Sari la conținut

Motoreta Sport Pe Care O Asteptam


Postări Recomandate

Uite ca tot se plange lumea aici ca motoretele performante sunt urate si viceversa, adik cele frumoase sunt numai frumoase, ca cele frumoase nu sunt finisate klumea, samd, aprilia vine sa ne satisfaca cele mai exigente gusturi, cu un propulsor v4 verformant (in premiera pe un supersport) si cu un design foarte cool dak pot zice asa. Motorul cel putin nu e zvon, a fost prezentat la nu-stiu-ce salon, designul nu se stie cum o sa ramana dar oricum o sa fie ffff tare cred eu, si oricum toata lumea stie ca aprilia are niste finisaje super, nu cred ca o sa mai vedem niturile si sudurile stil SMT (sectia masini-tractoare) si sunete de borcan de suruburi agitat ca la ducati.

 

http://www.apriliausa.com/njb_dettaglio.asp?id=368

post-1568-1178280688_thumb.jpg

post-1568-1178280714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am motor V4 de generatie cam veche si sper din tot sufletul ca producatorii sa investeasca din nou in motociclete supersport cu motoare V4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil cei de la aprilia incearca imposibilul...dar sar putea sa iasa...oricum dupa ducati ei le mai au cu v-urile.....sper sa le iasa....dar le va fi greu totusi si as da 5 motive pt care le va fi foarte greu 1 honda 2 suzuki 3 yamaha 4 kawasaki 5 ducati.Cam din aceste cauze le va fi greu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb ce cuplu o avea, ca vad ca pe site nu specifica nimic. Cat despre design, zici ca e facut cu dalta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in moto gp multe echipe ruleaza pe v4 ...unele nici nu produc sportive de serie in configuratia v4 dar au ales acest tip de motor..asadar o fi ceva de capul lor.am inteles ca o sa scoata in jur de 200 de cai nu?nu stiu cum o sa arate motoreta..dar motorul ala e :bounce:

 

da doamne sa fie ieftina :angry:) ca daca i urata nici o problema..se aranjeaza :what:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spilul V4 e ca motorul e mai ingust si deci si motocicleta poate sa fie mai ingusta si prin aceasta devin mai aerodinamice si mai manevrabile. Dezavantajul este pretzul> in loc de 2 axe ci came ai 4; in lic de o culasa ai 2; distributie e practic cat pt 2 motoare samd

Oricum designul cu linii si unghiuri imi place f mult, totul e sa fie reusit nu ca la alte marci.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...