Sari la conținut

Invitatie La Enduro-maniaco-depresiv -valcea


Postări Recomandate

aceasta invitatie este postata de noi a 2 oara fiindca cea veche a disparut.sper sa trec toate amanuntele esentiale,daca nu mai intrebati si incerc sa raspund in fiecare seara daca apar intrebari.

DATA SI SCOP.SCURTA EXPLICATIE A EVENIMENTULUI

25-27 mai 2006 clubul free bike team din ramnicu valcea va invita sa participati la o altfel de intrunire moto,mai bine zis una cu caracter exclusiv enduro.scopul nostru este sa legam prietenii,sa strangem un numar cat mai mare de AMATORI de enduro(nu neaparat profesionisti) ca sa nu ne mai vaitam pe viitor ca nu gasim gasca sa ne dam.ideea de baza este sa incepem si noi cei care nu suntem profi sa iesim sa ne masuram puterile sau sa ne impartasim experienta cu altii de seama noastra...si om vedea ce-o iesi.

TRASEU

va fi acelasi ptr toata lumea(incepatori sau avansati),cu mentiunea ca la toate pasajele grele incepatorii pot evita urcarile sau coborarile dificile prin zone mai lejere de traversat.nu se va folosi GPS,se va merge pe marcaje cu vopsea,iar ptr avansati pe benzi directionale.

prima zi(hard-enduro) va fi exclusiv padure cu frunzis,namoale,copaci cazuti etc

a doua zi(combinatie de rally raid si enduro)padure ,drumuri forestiere,linie de creasta-masivul cozia

ECHIPATI CAPRELE CU GUME CRAMPONATE OBLIGATORIU

MASA SI CAZARE

la 4 km de valcea in satul fedelesoiu am inchiriat baza de odihna a combinatului OLTCHIM Rm.Valcea ce se prezinta sub forma unui camping cu casute si camere intr-o vila de dimensiuni mai mari.toti bikerii indiferent unde sunt cazati (casute sau vila)vor avea acces la dusuri cu apa calda si toalete.

in camping se asigura masa astfel sambata mic-dejun si cina prelungita(se sare peste pranz din cauza traseului),duminica mic-dejun si pranz.

ptr cei care urasc sa se trezeasca de dimineata va putem oferi cazare incepand cu vineri dupa amiaza.

ACCES IN TABARA

pe E81 varianta de ocolire sau trafic greu a valcii(bucuresti-sibiu)se merge pana la intersectia cu cartierul Goranu.de aici pe strada principala se continua drumul pana in satul fedelesoiu(4-5 km)iar la intrarea in sat se vede campingul.punct de reper vis-a-vis de camping este un teren de fotbal.

TAXA DE PARTICIPARE

include cazarea si masa si ajunge de la 150 lei-170 lei in functie de posibilitatile de cazare.(vila sau casute)

repartizarea se face in ordinea inscrierilor pe email .

UTILITATI IN TABARA

parc rece ptr motoare

karcher ptr curatat namolul

videoproiector cu filme enduro

tuciul cu tocana vanatoreasca a la stefi(prietenii stiu de ce)

gratar de 1,5 mp-promitem sa nu stea gol

bericioaice si alte necazuri placute de rezolvat dupa o zi de endureala

PROGRAM DE DESFASURARE

SAMBATA 07.00-09.00 inscriere,cazare

09.00-10.00 mic dejun,briefing,reglaje

10.30- start proba individuala(hard enduro/contra-cronometru)

12.00- start traseu pe echipe

18.00- revenire in tabara de baza,program de voie

22.00- tuciul cu tocana,filmarile din traseu,premiere proba individuala

DUMINICA 08.00-09.00 reglaje si reparatii

09.00-10.00 mic dejun si briefing

10.30.-start in traseu

14.00-revenire din traseu,pranz,filmulete cu voi din traseu

16.00-festivitatea de inmanare a diplomelor de participare,ura si la gara

informatii la tel 0745/798927 stef ,rezervari DOAR prin e-mail la ene_stefan1974@yahoo.com

:ok: :ok: :cheers: :crack: :blink: :crack:

post-15042-1176234688_thumb.jpgpost-15042-1176235002_thumb.jpgpost-15042-1176235116_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rugam sa curatati frunzele de pe jos ca sa vedem drumurili. :ok: :lol:

floricele,avem contract cu cei de la salubrizare ca in ziua concursului sa curete traseul cu masinile sa il stropeasca si sa curete cracile si eventualele obstacole din traseu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol

 

aceasta invitatie este postata de noi a 2 oara fiindca cea veche a disparut.sper sa trec toate amanuntele esentiale,daca nu mai intrebati si incerc sa raspund in fiecare seara daca apar intrebari.

DATA SI SCOP.SCURTA EXPLICATIE A EVENIMENTULUI

25-27 mai 2006 clubul free bike team din ramnicu valcea va invita sa participati la o altfel de intrunire moto,mai bine zis una cu caracter exclusiv enduro.scopul nostru este sa legam prietenii,sa strangem un numar cat mai mare de AMATORI de enduro(nu neaparat profesionisti) ca sa nu ne mai vaitam pe viitor ca nu gasim gasca sa ne dam.ideea de baza este sa incepem si noi cei care nu suntem profi sa iesim sa ne masuram puterile sau sa ne impartasim experienta cu altii de seama noastra...si om vedea ce-o iesi.

TRASEU

va fi acelasi ptr toata lumea(incepatori sau avansati),cu mentiunea ca la toate pasajele grele incepatorii pot evita urcarile sau coborarile dificile prin zone mai lejere de traversat.nu se va folosi GPS,se va merge pe marcaje cu vopsea,iar ptr avansati pe benzi directionale.

prima zi(hard-enduro) va fi exclusiv padure cu frunzis,namoale,copaci cazuti etc

a doua zi(combinatie de rally raid si enduro)padure ,drumuri forestiere,linie de creasta-masivul cozia

ECHIPATI CAPRELE CU GUME CRAMPONATE OBLIGATORIU

MASA SI CAZARE

la 4 km de valcea in satul fedelesoiu am inchiriat baza de odihna a combinatului OLTCHIM Rm.Valcea ce se prezinta sub forma unui camping cu casute si camere intr-o vila de dimensiuni mai mari.toti bikerii indiferent unde sunt cazati (casute sau vila)vor avea acces la dusuri cu apa calda si toalete.

in camping se asigura masa astfel sambata mic-dejun si cina prelungita(se sare peste pranz din cauza traseului),duminica mic-dejun si pranz.

ptr cei care urasc sa se trezeasca de dimineata va putem oferi cazare incepand cu vineri dupa amiaza.

ACCES IN TABARA

pe E81 varianta de ocolire sau trafic greu a valcii(bucuresti-sibiu)se merge pana la intersectia cu cartierul Goranu.de aici pe strada principala se continua drumul pana in satul fedelesoiu(4-5 km)iar la intrarea in sat se vede campingul.punct de reper vis-a-vis de camping este un teren de fotbal.

TAXA DE PARTICIPARE

include cazarea si masa si ajunge de la 150 lei-170 lei in functie de posibilitatile de cazare.(vila sau casute)

repartizarea se face in ordinea inscrierilor pe email .

UTILITATI IN TABARA

parc rece ptr motoare

karcher ptr curatat namolul

videoproiector cu filme enduro

tuciul cu tocana vanatoreasca a la stefi(prietenii stiu de ce)

gratar de 1,5 mp-promitem sa nu stea gol

bericioaice si alte necazuri placute de rezolvat dupa o zi de endureala

PROGRAM DE DESFASURARE

SAMBATA 07.00-09.00 inscriere,cazare

09.00-10.00 mic dejun,briefing,reglaje

10.30- start proba individuala(hard enduro/contra-cronometru)

12.00- start traseu pe echipe

18.00- revenire in tabara de baza,program de voie

22.00- tuciul cu tocana,filmarile din traseu,premiere proba individuala

DUMINICA 08.00-09.00 reglaje si reparatii

09.00-10.00 mic dejun si briefing

10.30.-start in traseu

14.00-revenire din traseu,pranz,filmulete cu voi din traseu

16.00-festivitatea de inmanare a diplomelor de participare,ura si la gara

informatii la tel 0745/798927 stef ,rezervari DOAR prin e-mail la ene_stefan1974@yahoo.com

:lol: :cheers: :crack: :blink: :ok: :crack:

post-15042-1176234688_thumb.jpgpost-15042-1176235002_thumb.jpgpost-15042-1176235116_thumb.jpg

 

de specificat :echipele ptr avansati 3 piloti

ptr incepatori 4 piloti

daca cineva tine mortis sa plece singur in traseu nici un fel de problema,poate sa plece.

organizatorii din traseu,nu vor trage de motoare,doar filmeaza si fac poze,eventual dau indicatii despre

traseu daca nu s-au ratacit si ei odata cu voi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, 25 Mai??? chiar de ziua mea :crack: ar fi un cadou frumos o asemenea "plimbare". cadouri ceva?

ok multe cadouri,.....namol,freze,rape,craci in roti,muste in casca,strat gros de frunze,radacini,etc...ce cadou frumos isi poate dori un endurist de ziua lui.si aste poti sa le impartasesti cu o multime de prieteni.oricum pana in prezent isi serbeaza ziua la intalnire inca 2 bikeri din care unu este subsemnatul,asa ca stai linistit ca ...prietenii stiu de ce... :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mai este o luna pana la intalnire si locuri de cazare destul de putine.rezervati-va din timp ca sa nu va treziti ca nu puteti participa la intrunire.nu cazam peste nr de locuri...nu este zona turistica deci alternative de cazare sunt limitate in afara campingului,asa ca asteptam confirmari inca 2 sapt(termen limita 15 mai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este o luna pana la intalnire si locuri de cazare destul de putine.rezervati-va din timp ca sa nu va treziti ca nu puteti participa la intrunire.nu cazam peste nr de locuri...nu este zona turistica deci alternative de cazare sunt limitate in afara campingului,asa ca asteptam confirmari inca 2 sapt(termen limita 15 mai).

Clubul EMA si Dracones din Sibiu vor avea o participare destul de consistenta.~6 concurenti + echipa logistica.

Intrebare:hard enduro ptr profi are loc individual sau pe echipe ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul EMA si Dracones din Sibiu vor avea o participare destul de consistenta.~6 concurenti + echipa logistica.

Intrebare:hard enduro ptr profi are loc individual sau pe echipe ?

proba speciala(cea mai interesanta de altfel)are loc individual si consta in parcurgerea a unui nr de ture pe marcaje din banda pe traseu prestabilit-se urmareste practic pe langa timpi si tehnica de abordare a traseului.media dintre cele 2 da rezultatul final.traseul in sine se face in grupuri de cate 3 piloti la avansati si 4 la incepatori,dar daca cineva doreste sa plece neaparat singur ...nici o problema.se premiaza oricum numai proba speciala individuala,restul e ...fun. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se urmareste practic pe langa timpi si tehnica de abordare a traseului

 

adica se da o nota pentru stil, ca la patinaj artistic? :ok: :rock:

 

Altfel, lasand la o parte vrajeala, imi pare rau ca nu pot sa vin. M-am dat in weekend cu 3 baieti din Valcea super de gasca. Intrucat nu am avut timp sa schimbam carti de vizita ii stiu doar ca Bebe/Bebelusu, Avocatu si Claudiu (f meserias omu') :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica se da o nota pentru stil, ca la patinaj artistic? :rock: :wave:

 

Altfel, lasand la o parte vrajeala, imi pare rau ca nu pot sa vin. M-am dat in weekend cu 3 baieti din Valcea super de gasca. Intrucat nu am avut timp sa schimbam carti de vizita ii stiu doar ca Bebe/Bebelusu, Avocatu si Claudiu (f meserias omu') :duel:

da depinde cum se executa patinajul prin namol.PS avocatu si claudiu sunt in organizare(si in juriu) si vor da note asa ca in situatia in care veneai la intalnire aveai ceva puncte in plus ca noi ne favorizam prietenii :ok: ....am glumit,te rog mult sa tratezi raspunsul asta ca o gluma. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate gasi o vila sau pensiune cu 4-5 camere? Am vrea s-o inchiriem toata. Nu trebuie sa fie neaparat la locul faptei, dar bine ar fi...Margarete?...Cat mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate gasi o vila sau pensiune cu 4-5 camere? Am vrea s-o inchiriem toata. Nu trebuie sa fie neaparat la locul faptei, dar bine ar fi...Margarete?...Cat mai multe.

in ramnicu valcea sunt multiple posibilitati de cazare la 5 km de tabara de baza.va rog sunati-ma ca sa clarificam niste lucruri la 0745/798927.

 

btw, atv-uri mai vin?

 

se poate face traseul si cu atv-ul?

in nici un caz.rapele sunt prea expuse iar traseul in multe puncte f ingust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut o parte din traseu cu atv-ul

in unele portiuni nu mai incape nimic pe linga el iar in curbe esti mascat de padure si un motociclist in viteza ar putea fi o victima sigura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm 5 bucati grupul de la pitesti!!!

 

cati sau inscris pana acum?

 

tk!

piloti sunt cu voi inclusiv 50

 

domne deci vrem si noi! mai sunt locuri pt vreo 4-5 enduristi>

geo de la slatina????????????pai nu era vorba ca ne auzim cand faci 18 ani.. :D .daca va inghesuiti un pic se rezolva.dar va rog confirmati pe mail ene_stefan1974@yahoo.com.

 

PS cu voi suntem deja full...din acest moment NU SE MAI FAC INSCRIERI PTR CURSA DE LA VALCEA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...