Sari la conținut

Greutatea .. O Problema... :-/


Hell_Rider_Edy
 Share

Postări Recomandate

Da.. dupa cum am scris si la titlu... greutatea motocicletei mele este o mik problema pentru mine. de la mama natura am fost inzestrat cu un fizic mai....derutant... si.. ma cam lupt cu ij-u de 350... care are trecut in acte 350 Kg. Scazand atasul.. tot ramane ceva... si .. e greoi..

 

Pe drum merge... la viraje mai mari... dar la viraje stranse... la viteza mik ma cam dezechilibrez. Acelasi viraj luat cu o jawa ts 350cc l-am luat perfect.. si in general.. cand e vorba de ridicat p cric.. sau de miscat motoru..sau de diverse maneve p loc.. e grea rau.. si nu ma pot lupta cu ea asa...

 

Ati avut si voi aceasta problema la inceput? oare in timp s va schimba treaba.. ? [ ori imi rup coloana ori pun muschi p mine.. :lol: ] ... as fi curios.. de raspunsuri... :crack:

 

 

 

bicicleta nu s pune. .faceti abstractie d ea. .e a lu fratimi-u..asta e singura poza care o am.. in care e cu atas.. si se vede cum trebuie.. :kick:

post-16626-1175378050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exercitiu, exercitiu si iarasi exercitiu! ijul e o motocicleta de greutate medie. are ~150-160kg la gol. e mai greu la inceput... dar o sa te obisnuiesti si chiar o sa iti gasesti si un stil propriu de ridicat pe cricul central, de manevrat in spatii inguste and so on...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms.. k deja ma gandeam sa o schimb cu o jawa... 350.. k e mai usoara.. si ma descurc mai bine p aia... dar.. park nu ma lasa inima... cat mi-am dorit eu ij-u asta.. .si acu sa il schimb... nush.... sunt cam in dezechilibru.... :crack: ..... mai astept o vreme.. poate.. se schimba ceva. .da .. de o luna d cand o am.. e acelasi lucru.. :kick: ms harciogule... si... am bucur k mai sunt oameni care isi "dorm" noptile p forumu asta.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 64 de kg...fizic.."tras prin inel"..si am nipru.. :kick: ..deci ai sa te obisnuiesti..cum spune si sacal, sunt cateva miscari care trebuie invatate ca sa o ridici pe cric..apropo..dnepra are 205 kg.

Asfalt uscat si sa ne vedem pe sosea... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru mine a fost grea trecera de la Minsk la Dnepr dar m-am obisnuit

(am si avantajul marsarierului si pot iesi mai usor din parcare 2-3m).

cel mai bine ar fi sa vezi sigur in ce stare e coloana ta la un doctor si daca

esti predispus la vreo problema din cauza solicitarii fizice. in ceea ce priveste ridicarea

pe cricul central eu mai intai il las putin pana atinge pamantul si apoi o ridic de spate de manere

pana ce sare cricul in fata cand il trage arcul. cam greu dar mai usor decat sa o trag din lateral,

faza care inca nu mi-a reusit.

iti urez multa sanatate si cat mai multe mii de kilometri pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man.. ms d sfat. .si d urare... sa dea dumnezeu la tati sanatate. .si sa ne intalnim cu bine p drumuri..

 

si.. am mai auzit o chestie... k gasesc crick lateral pt ij original... dar.. sa vad p unde ......

 

dak.. are cumva careva prin garaj unu care nu i itrebuie... sa dea si el vreun mesaj.. sau un pret ... eventual... k tare mi-ar prinde bine unu..

ms :kick: si.. poate pana la urma.. nu o mai schimb... k ma cam doare sufletu sa ma despart d ea.... numa la gandu k nu ma mai duc in fiecare dimineata inainte sa plec la scoala sa o salut..si sa o scot la primele raze d soare.. [ motocicleta.. :lol: a nu se creea confuzii.. ] ma face sa ma simt aiurea.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...