Sari la conținut

Husqvarnafe650


Postări Recomandate

Modelul indicat de tine nu exista.

Cel mai mare motor de la HUSQVARNA este TE610.

In schimba la HUSABERG exista FE650.

Pun si eu aceiasi intrebare ca gizmo... La ce te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, omu pare mare meserias - il intereseaza doar cati cai are. "atat" :rock:

Sa stii ca asta e singurul lucru care conteaza la o motocicleta de enduro :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul indicat de tine nu exista.

Cel mai mare motor de la HUSQVARNA este TE610.

In schimba la HUSABERG exista FE650.

Pun si eu aceiasi intrebare ca gizmo... La ce te referi?

 

 

Am gresit,eram obosit.La Husaberg ma refer.Am un amic care are un fe550,cu care m-am dat si mi-a placut foarte mult.Si la SMAEB am vb cu cineva de la Husaberg.Imi place cam tot la motocicleta(450,550 si 650,ca sunt cam la fel),dar nimeni nu stie cati cai are,deoarece producatorul nu da publicitatii aceasta caracteristica...Nu ca as fi mare pilot,dar sunt curios

 

 

Oricum, omu pare mare meserias - il intereseaza doar cati cai are. "atat" :rock:

Sa stii ca asta e singurul lucru care conteaza la o motocicleta de enduro :D

 

 

Tu comentezi tot timpul...Oricine poate gresi,iar atunci,eram obosit.Si in plus de asta cum iti permiti sa raspunzi asa cand nici macar nu ma cunosti??? zici ca esti singurul perfect....urat caracter mai ai ma nene.

 

 

 

 

 

TOPIC INCHIS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu comentezi tot timpul...Oricine poate gresi,iar atunci,eram obosit.Si in plus de asta cum iti permiti sa raspunzi asa cand nici macar nu ma cunosti??? zici ca esti singurul perfect....urat caracter mai ai ma nene.

 

Pai de-aia e forum - sa comentam!

Man, atata timp cat o sa fii arogant o sa ti se raspunda la fel. Din cum ai pus tu problema, se intelege ca stii totul despre motociclete de enduro si doar asta iti mai trebuia sa-ti completezi cunostintele - cati cai are motocicleta. Atat :rock: Adica nu va pierdeti timpul cu alte detalii.

Daca ai rabdare sa citesti toate raspunsurile mele pe acest topic din 2003 incoace, o sa vezi ca doar cateva au comentarii nasoale. In marea parte a cazurilor stau on topic :D

 

Si ca sa fiu on topic - cred ca Husa 550 are undeva in jur de 60-65 de cai si 450 in jur de 50-55 cai. Iti ajung?650 nu am vazut pana acum. Suna-l pe Lorenzo - ai zis ca ai vorbit cu el la targ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul numar al revistei ,,Univers Moto" este publicat un test-drive intre o serie de enduroaice, printre care si FE 650. Ce am retinut, este puterea - 59.4CP, daca nu ma insel ! Este cel mai puternic motor dintre toate cele prezente, cu toate astea primele locuri ,,sunt ocupate" de alte motociclete !

 

:D

 

Notiunea de putere maxima nu e suficienta. Conteaza si cuplul. Mai conteaza si jiclerele, toba, filtul de aer si alte reglaje. Modelele de enduro (adica inmatriculabile) sunt mai domolite - cele de 450 au sub 50 cai iar cele peste 500 cmc au peste. Modelele de 650 cmc au peste 60 de cai - KTM-ul 690 Rally are 70 chiar. In revista aia s-a facut un clasament dupa parerea unor piloti si politica redactionala. Plus ca unele eu lipsit (Yamaha, Honda, Aprilia).

Nu trebuie sa ne scufundam in clasamente. Fiecare motor are plusuri si minusuri...ca si la masini...le mai luam si dupa gust, culoare, sau disponibilitatea pieselor de schimb. Eu am KTM-uri, dar imi place cum merge si Husa, si Yamaha (ca un tractor f. fiabil), eleganta (doar constructiva) a Hondei, brutalitatea unei Husky etc.

Editat de univet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Notiunea de putere maxima nu e suficienta. Conteaza si cuplul. Mai conteaza si jiclerele, toba, filtul de aer si alte reglaje. Modelele de enduro (adica inmatriculabile) sunt mai domolite - cele de 450 au sub 50 cai iar cele peste 500 cmc au peste. Modelele de 650 cmc au peste 60 de cai - KTM-ul 690 Rally are 70 chiar. In revista aia s-a facut un clasament dupa parerea unor piloti si politica redactionala. Plus ca unele eu lipsit (Yamaha, Honda, Aprilia).

Nu trebuie sa ne scufundam in clasamente. Fiecare motor are plusuri si minusuri...ca si la masini...le mai luam si dupa gust, culoare, sau disponibilitatea pieselor de schimb. Eu am KTM-uri, dar imi place cum merge si Husa, si Yamaha (ca un tractor f. fiabil), eleganta (doar constructiva) a Hondei, brutalitatea unei Husky etc.

 

 

Exceptional raspuns. :D

La fel gandeam si eu. Bag sema ca inca imi mai place anatomia comparata. :rock:

Baieti destepti medicii astia veterinari. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...