Sari la conținut

Camionagii


KSt
 Share

Postări Recomandate

Amicul si colegul mea Florin Antohe azi dimineatza a avut un accident.

Filmul este urmatorul:

1. Se deplasa pe banda din mijloc cam in dreptul OMV Pantelimon cu motocicleta (Cagiva Canyon)

2. Se opreste la o trecere de pietoni, face 40-50m si brusc de pe banda din dreapta un f... camionagiu intoarce fara sa se asigure.

3. Vireaza stanga puternic, roata din fata agata linia de tramvai si il arunca in dreapta spre camion.

Dupa un traseu de cativa metri pe jos se opreste in roata camionului care din fericire oprise.

Rezultate:

- Motocicleta jumulita bine.

- Pantaloni, jacka, rucsac varza (Nu avea nimic de protectie in afara de casca)

Si cel mai important, Florin julituri pe umar spate si picior.

Acum este in spital pentru analize si se pare ca a scapat cu o fisura la cocis. Camionagiul a ramas fara permis si in functie de cum se comporta cu Florin (pecuniar) scapa cu atat.

 

Morala.

ATENTIE LA DOBITOCI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Florin...

Despre idiotii astia de covrigari...c3e sa mai , am discutat destule....singura solutie pe termen scurt e sa ne pazim pielea.Eu unul sunt de-a dreptul paranoic, suspectez si o glastra cu flori ca vrea sa-mi taie calea fara sa se asigure si fara semnal :baubau:

 

Ieri un conservat cu o solenta a schimbat banda peste mine, fara sa se uite in oglinda decat cand am claxonat eu. l-am evitat ca aveam loc...la primul semafor am oprit langa el in dreapta si i-am sters oglinda cu manusa...i-am explicat ca de aia e acolo, sa se uite in ea.Omul si-a recunoscut greseala, si-a cerut scuze si am plecat mai departe.Cred ca asa ii educam mai usor decat cu bata...

 

P.S. Cumva e vorba de Canyonul ala verde inchis ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de educatie. Ieri seara, pe Tineretului, ma indreptam spre Nicu Profesoru', cu fumeia in spate, cand imi iese de langa Palatu' Kinderilor un conservar. Ma proptesc cu membrele in frane si degetu' in claxon, el trage dreapta, intru pe banda 2 paralel cu el si, in mers, incep obisnuitul:

- Ce (cuvant urat) faci, ma? Nu mai vazut bla bla

Initial imi raspunde "Am tras dreapta si ai avut loc"

Am oprit pe banda 2, au oprit toti in spatele meu iar el paralel si am inceput sa ii expic destul de agresiv cat de greu se opreste pe doua roti si ca numai din cauza ca am pus eu frana nu are cum Dacia cu Nipru ornament (sau invers).

Atitudinea mea "prietenoasa", claxoanele alora din spate sau poate chiar sinceritatea l-au facut sa spuna: "Data viitoare o sa fiu mai atent!"

Tot ce am mai putut sa ii spun a fost "Sa dea Dumnezeu!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e.

Cu ramforsare la faruri.

Damn, ce imi placea de motorul ala ....ne-am salutat de cateva ori prin oras.... :baldy:

M-a dus gandul la Canyonu al apentru ca mi s-a parut cam nesigur in mers...e incepator sau doar am avut eu pareri superficiale si neavizate? :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e incepator, doar ca nu a mai pus labutza pe motor de vreo cativa ani si pe deasupra nu a avut decat comuniste.

Probabil de aceea ti s-a parut nesigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn, ce imi placea de motorul ala ....ne-am salutat de cateva ori prin oras.... :baldy:

M-a dus gandul la Canyonu al apentru ca mi s-a parut cam nesigur in mers...e incepator sau doar am avut eu pareri superficiale si neavizate? :baubau:

Ai dreptate, inca nu sunt obisnuit pe de-antregu' cu domnisoara, ca de, fo' cativa anisori am stat numa la covrig. Deh, familie, copii... Stii cum e!

Da' nu m-a mai rabdat sufletelu' si m-am intors la dragostea dintai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu m-a mai rabdat sufletelu' si m-am intors la dragostea dintai.

:D :D :P :baubau:

Sper ca te recuperezi bine si rapid, poate ca s-a spart ghinonul si in urmatorii 30+ de ani o sa te bucuri de plimbari fara reparatii :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...