Sari la conținut

Sunt Nou Pe Aici...


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Cam asa. Mi-am luat scooter. Manet S100 din 61. 100cc, 2 timpi. De fapt mi-am luat doua, unul este de piese, dar se poate face. Sunt inscrise in circulatie amandoua.

Cam asa arata el nou...

post-36-1089102979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca o sa ma apuc de restaurat chiar maine.

Cred ca asta o sa fie primul pas:

mdea ... primul pas e o Vespa?

:baubau:

 

intradevar mijto motorete

Editat de Dobrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

glumeam ... :baldy:

 

oricum sunt super haioase maneturile ... imi amintesc acu' fo' 4-5 ani am vazut la magazin la tunaru doua maneturi ... pe unul din ele mergea un tip scund si subtire pe celalalt unu' solid la fo' 110 kile ... marfa imaginea nu cred ca o voi uita vreodata ... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sa stii ca nu esti singurul! :baubau: Coincidenta sau nu, si eu ma apuc vara asta de reconditionat Manetul (si eu am de fapt doua, insa din pacate nici unul din ele nu se afla in evidenta politiei, fiind radiate de mult, asa ca nu stiu ce o sa fac dupa aceea). Mi-am luat rulmenti noi, lant primar de transmisie (cam asta era "putred" prin motor), chit, multa vopsea si manualul original. O sa lucrez cu tata si sper sa iasa o treaba buna...

Bafta la reconditionat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule, vrei sa fim frati?

 

Hehehe! La mine situatia actelor este... pozitiva. Unul este inmatriculat, cu numere noi, celalalt este radiat, si trebuie sa-i fac carte rar. La ambele am facturi, deci nu e nici o problema in a le inmatricula pe numele meu.

Daca sunt radiate, si ai factura, se poate rezolva pe cale legala. Daca nu ai factura, mai nasol, ca trebuie sa dai de ultimul proprietar.

 

Eu maine o sa bag in casa prima bucata, si ma apuc de desfacut. Inca mai mai gandesc ce stil o sa adopt in ceea ce priveste aspectul.

 

De unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt din Bucuresti, dar momentan nu sunt in oras.

Eu Maneturile le am de la un unchi care le-a radiat pentru dezmembrare dar nu le-a mai dat la "fiare vechi" fiindca stia ca eu sunt colectionar de fiare :baldy: , asa ca au ajuns la mine! Prin urmare... nici un act de provenienta. :baubau:

Poate vin in Bucuresti pana sapt. viitoare si vorbim miercuri la Arc

(am un Nipru negru cu B-26-BMV).

Pana atunci, bafta la asamblare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...