Sari la conținut

A Fost Cineva Prins Cu Scuterul Neinmatriculat?


PAUL ARCTIC CAT
 Share

Postări Recomandate

In cazul in care am casco si ma loveste cineva eu pot sa ma duc sa-mi iau banii de la casco si sa-mi repar scuterul(in cazul meu), iar cei de la casco umbla dupa bani la tipii la care ala care m-a lovit are rca. (e doar un exemplu, si putin cam incoerent-dar sper sa intelegi ce vreau sa zic)

Am vazut ca multi care au apelat la rca au primit banii tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Voi ma speriati cu topicul asta , La mine in Sibiu la primarie nu sa auzit de numere galbene sau inregistrari ... si nu am toate actele ca sa imi pot inmatricula scuteru la politie.... am doar talonul scuterului , chitanta ca a intrat in tara si niste prosti de foii ... dar nimic unde sa scrie numele meu sau , act de vanzare cumparare .. ! NICI nu am vazut pe cineva cu scuter inmatriculat\inregistrat.... din 15 scutere vezi 1 inmatriculat si poate un om mai invarsta ...sau .... nimik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eram la semafor cu scuteru meu de 49 acu cateva zile, si era un motopolitist langa mine, si mi-a spus k sa-l intregistrez ca daca nu, se face cica dosar penal...sa nu mai circul cu scuteru pana nu-l inregistrez...pana la urma cum e?...ca nu mai inteleg nimic :ok:) Io merg tot timpul cu casca, manusi, geaca pe scuter..am si carnet A. A patit careva care era echipat cum trebuie sa fie oprit pt ca nu avea nr galbene?

 

Numa' bine! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la semafor cu scuteru meu de 49 acu cateva zile, si era un motopolitist langa mine, si mi-a spus k sa-l intregistrez ca daca nu, se face cica dosar penal...sa nu mai circul cu scuteru pana nu-l inregistrez...pana la urma cum e?...ca nu mai inteleg nimic :ok:) Io merg tot timpul cu casca, manusi, geaca pe scuter..am si carnet A. A patit careva care era echipat cum trebuie sa fie oprit pt ca nu avea nr galbene?

 

Numa' bine! :duel:

Cristina iti recomand sa-l inregistrezi la primarie , politistii au ordine sa-i opreasca pe toti care nu au numere pe scootere si pierzi timpul cu ei + ca legea spune ca trebuie inregistrat la primarie.Costa cam 100 RON dar dupaia stai linistita si nu cu grija , si eu cand merg cu scooterul am casca,geaca,manusi si al meu e inregistrat la politie si tot ma mai intreaba cate unu daca am acte pe el , a fost o zi cand m-au oprit de 3 ori cred pe magheru de la unirii pana la romana...era un fel de razie cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care am casco si ma loveste cineva eu pot sa ma duc sa-mi iau banii de la casco si sa-mi repar scuterul(in cazul meu), iar cei de la casco umbla dupa bani la tipii la care ala care m-a lovit are rca. (e doar un exemplu, si putin cam incoerent-dar sper sa intelegi ce vreau sa zic)

Am vazut ca multi care au apelat la rca au primit banii tarziu.

 

 

 

Din cate stiu eu aia de la casno nu te despagubesc daca in momentul accidentului erai in stare de ebrietate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a oprit si pe mine un domn' militian.. nu aveam casca nimik :ok:.. nici macar vesta.. mi-a zis sa-mi iau casca sa nu-mi sparg capu si m-a lasat mai departe :duel: ..eram aproape in centrul bucurestiului.. PS: Nu era nici inmatriculat la primarie scuteru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad aici posturi fel de fel...ba ca ma intrebat gaboru de casca si nu sa luat ca nu e inmatriculat..ba invers si tot asa.

Pana la urma..gabori nu sunt facuti ca roboti la fel , fiecare in legea lui..ca doar e romania..si depinde de cine dai.

Am si eu cateva opriri la activ..vreo 2 nu am avut casca la mine , si in rest de "sanatate". intelegeti voi.

 

Dar pana la urma asta conteaza "asfalt uscat si salutu` cu faru`!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-a oprit de 2 ori politia ca nu aveam numerele pe scuter. prima data eram la unirii si m-a luat ca nu am numere. i-a zis ca am numere provizorii si ca nu le pun ca nu am rama si nu vreau sa dau gauri in ele. m-a intrebat de carnet si i-am zis ca da. (dar nu a intrebat cati cc are scuterul). m-a lasat in pace. m-am dus dupa el si l-am intrebat de vesta daca trebuie sa port eu sau daca am pasager sa il poarte el. a zis ca nu iti trebuie decat numere si casca, ca in lege nu scrie nimic legat de vesta. al doilea politist m-a oprit in romana. era pe bmw si a venit dupa mine. m-a intrebat de numere si i-am zis ca am provizorii si ca nu le-am pus. nu m-a crezut. i-am zis ca am autorizatia de mers pe drumuri publice (care ti se da la numere provizorii) si a zis "aha" si a plecat. Nici nu m-a pus sa i-o arat.. deci cam asa e cu numerele si cu politia.

 

Ma nu stiu la tine acolo cum e , dar eu am casco la scooter :duel:

 

unde ti-ai facut casco?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...