Sari la conținut

Ce Motoare Enduro Se Potrivesc Pentru Cei Mai Mici De Inaltime?


Postări Recomandate

As dori sa stiu si eu ce motoare enduro s-ar preta pentru fete la 1.60-1.65 si greutate 50-52kg.

 

As vrea sa stiu ceva bun pentru o incepatoare care vrea sa faca, in timp :hug:, si hard-enduro.

 

Care sunt cele mai "usoare" motoare de s-ar preta la asta?.

 

KTM SX-85 ar fi ceva bun? Eventual postati si greutatea lor daca avetzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as spune sa inceapa cu un Suzuki DR 125 sau o Honda XLR 125 sau o Kawasaki KMX 125. Nu par asa inalte, puterea nu este intimidanta si se pot incepe cu ele si iesiri mai hard.de asemenea si un KTM LC2 125 ar fi bun. Avantajul ar fi si ca toate sunt inmatriculabile. Sincer, un KTM sx 85 , as lua numai pentru un copil care vrea sa inceapa o pregatire pentru concursuri de cross.Asta este parerea mea, ca prietena ta sa inceapa cu ceva mic , asta daca nu vrei sa scapi de ea , pentru a iesi dupa aia numai cu baietii! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fetele noastre se cam portivesc la dimensiuni ! A mea sa descurcat de minune pe LC2 125ccm !

Uite ... aici !..... i-am lasat la maxim arcul suspensiei spate si ajungea cu ambele picioare jos (cu varfurile, bineianteles !) De altfel nici eu nu sunt prea inalt :hug: !

 

I-ai ceva de 125 ! Pentru inceput este suficient ! Varianta de 85ccm este pentru copii !

 

Bafta! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...