Sari la conținut

Consum Ptr Suzuki


Robert
 Share

Postări Recomandate

:baldy: :baubau:

cum sa fie din 93 si sa aiba 20 000? pai aia ii faci doar tu intr-o vara... Ce dracu ai pus botu la faza asta?

In leg cu consumul nu iti spune ce este pt ca nu sint mecanic. Tzi-as sugera sa te duci la un mecanic BUN si sa iti spuna cam care e faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ar trebui sa consume un suzuki gsxr 750 in oras?

mie imi mananca 12% . e normal?

Si eu am avut gexxar 750. Era din `97. E imposibil sa-ti consume atat. :D Nu are voie. In jur de 7 % ar trebui sa-ti pape. Ia vezi de carburatoare. Curatate, trase la ceasuri.

Apropo, nu cumva l-ai luat de la un batran cel tinea in garaj nefolosit? :D Atunci sunt kilometrii reali. :baldy: :D Insa sa stii my friend ca batranul acela a murit. Pentru unii... :P :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e aia limitatoarele din carburatoare ???

 

inca o chestie din ce an e motorul tau si cam cati kilometri a inghitit?

Scuza-ma E.Z. Rider, esti cumva de la Motolife?

Se vede... :baubau: :D :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ duke ... ignore

 

 

daca omu' zice ca a scos limitatoarele ... io nu stiu daca in '93 pe gixxer se punea asa ceva ...

 

daca a umblat la ele ... hmmm du-te la un atelier sa le verifici ... dar in principiu:

cum arata bujiile tale si fumul pe care cu siguranta il scoate motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e aia limitatoarele din carburatoare ???

Limitatorul de obicei e o tablita ce nu te lasa pe tine sa tragi de gazz,sau la membrana se pune o chestie,ce cam tot asa functioneaza... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ar trebui sa consume un suzuki gsxr 750 in oras?

mie imi mananca 12% . e normal?

Mare experientza in mecanica nu am(ca sunt mai mult electrician)dar ar trebui sa verifici reglajele la aer,nivelul de benz la fiecare carburator ca poate unu iti baga mai multa si merge inecat,si in mare sa le cureti cu un spray de carb(daca tot o sa le desfaci...)Daca a umblat la limitatoare s-ar putea sa fii dereglat ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitatorul de obicei e o tablita ce nu te lasa pe tine sa tragi de gazz,sau la membrana se pune o chestie,ce cam tot asa functioneaza... :baubau:

stiu foarte bine ce sunt limitatoarele dar din cate cunosc eu pe gixxerul din 93 nu existau limitatoare

 

poate ma insel

daca nu ... ce draq a scos ala de pe carburatoare ... cine stie ce i-a gaurit si largit (jiglere, canalizatii etc) ... cum am mai auzit pe la altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitatorul de obicei e o tablita ce nu te lasa pe tine sa tragi de gazz,sau la membrana se pune o chestie,ce cam tot asa functioneaza... :baubau:

da, intr-adevar, de niste tablite era vorba, nu stiu exact ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...