Sari la conținut

Banda Cauciuc


Postări Recomandate

Cine are, a avut sau stie ceva in legatura cu o banda de cauciuc care cica se pune ( fixeaza/vulcanizeaza/ lipeste) la jentile spitate astfel incat din jenti clasice cu camere se poate elimina camera astfel devenind TUBELLES

Are cineva habar cum se numeste, de unde se poate procura sau daca sunt intradevar bune? :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se numesc dar dupa cite stiu eu sunt ca niste furtune flexibile de un anumit diametru si se montraza in loc de camera dar nu sunt recomandate pentru sosea doar pentru enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm! :D nu este ceea ce am inteles eu, poate mai sunt si altii care au auzit, vazut, avut...asa ceva

Meci oricum de explicatie.

exista asa ceva si chiar se poate sa folosesti tubeless pe jenti spitate. Din pacate nu stiu unde gasesti asa.. se poate incerca ceva gen home-made... nu mi se pare asa greu sa astupi gaurile cu ceva...si sa tina.

oare daca pui silicon de-ala cu care lipesti acvarii in jurul fiecarei gauri pe interior mai are sanse aerul sa iasa pe acolo? se poate proba...

iti mai trebuie o valva tubeless si maglavais de-ala de cauciuc natural amestecat cu benzina sa dai pe janta pentru etansarea cauciucului si... presiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...