Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu - o4.04.2007


VladSpeed
 Share

Postări Recomandate

Sper sa mergi toata viata in poligon, asa macar o sa te sui doar pe borduri, nu pe masina din dreapta.

Fii tare'n gura in continuare, unde nu'i cap ...

 

 

stai linistit k in 2 luni ies pe strada :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu ma linisteste deloc amenintarea ta :cheers:

 

 

nu e nici o amenintare... nu merg asha prost pe moto precum crezi :D pur si simplu it wasn`t my day :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici o amenintare... nu merg asha prost pe moto precum crezi :cheers: pur si simplu it wasn`t my day :D

 

 

Da' cu ce viteza venea aia frate, stia macar sa schimbe viteza?!?!?

Daca nu te poti feri de o motoreta intr'a 1a in poligon io zic ca mergi ffff prost.

 

 

 

Zi'ne si continuarea, tipa ce a facut, a intrat si ea in bordura?Sigur venea spre tine?Si tu pe ce motoreta erai cand ai facut wheelie?

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa mergi toata viata in poligon, asa macar o sa te sui doar pe borduri, nu pe masina din dreapta.

Fii tare'n gura in continuare, unde nu'i cap ...

 

Postezi de dragul de a posta...sau... ? :cheers:

 

Omul era in poligon...stii tu...poligonul ala unde INVATA oamenii sa conduca.

 

PS: bine macar ca ai tras de gaz...nu ca unii idioti din trafic care iti ies in fata si franeaza cand te vad, apoi raman blocatzi in mijlocul drumului ca niste mumii tampite, asteptand sa intri in ei :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cu ce viteza venea aia frate, stia macar sa schimbe viteza?!?!?

Daca nu te poti feri de o motoreta intr'a 1a in poligon io zic ca mergi ffff prost.

 

 

din mom ce era f aproape d mine...la 2 m...daca avea 15 km /h . . . cum te simti ca incepator ? sa franezi ? ...nu ca intra in mine...ce fac? ...accelerez...ca poate am timp sa trec :bounce: de cat ai permisul ...de cat timp mergi pe moto ? la inceput tot asha smeker erai ? mai gandeste-te k nu te-ai nascut Rossi :peace:

 

 

knd eu eram pe jos ... si ma durea de innebuneam...crezi k ma mai interesa de tipa aia ?

 

Postezi de dragul de a posta...sau... ? :cheers:

 

Omul era in poligon...stii tu...poligonul ala unde INVATA oamenii sa conduca.

 

PS: bine macar ca ai tras de gaz...nu ca unii idioti din trafic care iti ies in fata si franeaza cand te vad, apoi raman blocatzi in mijlocul drumului ca niste mumii tampite, asteptand sa intri in ei :D .

 

 

el s-a nascut pe moto... :moto: si probabil ca frana ...ca sa intre in el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postezi de dragul de a posta...sau... ? :cheers:

 

Omul era in poligon...stii tu...poligonul ala unde INVATA oamenii sa conduca.

 

PS: bine macar ca ai tras de gaz...nu ca unii idioti din trafic care iti ies in fata si franeaza cand te vad, apoi raman blocatzi in mijlocul drumului ca niste mumii tampite, asteptand sa intri in ei :D .

 

 

Da, postez de dragul de a le atrage atentia vitejilor ce vor supersportive ca incepatori, te deranjeaza asta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa mi se intample si mie . . . asha ca hai sa va povestesc...eram azi prin poligon...ma plimbam cu moto de la scoala ...usor la relanti...knd din dreapta mea venea o tipa pe un GS 500...avea viteza si nu dadea semne ca ar opri...ma apropii de marginea poligonului...si ea tot venea spre mine fara sa actioneze vreun pic frana...knd mai avea ea 2 m ...am accelerat....si am facut un wheelie...ghinionul meu a fost ca eram lg bordura si mi-a muscat roata spate din bordura :cheers: :D :bounce: am fost proiectat intr-o masina...rezultatul... il vedeti in poze :lol:

:peace: :moto: Ho frate sa imi iau popcornu, o inceput STAR TREK deja??!!? Ce sa inteleg eu de aici? Ca tu mergeai low-rider style la relanti si te urmareste panarama nebuna cu gs-ul cu "viteza". Si tu ce faci? Stai flexat pana in ultimu moment, iti pastrezi calmu de serif, selectezi modu de raspuns: "scared bitch"...intre timp target ten meters and closing...five meters and closing...numeri 3,2,1 si apoi ENGAGE!!! O dai pe wheelie in cea mai apropiata masina care o gasesti. Cand ai ajuns acasa te-o "sapunit" Gepeto? :D :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din mom ce era f aproape d mine...la 2 m...daca avea 15 km /h . . . cum te simti ca incepator ? sa franezi ? ...nu ca intra in mine...ce fac? ...accelerez...ca poate am timp sa trec :cheers: de cat ai permisul ...de cat timp mergi pe moto ? la inceput tot asha smeker erai ? mai gandeste-te k nu te-ai nascut Rossi :D

knd eu eram pe jos ... si ma durea de innebuneam...crezi k ma mai interesa de tipa aia ?

el s-a nascut pe moto... :bounce: si probabil ca frana ...ca sa intre in el

 

Din primul tau post reiese ca ai vazut'o mai din timp, o secunda era suficienta pt a iesi din raza ei de actiune.In trafic nu ai nici macar o secunda sa reactionezi.

Te anunt ca am petrecut fix 30 minute in poligon, aici incluzand si timpul cat am stat de vorba cu instructorul, si inca nu am cazut cu un ZXR din wheelie. "Nu toti sunt facuti pt a merge pe 2 roti" nu s'a spus din rautate ...

 

Cat despre cei care te incurajeaza ... ia ganditi'va voi ce face eroul nostru iesit in trafic cu ZXRul avand fix experienta ce o are acum, pt ca mai multa nu o sa acumuleze in scoala!?

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, postez de dragul de a le atrage atentia vitejilor ce vor supersportive ca incepatori, te deranjeaza asta???

 

:D ...sigur asta faci ?

Si te intreb deoarece mai degraba mi se pare ca postezi din postura de guru/zmeu al motoarelor. Un zmeu care este de parere ca ori te nasti motociclist , ori nu ai ce cauta pe sosea langa profesionisti care ar fi reactionat mai bine intr-o situatie bizara intr-un loc unde INVETI SA CONDUCI.

Felul tau de a formula post-urile ma fac sa trag o asemenea concluzie. :cheers:

 

PS: DA, ma deranjeaza. Nu post-urile tale...ci atitudinea :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30+30+30+30+30...in cativa ani! :moto: stay low

 

 

Daca i'as fi spus ca merg de la 6 ani nu i'as fi raspuns la intrebare, intr'adevar nu m'am nascut pe moto.

Poligonul e fix zero, inveti ce e aia viteza 1,2,3 ... ambreiaj, frana ... dar nu inveti sa mergi

 

:bounce: ...sigur asta faci ?

Si te intreb deoarece mai degraba mi se pare ca postezi din postura de guru/zmeu al motoarelor. Un zmeu care este de parere ca ori te nasti motociclist , ori nu ai ce cauta pe sosea langa profesionisti care ar fi reactionat mai bine intr-o situatie bizara intr-un loc unde INVETI SA CONDUCI.

Felul tau de a formula post-urile ma fac sa trag o asemenea concluzie. :cheers:

 

PS: DA, ma deranjeaza. Nu post-urile tale...ci atitudinea :peace:

 

Unul care cade cu minskul in poligon nu are ce cauta pe ZXR.Contrazice'ma, te rog!

 

 

Nu sunt zmeu al motoarelor, dar am parerea ca ori te nasti motociclist, ori mori f repede cu Aul in buzunar :D

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

very funny . . .probabil ca scriu degeaba k limitez moto...sau unii au impresia ca imi place sa fac accidente...adevarul e ca...LOVE IT !!!!! abia astept sa-mi dau jos ghipsu` sa ma mai tavalesc putin :cheers: ca sa nu mai zic de perioada cand voi iesi pe strada....voi fi un truck hunter pe 2 roti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar...si eu sunt de parere ca sunt oameni care relationeaza cu motoru, autoturismul (sau whatever vehicul) (sa simti masinaria aia si sa faci in asa fel incat sa o percepi ca o extensie de-a ta...intelegeti unde bat) si sunt care NU. Si nu ai ce-i face. (nu arat cu degetul in nici o directie :cheers: )

fra'su :D

 

 

PS: eu din start cand am zis ca imi iau motor m-am gandit la limitare. Niciodata sa nu iei mai mult decat poti duce.

Editat de CMYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

very funny . . .probabil ca scriu degeaba k limitez moto...sau unii au impresia ca imi place sa fac accidente...adevarul e ca...LOVE IT !!!!! abia astept sa-mi dau jos ghipsu` sa ma mai tavalesc putin :cheers: ca sa nu mai zic de perioada cand voi iesi pe strada....voi fi un truck hunter pe 2 roti :D

 

 

Aaaaaaaaaaaaaaaa, o limitezi, pai de ce nu zici asa?Limitarea asta o sa presupuna si ca motoreta se va feri singura din calea celorlalti participanti la trafic?1?Sau ca o sa ramana mereu in pozitie verticala?!?

 

 

Am vrut si eu 636 si toti prietenii m'au sfatuit ca nu e bine sa incep pe asa ceva si le multumesc, sunt sigur ca n'as mai fi scris acum daca mi'as fi luat asa ceva.Si decat sa am un 636 limitat ca un GS, mai bine rup GSul in doua.

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i'as fi spus ca merg de la 6 ani nu i'as fi raspuns la intrebare, intr'adevar nu m'am nascut pe moto.

Poligonul e fix zero, inveti ce e aia viteza 1,2,3 ... ambreiaj, frana ... dar nu inveti sa mergi

Nu sunt zmeu al motoarelor, dar am parerea ca ori te nasti motociclist, ori mori f repede cu Aul in buzunar :D

 

 

acuma hotaraste-te...ori te-ai nascut motociclist ...ori nu ? daca nu te-ai nascut pe moto cum zici mai sus...dc esti inca in viata ? /vezi tu .... nu esti singurul care poate supravietui pe 2 roti ...tin sa te anunt ca merg de aproape un an in trafic cu motoru`...ce e drept o aprilia RS 50...da merg...daca s-a intamplat kestia asta acuma ? chiar nu-ti inteleg posturile

 

Aaaaaaaaaaaaaaaa, o limitezi, pai de ce nu zici asa?Limitarea asta o sa presupuna si ca motoreta se va feri singura din calea celorlalti participanti la trafic?1?Sau ca o sa ramana mereu in pozitie verticala?!?

 

 

limitarea presupune o diminiuare considerabila a incidentelor... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma hotaraste-te...ori te-ai nascut motociclist ...ori nu ? daca nu te-ai nascut pe moto cum zici mai sus...dc esti inca in viata ? /vezi tu .... nu esti singurul care poate supravietui pe 2 roti ...tin sa te anunt ca merg de aproape un an in trafic cu motoru`...ce e drept o aprilia RS 50...da merg...daca s-a intamplat kestia asta acuma ? chiar nu-ti inteleg posturile

limitarea presupune o diminiuare considerabila a incidentelor... :cheers:

 

 

Ok, inteleg, ai postat ca se te faci de ras.

Sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERAM DE FATAAAAAAAAA...asta e iubi,lasa ca a fost fain pe la spital:P:P:P .Oricum, iti tin pumnii sa te faci bine repede sa ne fugarim prin poligon :cheers: (si sa urle dragos dupa noi :bounce: ) p.s tre sa iti aduc o ciocolata milk :D a..si briketa verde.TAKE CARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERAM DE FATAAAAAAAAA...asta e iubi,lasa ca a fost fain pe la spital:P:P:P .Oricum, iti tin pumnii sa te faci bine repede sa ne fugarim prin poligon :cheers: (si sa urle dragos dupa noi :bounce: ) p.s tre sa iti aduc o ciocolata milk :D a..si briketa verde.TAKE CARE

 

 

briketaaa mea :peace: :moto: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERAM DE FATAAAAAAAAA...asta e iubi,lasa ca a fost fain pe la spital:P:P:P .Oricum, iti tin pumnii sa te faci bine repede sa ne fugarim prin poligon :cheers: (si sa urle dragos dupa noi :bounce: ) p.s tre sa iti aduc o ciocolata milk :D a..si briketa verde.TAKE CARE

 

 

Pai ti'ai cam cautat'o amice, nu mi'e mila de tine daca asta faceti voi in poligon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce atata cearta din cauza unui incident in Poligon, mai bine ca s a intamplat aici decat pe strada. De aia se face macar mizeria asta de scoala moto sa inveti ceva, cat de putin, oricum mai bine decat nimik.

 

Daca a invatat din greseala cu atat mai bine, daca nu sper sa o faca.

 

Parerea mea e sa nu mai facem o tragedie dintr-un accident in poligon si sa dam cu parerea ca unii nu sunt facuti pt 2 roti.

 

Nu cred ca tre sa te nasti cu un anume talent pt asta dar prin invatare poti obtine indemanarea necesara, mai ales ca data it place f tare te si dedici....eu nu m am nascut nici alpinist, nici schior, nici motociclist nici automobilist, nici biciclist si nici inotator( mai e ceva? ) si le am invatat pe toate (cu greselile inerente in fiecare caz) in timp pt ca ma pasioneaza fiecare din ele......

 

Oare nu e mai important ca scolile sa puna la dispozitie echipament de protectie iar pt poligon sa se faca un program de lucru in functie de nr de cursanti/scoala/zi pt a se evita eventuale supra aglomerari?

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ti'ai cam cautat'o amice, nu mi'e mila de tine daca asta faceti voi in poligon

 

 

ea nici macar nu a inceput scoala :cheers: iti dai seama ca nu-mi mai arde de fugarit:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :D ms ptr urare... :peace: nu comentez...am mai mers pe super sport :moto:

hmm ... rs 50 e supersport la tine?cati km ai mers tu pe supersport?cati km zici ca ai cu rs`u ala intr-un an ...

 

si eu ca si fratimiu (fra`su) sunt de acord ca unii se nasc cu putin mai mult talent ca altii iar ceilalti posteaza mult la rubrica asta cu chestii banale...

 

bafta cu picioru,cu motoru si cu limitarea motorului :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu tot nu pricep cum s-a ridicat motocicleta aia intr-o roata de la relanti... :cheers:

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm ... rs 50 e supersport la tine?cati km ai mers tu pe supersport?cati km zici ca ai cu rs`u ala intr-un an ...

 

si eu ca si fratimiu (fra`su) sunt de acord ca unii se nasc cu putin mai mult talent ca altii iar ceilalti posteaza mult la rubrica asta cu chestii banale...

 

bafta cu picioru,cu motoru si cu limitarea motorului :cheers:

 

 

RS 50 = scuter :D am mers pe un ZX7R ...tot in poligon ...intr-un an am facut cam 3-4 mii de km cu aprilia....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...