Sari la conținut

1-3 Iun Intalnire Internationala La Oradea (baile 1mai)


sorinmotox
 Share

Postări Recomandate

Mie mi-a placut :finger: , super locatia, super concertele, de reprosat ar fi lipsa unor concursuri si prestatia Laurei Andresan :P :rose: :P :( (baieti sa nu o mai invitati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat de VREMEA de Vineri care pe multi i-a intors din drum sau i-a tinut acasa...........locatie pe cinste, organizare si concerte la fel! FELICITARI IREPROSABIL!!!!!!!!!!!!!!!!!! TINETI-O TOT ASA :( :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiiiiiilor, nici nu stiti ce ati pierdut!

Noi am venit doua motociclete din Bucuresti si speram sa ne simtim bine tinand cont de timpul si resursele alocate.....si .......am fost mai mult decat incantati sa constatam ca am participat la cea mai frumoasa intalnire de pana acum (bineinteles dintre cele la care ne-am prezentat noi, incluzand si pe cele de peste granitele tarii)

In primul rand locatia a fost super, mancarea si bautura se gasea din belsug in cele patru locatii din incinta strandului utilate cu multe mese si scaune (pentru puturosi).Standul cu valuri ne-a permis sa lancezim ceva timp in el, iar invitatii (Cargo, Iris, Laura Andresan....) ne-au delectat total.Nu vrem sa uitam parada care s-a tinut prin toata Oradea, si care a fost mult prea civilizata, prin comportamentul motociclistilor, bucuria si primirea oamenilor din oras, neomitand comportamentul total elegant al soferilor din Oradea.

Apogeul a fost atins de catre focurile de artificii care s-au etalat chiar deasupra noastra. - totul pentru 30 RON

Pentru Sorin - organizatorul evenimentului, pentru staff-ul lui si nu in ultimul rand pentru toti prietenii lui pe care i-am cunoscut si cu care ne-am petrecut aceste zile, multe multe multumiri pentru timpul si atentia care ne-au aratat-o inca de cand am intrat vineri seara pe poarta si pana cand am plecat. Sper sa ne revedem la intalnirea de la Timisoara.

Pentru cei care sunt interesati, pozele le descarc in decursul dupa-amiezii la sectiunea de poze.

 

Numai de bine,

razvan si adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intalnire (pt mine prima), frumosi oameni (in special motociclistele :finger: :ok: ) si in special frumoase motociclete (din pacate mult prea putine :what: :finger: ). DAR pacar de vreme... :finger: :( . De apreciat curajul de a fi organizata o PRIMA intalnire la Oradea. MULTA MULTA MULTA MUNCA

 

ps. primul meu tur l-am facut pe baterie si-ntrun piston (nu-s moale :P :P :rose: ) ... chiar sorry pt cei care mi-au stat in spate :ok: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

Super intalnire fratilor. Locatia a fost dementiala, organizarea nota 10 (puteati sa aveti o trusa de prim ajutor mai complexa ca una de masina totusi :D ). Una peste alta a fost belea. Am plecat din Timisoara la ora 7 seara, pt ca tot asteptam sa sa opreasca nenorocita aia de ploaie torentiala. Pana la urma, pe ploaie am plecat, cu multe bagaje, cort , saci de dormit si paturi, pe care bine intzeles eu le-am carat in spate :( . Cand am ajuns atat de obosita eram incat m-am ametit de la palinca ce-am primit-o la intrare :( si direct in fatza scenei la Cargo am "debarcat". Acolo, ne-am intalnit cu prietenul nostru Masca din Sibiu, pe care toata lumea-l stie, am dansat, si dupa concert ne-am pus cortul. Baute pana la 5 dimineatza, :P .

A doua zi atat de rupti eram ca n-am putut merge la parada, pt ca nu eram nici unul dintre noi in stare sa conduca :P :rose: .Asa ca am avut program lejer, baie, discutii cu prietenii, admirat motoare, facut poze,etc. Dupa-masa, a doua tura de betivaneala.Masca si fra-su atat de mult au baut incat dimineatza ei erau manga deja de vineri seara, sambata au baut iar, si duminica dimineatza erau la fel de ghips chiar daca dormisera :finger: :finger: Cea mai tare faza a fost cand i-am ascuns motorul lui Luc_zxr :finger: :what: Fitzo-biker-ul s-a suparat foc pe noi . Deh ba Luc, daca laci ghidonul neblocat,asta este.Btw. a fost ideea mea, si data viitoare te las sa-l cauti in tot campingul pana dimineatza :ok:

Laura Andresan sucks, toata lumea a spus-o. Vaca n-o vrut sa se dezbrace :ok: Cargo si Iris dementiali!!! Artificiile la fel. Putina lume totusi...Timisoara, Oradea, Arad, Cluj, Sibiu....din cati cunosteam noi de pe-acolo, adica jumatate erau din orasele astea.

In concluzie, si la anu' mai venim cu drag, pt. ca a fost o intalnire super reusita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si pozele. De mentionat ca revista Motociclismo a fost cu stand propriu, dupa un drum de poveste. 1200 km. ce pacat totusi ca am venit cu masina. Avand insa in vedere ca bunicul meu a fost sofer, nu a fost chiar asa rau.

 

Despre intrunire, in numarul 4 Motociclismo. Ne-a placut totul in afara de Laura Andresan, pe care am luat-o ca experiment sociologic... Se poate observa ca blonda nu e o pro adevarata si ii atarna suncile. Daca e prea XXX, sorry, asta nu e decat reflectarea realitatii.

 

Pozele sunt in ordine cronolgica. Evident ca parada a fost mai importanta. Si mult mult mai misto. Pacat ca bikerii locali de la parada nu au mai dat pe la campingul cel laudat. Merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiiiiiilor, nici nu stiti ce ati pierdut!

Noi am venit doua motociclete din Bucuresti si speram sa ne simtim bine tinand cont de timpul si resursele alocate.....si .......am fost mai mult decat incantati sa constatam ca am participat la cea mai frumoasa intalnire de pana acum (bineinteles dintre cele la care ne-am prezentat noi, incluzand si pe cele de peste granitele tarii)

In primul rand locatia a fost super, mancarea si bautura se gasea din belsug in cele patru locatii din incinta strandului utilate cu multe mese si scaune (pentru puturosi).Standul cu valuri ne-a permis sa lancezim ceva timp in el, iar invitatii (Cargo, Iris, Laura Andresan....) ne-au delectat total.Nu vrem sa uitam parada care s-a tinut prin toata Oradea, si care a fost mult prea civilizata, prin comportamentul motociclistilor, bucuria si primirea oamenilor din oras, neomitand comportamentul total elegant al soferilor din Oradea.

Apogeul a fost atins de catre focurile de artificii care s-au etalat chiar deasupra noastra. - totul pentru 30 RON

Pentru Sorin - organizatorul evenimentului, pentru staff-ul lui si nu in ultimul rand pentru toti prietenii lui pe care i-am cunoscut si cu care ne-am petrecut aceste zile, multe multe multumiri pentru timpul si atentia care ne-au aratat-o inca de cand am intrat vineri seara pe poarta si pana cand am plecat. Sper sa ne revedem la intalnirea de la Timisoara.

Pentru cei care sunt interesati, pozele le descarc in decursul dupa-amiezii la sectiunea de poze.

 

Numai de bine,

razvan si adi

 

 

Bine ca v-ati simtit voi bine si altii au stat in Bucuresti...Dar, lasa Stapane, ca imi scot eu parleala la Ploiesti si Timisoara. Cel putin asa sper. In cazul in care nu mai intervine ceva...Doamne fereste. O pregatesc pe Sparcky o lustruiesc si la drum cu ea. Ca daca ma supar o iau si pe printesa mea de 1 anisor la Ploiesti , nu pe motor ci in masina cu bunicii...ce ea de ce sa nu vina. Ca doar la Breaza stii ca i-a placutsi nu avea decat 5 luni. Asta ca sa nu va mai faceti de cap tu si sotiorul meu singurei cu fete frumoase si bere multa. Ca sa nu mai vorbesc ca si Blonda va fi prezenta cel putin la Ploiesti, daca nu si la Timisoara. Asa ca o sa aveti nevestele si copilul dupa voi ...caci cine a mai pomenit un copil cu 2 perechi de parinti. :( O sa fie super tare dar nu imi mai fac planul ca tiganul si ramane sa sper ca totul va fi OK si voi veni si eu. :P

Felicitari oradenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ma alatur si eu parerii generale: a fost o intalnire de exceptie organizata cu un profesionalism rar intalnit. in afara de mult mai multi motociclisti nu a lipsit nimic. sorin cred ca si-a spart bugetul pe jumatate de an la telefonia mobila coordonand toate activitatile. imi permit sa dau niste note:

locatie: 10, bazinul cu valuri a fost bonbonica oferita de sorin, locatie degajata, care putea sa inghita un numar mult mai mare de motoristi

gastronomie: 10 - purcelul a fost exceptional

muzica: 10, iris si cargo la superlativ, la superlativ au cantat si baietii din ungaria - un rythm & blues si boogie woogie la superlativ... bravo

paza: 10 baietii cu muschi chiar simpatici s-au integrat, in ciuda costumelor purtate in atmosfera

sonorizare: 10 - rar intalnita

promotion: 9 - faptul ca nu s-a facut public un numar de telefon nu a fost de bun augur

 

desi sorin era la final putin dezamagit de numarul vizitatorilor, ii asigur pentru anul viitor tot sprijinul nostru. un astfel de event cu un nivel pe care-l stiu de la intrunirile din vest, trebuie sustinut si promovat. sunt sigur ca in 2008 va creste numarul motoristilor cu cel putin 300%. am observat ca in toamna mai exista o intrunire la oradea. presupun ca si acolo, ca si la noi exista fenomenul de bisericute. bisericutele sunt bune, concurenta asigurand calitatea. ar fi frumos insa sa se traga insa la aceeasi caruta, sa existe un sprijin reciproc, cauza fiind comuna: sa te simti bine impreuna cu cei care iubesc hobby-ul pe doua roti indiferent de tipul de motocicleta, apartenenta politica, nationalitate sau de lungemea parului.

 

sorine inca o data felicitari din tot sufletul.

 

luci

Editat de colibita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ma alatur si eu parerii generale: a fost o intalnire de exceptie organizata cu un profesionalism rar intalnit. in afara de mult mai multi motociclisti nu a lipsit nimic. sorin cred ca si-a spart bugetul pe jumatate de an la telefonia mobila coordonand toate activitatile. imi permit sa dau niste note:

locatie: 10, bazinul cu valuri a fost bonbonica oferita de sorin, locatie degajata, care putea sa inghita un numar mult mai mare de motoristi

gastronomie: 10 - purcelul a fost exceptional

muzica: 10, iris si cargo la superlativ, la superlativ au cantat si baietii din ungaria - un rythm & blues si boogie woogie la superlativ... bravo

paza: 10 baietii cu muschi chiar simpatici s-au integrat, in ciuda costumelor purtate in atmosfera

sonorizare: 10 - rar intalnita

promotion: 9 - faptul ca nu s-a facut public un numar de telefon nu a fost de bun augur

 

desi sorin era la final putin dezamagit de numarul vizitatorilor, ii asigur pentru anul viitor tot sprijinul nostru. un astfel de event cu un nivel pe care-l stiu de la intrunirile din vest, trebuie sustinut si promovat. sunt sigur ca in 2008 va creste numarul motoristilor cu cel putin 300%. am observat ca in toamna mai exista o intrunire la oradea. presupun ca si acolo, ca si la noi exista fenomenul de bisericute. bisericutele sunt bune, concurenta asigurand calitatea. ar fi frumos insa sa se traga insa la aceeasi caruta, sa existe un sprijin reciproc, cauza fiind comuna: sa te simti bine impreuna cu cei care iubesc hobby-ul pe doua roti indiferent de tipul de motocicleta, apartenenta politica, nationalitate sau de lungemea parului.

 

sorine inca o data felicitari din tot sufletul.

 

luci

 

 

Confirm, deoarece omisesem.....purcelusul de lapte si palinca.............extraordinare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu cu atasu.. in bluza portocalie,stiti cumva cine e? sau de unde pot face rost de o casca ca a lui ,are inscriptia SS din cate vad in stanga imi scuzati off topicul

 

on-topic:frumoase poze,aa si interesant motoru ala visiniu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu cu atasu.. in bluza portocalie,stiti cumva cine e? sau de unde pot face rost de o casca ca a lui ,are inscriptia SS din cate vad in stanga imi scuzati off topicul

 

on-topic:frumoase poze,aa si interesant motoru ala visiniu

 

Imi pare bine ca tiau placut pozele :scratch: Ala visiniu, cred k e vb de Honda Vlakyrie Rune ...:) da ... f interesant modelul.

 

Eu sunt unul dintre baietii cu atasul in bluza portocalie ... din pacate casca nu era a nici unuia dintre noi ci a lu "bunu" din cluj mi se pare. Oricum tipul se pare ca e popular printre cei de acolo asa ca mai bine ia legatura cu cei din cluj ... poate te pot ajuta.

 

Legat de locuri de unde sa-ti faci rost de casca ... incearca si pe la targuri de vechituri ... ai toate sansele (targul de la negreni intre cluj si oradea, am vazut acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...