Sari la conținut

Rechinu' Roshu


ovi8413
 Share

Postări Recomandate

salut la toata lumea!

 

povestea mea e smpla.in oktombrie mi-am dat cu masina cu 148km/h in plop. :smoke: noroc cu airbag-ul..

 

Dupa vreo saptamana, dupa ce m-am dezmeticit la spital, m-am jurat ca daca ma fac bine imi si iau motor. :nono:

 

m-am gandit ca ar fi bine sa vi-l prezint, ca poate ne vedem prin oras si nu ne cunoastem (locuiesc in Timisoara, sunt ala' cu casca rosie ;) )

post-18175-1177662639_thumb.jpg

post-18175-1177662689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT, nu ca vreau sa fiu rau..dar daca masina nu ai stapanit-o, motoru mult mai greu il stapanesti asa ca ia-o incet. Oricum se pare ca esti norocos. Iti urez multa bafta si sa ai parte de ea fara nici un fel de probleme.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie. Ma bucur ca tot mai multi devin motociclisti. Nu stiu de ce ai inclus in povestire si accidentul cu masina, dar, daca totusi ai mentionat te sfatuiesc sa ai MARE GRIJA la inceput.

 

Astia in Timisoara nu stiu sa va dea numere mici speciale pentru motor ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai inclus in povestire si accidentul

poi omu a pus motorul ca sa stiti sa va feriti de el. :nono: ;)

 

 

Astia in Timisoara nu stiu sa va dea numere mici speciale pentru motor ???

 

e un numar rosu, ce sa mai zici, o luna te descurci cumva-cumva :smoke:

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un numar rosu, ce sa mai zici, o luna te descurci cumva-cumva :nono:

 

 

 

Scuze, ai dreptate, eu l-am vazut negru...sa fiu oare daltonist ?...

Editat de ALO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideia si imi pare bine ca tiai luat motor.

Cind conduci o masina este ca si cum ai vedea un film,Dar cind conduci o motocicleta este ca si cum ai fi in film. Esti de o mie de ori mai atent ,scanezi ,simti ,mirosi etc.

Numai bine

Sorin xx

 

Si totusi risti sa ti rupi gatu de o mie de ori mai repede. Esti de o mie de ori mai atent insa si de o mie de ori mai expus.

@ ovi8413: bine ai venit in randul nostru. Si ai grija ca un RF e mult pentru un incepator. Motoreta e super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Nu pot decat sa te felicit pentru motocicleta cumparata si sa te anunt ca e facuta in serie limitata asa ca mare grija de ea sa nu o dai de pamant ca se reface un pic mai greu.

 

Mare grija peste 7000 rpm si in rest noroc cu carul :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi risti sa ti rupi gatu de o mie de ori mai repede. Esti de o mie de ori mai atent insa si de o mie de ori mai expus.

@ ovi8413: bine ai venit in randul nostru. Si ai grija ca un RF e mult pentru un incepator. Motoreta e super!

Nu vreau sa te dezamagesc,dar nu fi asa de pozitiv .

Tu cind tiai luat motor til ai luat sa ati rupi gitu?Daca nu ai avut nici o data accident cu masina sau cu motoru,nu mai vorbi ce nu este de vorbit.Omul stie ce face si nu este copil ,este om in toata firea care sa gindit sa o ia de la inceput cu pozitivu,fara ca tu sa cobesti ca asi rupe gitu mai repede cu o mie de ori.

Daca ai un sfat bun sai dai omului da daca nu cindestete la unu,parca nu ai fi biker.

 

Numai bine

 

Sorin xx

 

Dupa cum se vede in poza motoru este putin cam vechi si inainte sa te bazezi pe el ,dul la un service si fai un service bun, probabil la un diler, si iauo usor pina ce te simti confident.Sau incepe cu ceva mai mic 125 cc

si pe urma avanseaza.Nu vreau sa te dezamagesc dar mai bine iti luai BMW cu ABS ,este foarte bun mai ales pentru inceput,iti zic din experienta ca cam aceiasi poveste mi sa intimplat si mie.

Iti urez numai bine si sa fii atent.

 

 

Numai bine

 

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare ca cobesc? Asta e realitatea, pe motor e mult mai periculos decat cu conserva. Eu am avut 2 accidente cu motorul si mi au prins de minune. Un accident la momentu potrivit iti poate salva mai tarziu viata. Nu m am gandit ca o sa imi rup gatu cand mi am luat motoreta dar putine ganduri din astea nu au cum strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare ca cobesc? Asta e realitatea, pe motor e mult mai periculos decat cu conserva. Eu am avut 2 accidente cu motorul si mi au prins de minune. Un accident la momentu potrivit iti poate salva mai tarziu viata. Nu m am gandit ca o sa imi rup gatu cand mi am luat motoreta dar putine ganduri din astea nu au cum strica.

[/quo

Este la mintea cocosului ca dar nu ai 4x4 ,si apropo de accidentele tale ,nu mai zic nimic ca tiam vazut motoru si echipamentu. Nu fac misto sa nu ma antelegi gresit.

 

Numai bine

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pt RF, un model ce ramane marea mea dragoste. Mare grija la turatii mari ca se duce nu gluma, are pe la 98 de cai...iar in cazul in care esti incepator (...asa am inteles) atunci ia-o cu usorul si nu te baga prea tare in gaz...

PS: cand iesim la o tura?

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: sal pt totzi! :rock:

buna teaba sa ne vedem!am da invatzat---sunt incepator :blbl:

un semn la 0722 440 180 sau 0745 66 80 17 si se rezolva! :duel:

azi m-am dat in exterior si merge destul... :wave:

maine merg la suzuki sa-i trag o revizie tehnica.o fac boboc! :o

mersi mult la toata lumea pt sfaturi si pareri!

succese nebanuite noroc prin trafic! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao baieti, din pacate eu am fost prins cu treaba azi, nu am reusit nici macar sa ma lipesc de trupa care a mers pana la deva...asta e...data viitoare. Oricum o sa iesim candva, dar eu sunt cu santierul in apartament ca m-am mutat si is f f f busy zilele astea.

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cu santierul in apartament .

:duel:

 

 

sal! eu is dir. vanzari la TOP ALUMINO de pe Calea Maririlor 17. 0722.440.180 fax/tel 0256.249.768

 

daca ai nevoie de tamplarie PVC sau AL ia-ma in calcul la eventualul studiu de piata pe care-l faci.

 

TOTZI bikeri au un bonus de minim 5 % fatza de ultimu` pretz de la birou! :ok:

 

 

spor la munca!si bafta multa! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! eu is dir. vanzari la TOP ALUMINO de pe Calea Maririlor 17. 0720.440.180 fax/tel 0256.249.768

 

daca ai nevoie de tamplarie PVC sau AL ia-ma in calcul la eventualul studiu de piata pe care-l faci.

 

TOTZI bikeri au un bonus de minim 5 % fatza de ultimu` pretz de la birou! :wave:

 

 

spor la munca!si bafta multa! :ok:

corectat nr. tel firma 0720.440.180 - blajan ovidiu - top-alumino

 

azi ne vedem kristake. noi (eu si ovi8313) oricum avem de gand sa batem drumurile, rezervoarele-s full asa ca asteptam un bip, mesaj-orice la 0745.668.017. hai ca uite ce soare-i pe-afar'

 

:duel:

mda...da vezi sa apuci sa golesti rezervoru! :)

azi ai fost un JUMPER adevarat in cedeaza :ok: ! :o vezi ca semnu` ala nu-i triunghi de pizza :ok:

daca esti bajjat hai sa ne pove tu mai multe!cre` ca si de el tre` sa va feritzi in trafic!ti-ai cobit-o :pics:

 

ps stiu un tip ce vinde um KTM!de pe ala potzi sa sari la sag pe circuit. :rock:

 

doamne ajuta ca esti ok si ni ko! :rock:

te-am pupat frate-miu!!! :blbl:

post-18175-1177966240_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi ai fost un JUMPER adevarat in cedeaza yikes.gif ! ricky.gif vezi ca semnu` ala nu-i triunghi de pizza 68.gif

daca esti bajjat hai sa ne pove tu mai multe!cre` ca si de el tre` sa va feritzi in trafic!ti-ai cobit-o wink.gif

 

cum ti-am zis si la telefon, am intrat ca gasca in intersectie.. aveam cedeaza dar motorul curgea. ma uit in stanga, nimic, ma uit in dreapta 2 masini .. ma uit iar in stanga (ca-mi pare rau de motor si vreau sa fiu sigur). tot nimic (deh.. am okiu' format, imi zic, am vazut bine). las sa curga si fac dreapta, dar intre timp manelistul din a doua masina se baga in depasire ca are mertan si-mi trece la 10 centimetri de roata).. aici gafez eu si franez pe fata (piciorul drept fiind pe pamant ca mergeam usor). am inghetat-o, manelistul trece si scap motorul si femeia peste mine in intersectie.. cazatura la 4km/h de toata rusinea :duel: .. numa' bine am ramas fara oglinda pt maine la 1 mai ..

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...