Sari la conținut

Tuninig Pt Cbr 125


Postări Recomandate

caut piese de tuninig pt cbr de 125. daca stiti... postati

mai usor frate .. mai usor ..

la ce ti trebuie tuning ? :baubau:

 

Contra-argumente :

 

1. Nici nu ai luat inca carnet.

2. Fiind incepator nu ai nevoie de mai mult.

3. Daca te referi la tuning exterior .. adica la aspect nu merita .. pt ca fiind incepator o sa cazi cu ea si te pisi pe el de tuning ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autocolante .. nu i problema ..

Toba .. mai incolo .. ( sau ti ai luat motorul pt impresii ? dc nu pt impresii atunci pt ce ti trebuie alta toba ca nu ti da putere in plus ?)

Roti mai mari ? nu fuckin' way man .. dc s ar putea mi as pune si eu pe spate roti de tractor si pe fata senila de tanc ..

nu cred ca ai cum ..

 

 

 

Peace ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma refer la toba si ceva autocolante pt motor. ca mai mult nu-mi trebe... a si roti mai late...  :baldy:

Autocolante cred ca iti poti face si singur ... iti iei pozele care vrei de pe net si te duci la un atelier ceva si iti fac aia tot. la toba nu ma bag ca nu stiu ... dar despre roti ... nu stiu daca merita sa te bagi la asa ceva ca musca rau. din cate stiu nu e ca la masina sa schimbi roata cum vrei tu. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma refer la toba si ceva autocolante pt motor. ca mai mult nu-mi trebe... a si roti mai late...  :baldy:

dupa cum au mai spus si cei mai sus autocolantele potzi sa le faci la diferite centre specializate asta daca vrei sa faci tu niste tribale, litere sau ceva de genu asta. daca vrei un autocolant cu inscriptzia unei marci ce implica mai multe culori si inscrisuri pe un fond alb sa zicem costa f mult pt ca trebe realizat pe calc si implica multe chestii, am incercat eu, dar daca tu vrei doar inscrisuri, adica litere etc. potzi sa le faci la diferite centre specializate. Parca stiu unu pe la discoteca why not? in spate, altul vis-a-vis de pro tv si cam atat... vezi ca si pe taxiuri sunt reclame de genu "inscriptzionari autocolante" .

Despre cauciuc, cu cat pui roata mai lata va consuma mai mult si va avea un demaraj mai greoi asa ca faci cum vrei tu... toba cred ca o sa gasesti mai greu pt ca modelul nu este aparut de mult timp, dar in germania cred ca deja se comercializeaza.

Ce itzi pot recomanda este sa te duci la Pitesti, la firma " Borla " si contra sumei de 100-150 euro max. itzi modifica ei toba, o fac sa faca ca dracu si lucrarile lor sunt de o calitate exceptzionala, f multe masini tunate din buc au tobele facute la ei. numai eu am 3 prieteni cu masini si 1 motociclist care au tobele facute acolo.

 

Numai bine! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contra-argumente :

 

1. Nici nu ai luat inca carnet.

2. Fiind incepator nu ai nevoie de mai mult.

3. Daca te referi la tuning exterior .. adica la aspect nu merita .. pt ca fiind incepator o sa cazi cu ea si te pisi pe el de tuning ..

 

lasa ma omu sa isi faca tuning , ce ai cu el ? :baldy:

vad ca amandoi sunteti la primu moto si el a facut o alegere mai buna ca tine :D

 

everlast ... daca chair vrei sa bagi bani in 125-u ala ( da nu merita ) , am vazut intr`un catalog din germania un kit pt cbr 125. il aducea pe la 20 si ceva de cai parca... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elf,asa e lasa omu sa faca tuning la motor :D

TIE ORICUM NU-TI TREBUIE..ii dai rusine bicicletei si asa :baubau: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma omu sa isi faca tuning , ce ai cu el ?  :baldy:

vad ca amandoi sunteti la primu moto si el a facut o alegere mai buna ca tine  :D

 

everlast ... daca chair vrei sa bagi bani in 125-u ala ( da nu merita ) , am vazut intr`un catalog din germania un kit pt cbr 125. il aducea pe la 20 si ceva de cai parca...  :baubau:

ma bucur ca tine cineva si cu mine :D

s-o gasi si in romania kitu' ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea ... ai mers deja pe ea? te-ai plictisit deja de viteza la care ajunge? de ce nu ti-ai luat una mai mare atunci ca la banii aia aveai toate sansele! iar daca nu ai inca 18 ani pe langa faptul ca e cam periculos pentru tine sa iti faci modificarile respective e si ilegal! si daca doamne fereste de ceva ... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o gasi si in romania kitu' ala?

 

nu cred, io am vazut la un prieten intr`un catalog din germania

 

 

 

 

iar daca nu ai inca 18 ani pe langa faptul ca e cam periculos pentru tine sa iti faci modificarile respective e si ilegal! si daca doamne fereste de ceva ...

 

 

ce daca nu are 18 ani inseamna ca nu stie sa mearga ? :baubau: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma omu sa isi faca tuning , ce ai cu el ?  :baldy:

vad ca amandoi sunteti la primu moto si el a facut o alegere mai buna ca tine  :P

 

everlast ... daca chair vrei sa bagi bani in 125-u ala ( da nu merita ) , am vazut intr`un catalog din germania un kit pt cbr 125. il aducea pe la 20 si ceva de cai parca...  :baubau:

:D :D :P :D :D :D

 

Vezi ca am facut un sondaj .. sa vdm ce zice si restul lumii ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

lasa ma omu sa isi faca tuning , ce ai cu el ? :)

vad ca amandoi sunteti la primu moto si el a facut o alegere mai buna ca tine :crack:

 

everlast ... daca chair vrei sa bagi bani in 125-u ala ( da nu merita ) , am vazut intr`un catalog din germania un kit pt cbr 125. il aducea pe la 20 si ceva de cai parca... :)

mah..eu nu prea cred ca poate sa aduca ceberica la 20 si cva d cai...dar cine stie..poate o fi posibil

mie mi-a zis odata un mecanic..ca domne un motor cat d mult l-ai modifica tu nu poti sa ridici puterea motorului cu peste 50%

acum ma rog dak ii schimbi motorul ai toate shansele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah..eu nu prea cred ca poate sa aduca ceberica la 20 si cva d cai...dar cine stie..poate o fi posibil

mie mi-a zis odata un mecanic..ca domne un motor cat d mult l-ai modifica tu nu poti sa ridici puterea motorului cu peste 50%

acum ma rog dak ii schimbi motorul ai toate shansele

te-ai trezit dupa 2 ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...