Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

daca e asa cu majoritatea cum a fost cu mineva piede mult. nu as fi avur nimic de comentat daca era serios si imi zicea pretul de la inceput nu ca un jepcar. sincer poate ii dadeam aceeasi bani, daca imi zicea de la inceput si nu strigam in gura mare pe aici. dar fie cum zici u, eu sunt cel nemultumit si sincer sper sa fiu singurul dar nu cred

Nu stiu ce sa-ti zic, eu am sapat mult ca sa dau peste cineva ca sa ma rezolve, ce a facut el nu e mare smecherie dar trebuie sa ai scule si experienta. Poate la mijloc in cazul tau a fost o neintelegere pentru ca eu ti-am spus mie mi-a luat 100 cu materialul clientului ori la tine inteleg ca ti-a facut rost de ace si probabil colivii. Nu am niciun interes sa-i iau apararea, pur si simplu am fost multumit. Cat priveste centrarea ambielajului eu eram informat cam cat trebuie sa fie bataia iar el fara sa-i zic eu nimic mi l-a scos in tolerante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut ocupam topicul cu aiureli. ideea e k la mine nu a facut decat sa le desfaca sa schimbe acele nu si coliviile si sa le recentreze. scule ??? ma faci sa rad )))) u ai vazut ce scule are ?

daca nu iti spun eu: are o presa manuala (adica din aceea cu filet si contragreutati nici macar hidraulica) un mic strung si cam atat. centrarea ambielajelor mele s-a facut in felul urmator: in srung a prins o piesa conica(ziceai k e facuta de mine la mana cu pila) iar unde vine masa mobila un centrator (sincer nu stiu cum se numeste piesa aceea metalica ce seamana cumva cu mandrina unei bormasini iar in centru are un con metalic ce se roteste) si un ceas comparator cu suportul magnetic. cam astea au fost toate sculele folosite. insa aici intervine EXPERIENTA lui pe care nu o contest iar cu asta propun sa incheiem acest capitol. daca mai sunt ceva de adaugat sau de mentionat sa ne auzim pe telefon sau privat. numarul meu de tel este 0765435870

Editat de cornelilinca84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou. Am rezolvat arculetul de la viteze. Mersi de poze Sabin. Alta problema... Am schimbat pistonul ai secmentii acum cateva luni bune si nu am rulat deloc cu setul nou... Si acum vad ca in sarcina moare. In treapta 1 merge. Ee dupaia nu... Nu mereu. Ce sa aiba?

Editat de Lone wolf0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ocupam topicul cu aiureli. ideea e k la mine nu a facut decat sa le desfaca sa schimbe acele nu si coliviile si sa le recentreze. scule ??? ma faci sa rad )))) u ai vazut ce scule are ?

daca nu iti spun eu: are o presa manuala (adica din aceea cu filet si contragreutati nici macar hidraulica) un mic strung si cam atat. centrarea ambielajelor mele s-a facut in felul urmator: in srung a prins o piesa conica(ziceai k e facuta de mine la mana cu pila) iar unde vine masa mobila un centrator (sincer nu stiu cum se numeste piesa aceea metalica ce seamana cumva cu mandrina unei bormasini iar in centru are un con metalic ce se roteste) si un ceas comparator cu suportul magnetic. cam astea au fost toate sculele folosite. insa aici intervine EXPERIENTA lui pe care nu o contest iar cu asta propun sa incheiem acest capitol. daca mai sunt ceva de adaugat sau de mentionat sa ne auzim pe telefon sau privat. numarul meu de tel este 0765435870

Nu poti sa judeci calitatea sculelor lui daca nici nu sti ce sunt si cum le zice.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pentru George Ena piulitele de la ambreaj au un fel de siguranta in forma de semiluna cu doua gauri care se pune in loc de sabia si dupa stringerea piulitei se indoaie colturile semilunei in jurul piulitei asa nu se zlabesc niciodata si nu trebuie strinse foarte tare pentru ca se duce filetul de la suruburi , semiluna o poti face dintro tabla subtire chiar si din tabla de la o cutie de conserva ,cele doua gauri de la semiluna intra o gaura pe un surub si cealalta pe surubul vecin cu primul si mai departe urmatorul surub su vecinul si tot asa pina ce ajungi de unde ai plecat din duoua suruburi in doua,in total sunt 5 semilune,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca e acelasi sistem de blocare ca la pinionul de la roata spate? Nu am vazut la nici un motor asa ceva,presupun ca tu ai unul sau ai vazut la unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca vine din fabrica asa eu am doua motore cumparate de la persoane diferite si vine amindoua cu semilune puse la piulitele de la ambreaj si daca cauti in topic mai gasesti comentarii pe acesta tema,succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua roti mobra , una are cateva spite lipsa { vreo 7 } si geanta cam stramba cealalta arata mai bine si un cauciuc aproape nou ..... la pachet 60 lei . Prefer ridicare personala pentru a vedea exact la fata locului starea reala pentru a evita eventualele nemultumiri despre piese .

post-29942-0-46869100-1425461602_thumb.jpg

post-29942-0-13616500-1425461607_thumb.jpg

post-29942-0-75546000-1425461611_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua roti mobra , una are cateva spite lipsa { vreo 7 } si geanta cam stramba cealalta arata mai bine si un cauciuc aproape nou ..... la pachet 60 lei . Prefer ridicare personala pentru a vedea exact la fata locului starea reala pentru a evita eventualele nemultumiri despre piese .

Cauciucul se vinde separat fara jante?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...