simt de parca as fi fost acolo ..chiar simt cum imi apare acel stol de fluturi in stomac ..acelasi care era prezent la fiecare intrunire moto si care ma facea sa zbor chiar daca eram cu picioarele pe pamant ...ma bucur mult ca v-ati distrat ..poate data viitoare reusim si eu si Avy sa intregim grupuletzul :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat. Ne-am fi dorit si noi sa venim (eu si Aida) dar din diverse motive nu am putut ajunge. Speram ca data viitoare sa fim mai norocosi si sa izbutim sa mergem si noi tarash grabish pentru ca momentan nu avem nici motor nici masina dar e bun si trenul. Ma bucur pentru toti cei care au reusit sa ajunga si sa se distreze weekendul asta si sa ne vedem sanatosi la sfarsitul sapatamanii. :scratch:

 

Cya!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum dupa ore de incercari... in sfarsit am putut posta filmuletul cu plecarea la parada din camping, insa a trebuit sa-l impart in 3 filmulrte mici ..... si pot spune doar atat.... erau moto cat vedeai cu ochii .... scuze pt calitatea proasta a imaginilor (am filmat cu tel mobil si a trebuit sa compresez imaginile ca sa le pot posta)

 

filmuletul 1 : Movie_parada_1.wmv

filmuletul 2 : Movie_parada_2.wmv

filmuletul 3 : Movie_parada_3.wmv

 

 

 

 

aida: pe data viitoare ... atunci ..... pacat ... uite in filmuletele astea sa-ti faci sange rau ... :scratch:

 

 

 

pt. noii veniti: bun venit !!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :) :) :) AM GASIT BANCUL :moron:))))

 

 

Micul Janos face prostii in curtea bisericii ortodoxe romane, il prinde preotul

-Janos, fii cuminte!

-Nem

-Janos, fii cuminte!

-Janos, fii cuminte ca te botez si te fac roman!

Janos nu se potoleste si preotul se tine de cuvant

-Acum du-te la ai tai si spunele ca te-ai botezat si ca te cheama Ion

Janos se duce acasa si le spune, pe rand, membrilor familiei ca este roman si il cheama Ion, acestia il iau la bataie, il injura si il pedepsesc.

Peste 10 minute, in camera sa, Ion se gandeste..."De 15 minute sunt roman si ungurii astia imputiti deja ma persecuta"

 

 

...FARA NICI O ALUZIE ..DOAR CA MI-AM ADUS AMINTE DE BANC.. :peace:

Editat de morphinaida
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aida: pe data viitoare ... atunci ..... pacat ... uite in filmuletele astea sa-ti faci sange rau ... :)

 

 

 

...UUUFFF ..poi sange rau imi fac de fiecare data cand merg sau cand mergeam la cate o intrunire.. si chiar si atunci camd vad motoare trecand pe langa mine ..tot sange rau imi fac ...insa ar trebui sa-mi trag un shut undeva poate ma mobilizez si-mi fac si yo scoala si imi iau si motoru'.. cama asta ar trebui sa fac in loc de sange rau ...oricum multzam fain alexa :*:* :scratch:

Editat de morphinaida
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...