Sari la conținut

Pasii Ce Trebuie Urmati Pentru A Inregistra Un Scuter/moped


sml
 Share

Postări Recomandate

Am tot stat si am cautat pe forum dar inca nu sunt lamurit ce trebuie sa fac sa inregistrez un scuter. Aici ma refer la ce acte imi trebuie si unde sa merg. Cei care si-au inregistrat de curand un scuter/moped ii rog sa posteze cum au procedat (unde s-au dus prima oara, unde au platit nu stiu ce taxe si cat etc).

 

M-ati ajuta tare mult si nu numai pe mine (cred :ok: )

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, mergi la primaria mare (la Cismigiu) la et.2 camera 241 la Doamna Brabdusha, cu buletinul si cartea de identitatea a scuterului si 90 RON si ti-l inmatriculeaza.

pt alte lamuriri poti suna la 3.05.55.35-directia transporturi si ceri cu d-na Brandusha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, mergi la primaria mare (la Cismigiu) la et.2 camera 241 la Doamna Brabdusha, cu buletinul si cartea de identitatea a scuterului si 90 RON si ti-l inmatriculeaza.

pt alte lamuriri poti suna la 3.05.55.35-directia transporturi si ceri cu d-na Brandusha

 

Nu trebuie si la RAR ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa inteleaga toata lumea... daca scuterul e nou din magazin, te duci direct la dna Brandusa cu buletinu si c.i scuterului? Nu mai trebuie sa mergi pe la CEC sau RAR sau pe altundeva inainte de a te duce la Primarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa inteleaga toata lumea... daca scuterul e nou din magazin, te duci direct la dna Brandusa cu buletinu si c.i scuterului? Nu mai trebuie sa mergi pe la CEC sau RAR sau pe altundeva inainte de a te duce la Primarie?

 

Si eu am nou din magazin. Dar nu am nici c.i. primit. Am luat in 2003.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) te asiguri ca ai toate actele din tabelul de mai jos, taxele platite la posta + copii dupa chitante

2) completezi formularul la calculator sau masina de scris.

 

Multumesc frumos Bogdan. Super util posting al tau.

 

Eu mai caut pe cineva care imi inscrie 2 mopeduri. Ofer 120 RON. Astept PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) te asiguri ca ai toate actele din tabelul de mai jos, taxele platite la posta + copii dupa chitante

2) completezi formularul la calculator sau masina de scris.

 

 

Michael ti le inscriu eu daca nu trebuie sa merg cu ele la RAR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...