Sari la conținut

Mz Riders


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 474
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un TS 250 cu atas... Maci, motorul in sine ti in regula?Numa la design trebuie sa lucri? :rusinica:

ma coiesc cu ambreiaju de o vreme buna... candva, cumva, il fac si p-ala...

miki sapt viitoare se ocupa de piese, tre' sa mai dau de dacian pt aerograf.

imaginea de mai jos e cu titlu' de prezentare!

post-14709-1224803424_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma coiesc cu ambreiaju de o vreme buna... candva, cumva, il fac si p-ala...

miki sapt viitoare se ocupa de piese, tre' sa mai dau de dacian pt aerograf.

imaginea de mai jos e cu titlu' de prezentare!

:grinbandit:Daca ai nevoie de set de discuri de ambreiaj , am eu un set nou-nout .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit:Daca ai nevoie de set de discuri de ambreiaj , am eu un set nou-nout .

s-ar putea, am si eu unu' da de comunitate...

am nevoie de cineva care stie ce si cum se misca pe-acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea, am si eu unu' da de comunitate...

am nevoie de cineva care stie ce si cum se misca pe-acolo...

;) Si al meu tot de comunitate e...Nemtesti nu prea mai gasesti..., mai ales noi... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:disappointed: O adresa , cred eu, utila... :http://www.zweirad-schubert.de/?gclid=CMqc-4OM3JYCFQtWtAoddnuW3Q http://www.zweirad-schubert.de/?gclid=CMqc...CFQtWtAoddnuW3Q

 

Pe situl acesta gasiti piese NOI de MZ , aici http://s40205778.shoplite.de/sess/utn;jses...ndex.shopscript , dati clic in stanga pe " produktubersicht"

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: Nu te ajuta linkul pe care l-am dat, cu nimic?Acolo sunt piese noi si nemtesti.La noi in tara cam in putine locuri gasesti piese noi si bune...Poate pt."alte" motociclete da..., dar pt. ETZ..= TRE SA LE DUCEM LA REMAT DEJA {dupa gandirea catorva bolnavi...}Sa ne-ntalnim cu bine si curand prietene drag ! Pt. "alte"lamuriri discutam pe PM , daca vrei... :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit din nou. am si eu o nelamurire. am inteles ca se poate obtine o oarecare crestere a puterii, respectiv a acceleratiei prin schimbarea pinioanelor fata sau/si spate. ma poate lamuri si pe mine cineva cum sta treaba. daca merita facuta operatiunea.

merci mult.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit din nou. am si eu o nelamurire. am inteles ca se poate obtine o oarecare crestere a puterii, respectiv a acceleratiei prin schimbarea pinioanelor fata sau/si spate. ma poate lamuri si pe mine cineva cum sta treaba. daca merita facuta operatiunea.

merci mult.

 

 

OMFG!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit din nou. am si eu o nelamurire. am inteles ca se poate obtine o oarecare crestere a puterii, respectiv a acceleratiei prin schimbarea pinioanelor fata sau/si spate. ma poate lamuri si pe mine cineva cum sta treaba. daca merita facuta operatiunea.

merci mult.

Parerea mea personala e ca n-are rost sa modifici nimic la motorul tau.....Daca iti trebuie putere si viteza mai mare, vinde-l si ia-ti ceva mai mare.N-are nici un rost sa modifici... :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tine, vroiam doar un pic de demaraj in plus.

Am ales moto de 125 sa ma invat ca lumea pe ea pana sa trec la o clasa mai mare, probabil peste un an, insa am vazut ca se practica schimbarea pinioanelor si vroiam sa stiu doar care e efectul si daca merita intr-adevar.

Merci de raspuns. (nu si lui Dan Cata)

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tine, vroiam doar un pic de demaraj in plus.

Am ales moto de 125 sa ma invat ca lumea pe ea pana sa trec la o clasa mai mare, probabil peste un an, insa am vazut ca se practica schimbarea pinioanelor si vroiam sa stiu doar care e efectul si daca merita intr-adevar.

Merci de raspuns. (nu si lui Dan Cata)

 

 

in functie de pinione poti avea demaraj ,sau putere la motor,depinde de ce alegi!

(DAN e cu ale lui )

 

ai facut alegere buna te inveti ! baft si s ne vedem pe drum!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in functie de pinione poti avea demaraj ,sau putere la motor,depinde de ce alegi!

(DAN e cu ale lui )

 

ai facut alegere buna te inveti ! baft si s ne vedem pe drum!

:rolleyes:

 

vroiam sa stiu cum e. pinion mai mica pe fata inseamna demaraj mai mare? si pe spate cum trebuie sa fie.

Aici vroiam niste detalii

 

Merci de urari, asfalt uscat.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pui pinion mic pe fata motorul va avea ceva putere pe panta sau dealuri,daca pui pinion mare de 21 de exemplu pe fata motorul se va intinde mai bine pe un drum drept ceva viteza in plus,dar nu merita ca motorul e mic si se va chinui.lasal asa . e mai bine pt motor!

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...