Sari la conținut

Am O Problema Cu Yamaha Aerox..plz Help!


schumy89
 Share

Postări Recomandate

:drink: ..am o problema cu yamaha aerox...am scos'o de 3zile de la garaj..de la caldurica..si am schimbat antigelul,am curatat pompa de apa,schimbata din toamna..si kestii din astea minore..

dar sa ajungem la subiect. am observat k se supraincalzeshte motorul,ceea ce nu se intampla pana acuma.. il am de 2 ani..am facut 7500km cu el..si nu am avut asha probleme..

deci: merg 1km turat la maxim..si ajunge de la 40° la 70° apa...la al 2km are 90°..si nu mai are rost sa zic k 110° ii maxim..shi neindicat de atins..

in fine..antigelul circula...face circuitul in motor..are ceva o concentratzie de 50%de antigel??

 

ce as putea sa fac oameni buni :bounce: ?unde sa il duc? cine ma ajuta? .. plz plz help

 

multumesc mult..drumuri fara gropi..vreme super frumoasa..si.sa vedem la o bere :)

Editat de schumy89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da unde gasesc termostatul?aveam ceva mai mult antigel..gen 60%..si acuma am o concentratzie de 20%..si acuma nu se mai incalzeshte asha tare..deci ..in principiu merge binisor..dar tot trebuie sa am grija....

deci..unde se afla termostatul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S'ar putea asta sa fi fost problema(concentratia prea mare de antigel) iar lichidul circula prea greu avand o vascozitate mai mare decat cea obisnuita. In fine... daca gresesc corectati-ma. Asfalt uscat si salutari k farul :crack:!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S'ar putea asta sa fi fost problema(concentratia prea mare de antigel) iar lichidul circula prea greu avand o vascozitate mai mare decat cea obisnuita. In fine... daca gresesc corectati-ma. Asfalt uscat si salutari k farul :crack:!!

am scos antigelul din motor..si am bagat apa..acuma cam 20% din lichid ii antigel,restul apa..si pot sa spun ca functzioneaza bine..deci...se pare k aia a fost problema..si ca am scapat ushor..

multumesc mult pentru tot..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...