Sari la conținut

Cum Arata Moartea La 18-22 De Ani.


stulewa
 Share

Postări Recomandate

acuma sincer, chiar va pasa cand mai moare vreun tembel de-asta? mie nu, si nici nu ma intereseaza nici un fel de imagine... chiar nici nu stiu de ce postez.. :baldy: (sa adun posturi probabil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt curios japonezii cum stau cu statisticile astea.....

din cate shtiu eu, la ei exista vreo 3 sau 4 categorii de carnet moto, pentru care se da examen, de aia la ei majoritatea merge pe motoare de 400 shi alea limitate, pt ca examenu' pt mai mare de 400 este extraoridinar de greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios japonezii cum stau cu statisticile astea.....

din cate shtiu eu, la ei exista vreo 3 sau 4 categorii de carnet moto, pentru care se da examen, de aia la ei majoritatea merge pe motoare de 400 shi alea limitate, pt ca examenu' pt mai mare de 400 este extraoridinar de greu

am un prieten care a stat juma de an prin tokio...acolo, chiar se respecta legea...pt mafie e alta lege....pe autastrazi, viteza legala e respectata in general(nu l-am intrebat strict de motociclisti) si cand da putina zapada, 2 cm, se inchid autastrazile :baldy: ziceam asa, ca fapt divers, ca sunt oameni cu capul pe umeri :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte de o intamplare.

 

Anu' trecut prin vara a venit cineva la mine cu o Honda CBR600f4, pe care tocmai o cumparase. Era prima lui motocicleta. M-a rugat omu' sa ii curatz carburatoarele. In momentu' in care le-am dat jos am constatat ca era limitata (avea nihste obturatoare pe galeriile de admisie). I-am explicat de faza asta shi m-am oferit sa le scot. Iar el a zis ca mai bine le las acolo pt ca vrea sa se acomodeze cu motoru' cel putzin un sezon.

Mentzionez ca parea destul de tanar 19-20 de ani, iar la prima impresie mi-a parut destul de teribilist.

Oricum cand mi-a zis ca vrea sa ii las limitarile acolo, mi-am schimbat parerea despre el......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte de o intamplare.

 

Anu' trecut prin vara a venit cineva la mine cu o Honda CBR600f4, pe care tocmai o cumparase. Era prima lui motocicleta. M-a rugat omu' sa ii curatz carburatoarele. In momentu' in care le-am dat jos am constatat ca era limitata (avea nihste obturatoare pe galeriile de admisie). I-am explicat de faza asta shi m-am oferit sa le scot. Iar el a zis ca mai bine le las acolo pt ca vrea sa se acomodeze cu motoru' cel putzin un sezon.

Mentzionez ca parea destul de tanar 19-20 de ani, iar la prima impresie mi-a parut destul de teribilist.

Oricum cand mi-a zis ca vrea sa ii las limitarile acolo, mi-am schimbat parerea despre el......

 

 

si eu am tot 19 ani ...si in mai vreau sa imi iau motor ( kawasaki zx4r ) .... si ma gandesc sa il limitez si eu pana ma obisnuiesc cu el :baldy: deci daca stie cineva sa-l limiteze si ma poate ajuta :baldy: :baldy: asf uscat...ca nu toti sunt la fel...da majoritatea nu stiu ce vor de la viata decat sa iasa ei in evidenta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte de o intamplare.

 

Anu' trecut prin vara a venit cineva la mine cu o Honda CBR600f4, pe care tocmai o cumparase. Era prima lui motocicleta. M-a rugat omu' sa ii curatz carburatoarele. In momentu' in care le-am dat jos am constatat ca era limitata (avea nihste obturatoare pe galeriile de admisie). I-am explicat de faza asta shi m-am oferit sa le scot. Iar el a zis ca mai bine le las acolo pt ca vrea sa se acomodeze cu motoru' cel putzin un sezon.

Mentzionez ca parea destul de tanar 19-20 de ani, iar la prima impresie mi-a parut destul de teribilist.

Oricum cand mi-a zis ca vrea sa ii las limitarile acolo, mi-am schimbat parerea despre el......

Asta pt ca baiatul a cumparat motorul din pasiune si nu pt a impresiona puicutele ... RESPECT !!!

 

si eu am tot 19 ani ...si in mai vreau sa imi iau motor ( kawasaki zx4r ) .... si ma gandesc sa il limitez si eu pana ma obisnuiesc cu el :nono: deci daca stie cineva sa-l limiteze si ma poate ajuta :baldy: :baldy: asf uscat...ca nu toti sunt la fel...da majoritatea nu stiu ce vor de la viata decat sa iasa ei in evidenta :wave:

 

Felicitari ma si tie pt modul cum gandesti !!! :baldy: :baldy: Sa ne traiesti !!!!

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot 19 ani ...si in mai vreau sa imi iau motor ( kawasaki zx4r ) .... si ma gandesc sa il limitez si eu pana ma obisnuiesc cu el :baldy: deci daca stie cineva sa-l limiteze si ma poate ajuta :baldy: :baldy: asf uscat...ca nu toti sunt la fel...da majoritatea nu stiu ce vor de la viata decat sa iasa ei in evidenta :baldy:

 

 

Felicitari, ai un mod foarte sanatos de a gandi. In principiu se poate face un capastru pt acceleratie, shi cred ca e suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta pt ca baiatul a cumparat motorul din pasiune si nu pt a impresiona puicutele ... RESPECT !!!

 

Fiecare isi cumpara motorul pt un motiv, care poate sa fie:

 

1. femei

2. adrenalina

3. nevoia de libertate

4. eficienta in trafic

...

 

Daca tu apartii categoriei "3" sa zicem, de ce are nevoie cineva de aprobarea forumului sa isi ia motor pt categoria "1". E bisnisul lui. Banii lui. Nu poti sa il cataloghezi pe unul care isi ia motor de agatat femei: manelar, imbecil, criminal ... etc.

 

Din categoria 1 fac parte si metrosexualii (ceas de club, sapca de club, ochelari de nu stiu care). E un curent.

 

Tineti minte: DEGEABA COMENTATI PE FORUMURI: FIECARE VA FACE CE VA CREDE DE CUVIINTA.

 

Intra, citeste, se va sparge de ras citind aberatiile de pe forum si se duce si se da cu motorul. Cine e mai castigat? Ala care sta si freaca mouse-ul sau ala care se da (indiferent de motiv)? Unul baga experienta in "forumizare" iar altul baga kilometrii.

 

Sincer: urasc ipocrizia de pe forum. Toti numai mielusei care merg legal si cand vad o baba se dau jos sa o ajute sa treaca strada. Nu e asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sincer: urasc ipocrizia de pe forum. Toti numai mielusei care merg legal si cand vad o baba se dau jos sa o ajute sa treaca strada. Nu e asa?

 

bai nesimtitule!!!! nu ti-e rusine sa vorbesti asa pe forumul nostru curat si alb ca neaua!! unde intra numai doctoranzi si absolventi de studii superioare in buna_purtare...

 

sa-ti fie rusine... ai ban tot restul vietii!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi cumpara motorul pt un motiv, care poate sa fie:

 

1. femei

2. adrenalina

3. nevoia de libertate

4. eficienta in trafic

...

 

Daca tu apartii categoriei "3" sa zicem, de ce are nevoie cineva de aprobarea forumului sa isi ia motor pt categoria "1". E bisnisul lui. Banii lui. Nu poti sa il cataloghezi pe unul care isi ia motor de agatat femei: manelar, imbecil, criminal ... etc.

 

Din categoria 1 fac parte si metrosexualii (ceas de club, sapca de club, ochelari de nu stiu care). E un curent.

 

Tineti minte: DEGEABA COMENTATI PE FORUMURI: FIECARE VA FACE CE VA CREDE EL DE CUVIINTA.

 

Intra, citeste, se va sparge de ras citind aberatiile de pe forum si se duce si se da cu motorul. Cine e mai castigat? Ala care sta si freaca mouse-ul sau ala care se da (indiferent de motiv)? Unul baga experienta in "forumizare" iar altul baga kilometrii.

 

Sincer: urasc ipocrizia de pe forum. Toti numai mielusei care merg legal si cand vad o baba se dau jos sa o ajute sa treaca strada. Nu e asa?

 

Sa inteleg ca propui sa nu mai dam sfaturi ? Dupa cum observi unii chiar tin cont de ele si asta ma bucura cel mai mult . Referitor la frecat soarecele pe birou afla ca o sa dau gaura in birou si poate chiar il voi schimba , daca intelegi aluzia , si tot voi rupe tastele si mausul in speranta ca macar 1 va face ce e NORMAL sa faca din punct de vedere al majoritatii . Intelegi ? Referitor la mers acum cu mobra .... la mine ploua ... vrei sa iti fac pe plac sa ma dau ?

O fac si p'asta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa facem si noi la munca frecam mouseul ca altceva nu putem si atunci intram si noi pe forum sa ne dam cu parerea sa mai cerem un sfat sa mai dam un sfat si asteptam cuminti sa se faca ora cinci sa plecam si noi acasa ca sa putem iesi sa facem pe vitezomani ,inconstienti prin oras,iertata-mi fiind ipocrizia :baldy:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca propui sa nu mai dam sfaturi ? Dupa cum observi unii chiar tin cont de ele si asta ma bucura cel mai mult .

 

Sfaturile sunt bune. Dar sunt curios cat % din ei tin cont de ele... statistic vorbind.

 

Se stie ca motociclismul este un sport periculos. Stii de la inceput la ce riscuri te supui. Restul tine de cap.

 

 

 

 

Pai ce sa facem si noi la munca frecam mouseul ca altceva nu putem si atunci intram si noi pe forum sa ne dam cu parerea sa mai cerem un sfat sa mai dam un sfat si asteptam cuminti sa se faca ora cinci sa plecam si noi acasa ca sa putem iesi sa facem pe vitezomani ,inconstienti prin oras,iertata-mi fiind ipocrizia :baldy:

 

Ma refeream mai mult la cei care practica motociclismul NUMAI pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic si eu o mica istorisire. Am inceput anu trecut pe un CBR f2 de 600 am mers vreo 5 mii de km fara nici o problema. Am plecat in team building la Preadeal cu motorul, am ajuns acolo toate bune si frumoase. Insa acolo (fara motor) mi-am rupt piciorul cand coboram o scara in viteza si am calcat stramb(shit happens anytime). Surubele, tije prostii stat in ghips toata vara; dupa 3 luni innebunisem asa ca mam dat cu motoru in ghips fiind cu carjele in spate :baldy:. Iar nu patesc nimic.

Bun ies din gips, sus pe motor piatra cubica linie dreapta nu stiu ce sa intamplat m-am trezit jos desi nu aveam viteza sau nu facem niciocascadorie; concluzie: cand se intampla, se intampla. Cazatura tot pe picioru ala de abia scos din gips, ma ajutat Dzeu si am iesit intreg din toata povestea nici macar o zgaraietura. Acum, din februarie posed si un R1 model 99 cu care ma tot dau pe magheru si am tobe de carbon si tot le bubui si fac mult zgomot, m-a luat si radaru cu 220 si m-a lasat sa plec.

De ce fac asta?!( desi in majoritatea timpului sunt foarte calm)Pentru ca sunt zone in care, sunt stresat de toti "romanasii" sa fac asta; ma calca pe nervi toti care stau pe 2 benzi ca le-a luat masa sosea,cu masinile puse pe diagonala, sau franeaza pt simplu motiv ca au vazut un motor in oglinda si vor sa vada cam cat de repede pot sa franeze. Asa ca prefer in loc sai sparg o oglinda sau sai fac cine stie, cum se lauda toti astia mai "cu cap" de pe formumu asta,sa ma duc in fata lui cand sta cu geamu deschis cu muzica la maxim sai bag o petarda in masina sa simta mirosu de benzina nearsa sau sal bag in fum sa nu mai vaada cand are verde la semafor cu un burnout. Fiecare cu boala lui dar nu toti fac asta pt femei cum sustin unii de pe aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca prefer in loc sai sparg o oglinda sau sai fac cine stie, cum se lauda toti astia mai "cu cap" de pe formumu asta,sa ma duc in fata lui cand sta cu geamu deschis cu muzica la maxim sai bag o petarda in masina sa simta mirosu de benzina nearsa sau sal bag in fum sa nu mai vaada cand are verde la semafor cu un burnout. Fiecare cu boala lui dar nu toti fac asta pt femei cum sustin unii de pe aici ...

 

eu arat degetu, sau arunc cu bujii, mai ales celor care imi taie calea vazandu-ma cu motoparta si se baga in fata mea, desi vin totusi cu 50 km/h spre ei :baldy: bine ca ai scapat teafar...

 

bai, aici, Baiazid are dreptate...multi sunt motociclisti doar pe forum si nu s-au suit niciodata pe un motor, fie el minsk, r1 etc, si viseaza la rachete si aeronave sa rupa ochii fetelor si radarele politailor...momentan si eu sunt ratb-ist ca motoru e la reconditionare, si ma pot lauda ca nu am depasit niciodata viteza legala, si totusi, am ajuns la urgenta :wave: bafta :baldy:

 

timpul ne-a fost acordat...ramane sa decidem singuri ce e de facut cu el :baldy: fiecare cum il taie capu :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io propun sa se faca un poll

 

- am motocicleta mea si merg cu ea

 

- nu am, nu am mers dar dau si eu cu presupusu'

 

 

 

daca ar fi raspunsurile sincere as fi curios ce procent iese...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io propun sa se faca un poll

 

- am motocicleta mea si merg cu ea

 

- nu am, nu am mers dar dau si eu cu presupusu'

 

 

 

daca ar fi raspunsurile sincere as fi curios ce procent iese...

Am motoreta mea si merg cu ea . Nu prea mult ce e drept . 1 ianuarie 2007 aveam 1220km cu asta mobra ... acum am 7000 . Dar vorba Sultanului , unii stau mai mult pe forum decat sa se dea ...

 

 

ps : Iar deviem de la subiect si nu e frumos ! Un om a deschis topicul asta, la rubrica asta, cu un scop . Hai sa nu ne mai certam ca niste copii si sa urmarim ca topicul sa-si atinga scopul .

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce inseamna motor puternic si incepator:

 

post-22-1174565943_thumb.jpg post-22-1174566082_thumb.jpg

 

 

Dar nu ai cum sa le bagi in cap!!! De aia nici nu ma stresez.

 

PS: asta a fost duminica trecuta. Nu intrebati cine e ca nu va zic (nu am aprobarea lui). E ok oricum.

 

Curba ratata, lipsa experienta => Black out & Salvare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturile sunt bune. Dar sunt curios cat % din ei tin cont de ele... statistic vorbind.

 

Se stie ca motociclismul este un sport periculos. Stii de la inceput la ce riscuri te supui. Restul tine de cap.

 

Ce bine ar fi daca ar tine doar de cap. Insa mai sunt multi alti factori independenti de noi, care ne dau de cap, sau la cap, sau in cap :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai fratilor,haideti sa umblam la cauza,nu la efect!Sa dezvatam gagicile sa le placa motoarele "mortale".Oare aici merge chestia cu ...capacitatea motorului este invers proportionala cu lungimea sculei?Strict intre 17 si 20 de ani!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca motociclismul este un sport periculos. Stii de la inceput la ce riscuri te supui. Restul tine de cap.

 

Pai asta cred ca este problema! Cei care isi iau motorete mari....incepatori fiind.......NU STIU LA CE RISCURI SE SUPUN!

Bafta! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma si eu am invatat ceva dupa forum,si am ascultat si de prieteni si am invatat si din propia prostie ,deci toate combinate zic eu ca sunt succesul unei vieti frumoase de motociclist si sanatoase,asa ca sa lasam totusi discutiile deschise ,sperand ca macar 1% au ceva totusi de retinut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...