Sari la conținut

Excursie Cu Transalp 17.03.2007


Turist
 Share

Postări Recomandate

Daca nu va deranjeaza, pe viitor mi-as alatura si eu TA-ul linga ale voastre in poze.Din pacate lucrez uneori in weekend, asa ca ar fi bine daca as afla din timp ca sa pot aranja programul.Am si eu niste locatii in plan si poate le combinam.Va salut, Bogdan si astept un raspuns daca nu e prea mult pe PM,forum sau mail (marinkovbogdan@yahoo.com)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati km a insumat excursia ?

Ce consum aveti voi la transalp ? Al meu e tare nehotarat 10l/100km - 5l/100km

 

 

10% :D :lol: tu vorbesti serios? doar nu mergi cu 200 km/h :D

 

Mie imi ia vara 4.5-6 la drum lung depinde cu ce viteza merg...pe iarna mi a luat 8 pe autostrada la 5 grade afara si 140 km/h

 

Foarte dragutza plimbarea. :D

 

Apropo, cu TA urile nu ne adunam si noi, facem o gasca ceva? stiu ca sunt ceva si in Buc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpul meu de 600 consuma max 4,5% in oras,pt ca nu plec cu demaraj de la semafor.

La sosea libera la 90km/h = 4%max , iar la 140km/h = 6%max. Cine nu crede poate sa faca un test . :lol:

Sigur ca mi-ar fi placut sa participe cit mai multi cu motociclete de acest gen. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu cu un prieten in aceeasi zi ca si voi , cam prin aceleasi locuri ... dar un pic mai pe seara :baldy: .

Un Transalp si un F650 ... foarte tare zona , cu siguranta ca o sa mai trecem pe acolo .

Era misto daca ne intalneam , dar cred ca voi ati fost mai devreme ... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal la toti eu sunt Virgil (Asfaltt) merg des la slanic pentru a-mi vedea fetita care creste la socrii mei si de cateori am ocazia ma dau si pe dealuri nu am gume de enduro sunt de stada dar aleg unele trasee mai acceptabile sau merg pe unde e rau doar cand e uscat

vreau sa facem un traseu pe la manastirea Schiulesti se trece prin Slanic si de acolo urcare va garantez peisaje de vis

de ex;eu am programata saptamana viitoare plecarea la Slanic

asfaltt uscat

am uitat eu nu am transalp am o Aprilia pegaso sper sa faca fata

Editat de asfaltt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt super-peisaje, si foarte fain de offroad; nu am fost cu motorul desi am o casuta prin Bertea; tot este in plan de o aventura in zona.

dar acuma m-ai intaratat si chiar ca o sa se intample curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu cu un prieten in aceeasi zi ca si voi , cam prin aceleasi locuri ... dar un pic mai pe seara :baldy: .

Un Transalp si un F650 ... foarte tare zona , cu siguranta ca o sa mai trecem pe acolo .

Era misto daca ne intalneam , dar cred ca voi ati fost mai devreme ... :baldy:

 

Noi am plecat la ora 13:00 de la Paulas-bikershop, dupa ce am facut cumparaturi si am ajuns destul de repede la Valenii de Munte . :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haita lui dr.pusca a fost prin zona de vineri seara pana duminica dupamasa insa pauza de spritz a fost doar aceea ,sambata seara , ptr plimbare .

 

in rest ... tuica aia de Valeni , bata-o-ar focu'!

am sa-mi fac casa intr-un butoi d-ala de 2000 de litri (sau mai multe de 50 ) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...