Sari la conținut

Romania-germania


Postări Recomandate

Am nimerit unde trebuia :(

Hello evribadi,

Deja planuiesc o excursie la vara... n-o sa ajung pana in Germania, dar aproape... la Brno (Cehia) - exact pe 20 august vreau sa fiu acolo, la cursa motoGP.

 

Am stabilit cat de cat un traseu, cu ajutorul http://www.viamichelin.com ;

O sa trec prin BV sa-l iau pe skywalker (mergem impreuna :moto: ), apoi Sibiu - Deva - Arad - Nadlac -Szeged - (se intra pe autostrada M5) - Budapesta - Bratislava - Brno.

In total cam 1200 km (cca 2500km dus-intors).

 

Nu stiu exact costurile legate de asigurari, carte verde, taxe autostrazi (pe 2 saptamani calculate), taxe de parcare etc... Trebuie sa-mi fac un buget (care exclude cazarea - am un prieten acolo :cheers: ) si ma gandeam ca ma puteti ajuta :laugh:

 

In plus, daca aveti orice sfat legat de drum (din experienta voastra sau din auzite) va rog sa ne spuneti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati mergeti? Ca eu mai merg cu 2 prieteni din Bucuresti tot spre acelasi eveniment :( :laugh:

Eu cred ca o sa fiu la nemtzi si nu cred ca pot veni, vorbim pe mesenger la tel poate ne adunam mai multi acolo si poate chiar plecam din Ro cu totii.Salut si aveti grija de voi.

 

 

 

 

P.S mai bag cateva poze de la intrunirea Magic Bike Rally 2005 din Septembrie, o intalnire organizata de Harley.Aici am fost si eu dar din pacate nu am avut timp prea mult de stat, intalnirea a durat 3 zile iar eu am fost in fiecare zi cateva ore pe zi.Pozele nu le mai explic ca se inteleg!!! :moto:

post-5868-1139261771_thumb.jpg

post-5868-1139262512_thumb.jpg

post-5868-1139262528_thumb.jpg

post-5868-1139262547_thumb.jpg

post-5868-1139262562_thumb.jpg

post-5868-1139262578_thumb.jpg

post-5868-1139262591_thumb.jpg

post-5868-1139262610_thumb.jpg

post-5868-1139262634_thumb.jpg

post-5868-1139262647_thumb.jpg

post-5868-1139262659_thumb.jpg

post-5868-1139262672_thumb.jpg

post-5868-1139262688_thumb.jpg

post-5868-1139262705_thumb.jpg

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MTVTarts: 2 vom fi deocamdata... eu cu skywalker.

Cine vine din Bucuresti? Poate ne intalnim si noi cand se incalzeste, pe la o terasa, sa discutam detalii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mersi mult din pacate plec inapoi in Ianuarie si plec pe jos sa zic asa dar poate data viitoare fac alte poze mai bune, dar singur e cam naspa sa fac.Mersi mult !!!

P.S. Vreau sa multumes tuturor care m-au ajutat vineri, am ramas socat cand am vazut cate lume a venit sa ma ajute si nu imi venea sa cred raman dator cu macar un rand de bautura si va multumesc mult la toti si aveti un prieten in plus, poate pot si eu sa va ajut cu ceva.Salutare si sa ne vedem cu bine la Arc!!!

hey man darfst du night so sneler gehen nach deutschland, ne?

Weiss du wass ich meine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey man darfst du night so sneler gehen nach deutschland, ne?

Weiss du wass ich meine?

Ich fahr zerr schnel nach Deutschland, abar in nacht und 20 stunde in tag nur fahren.!!!!

Da acolo unde ne-ai dus tu iti dai seama ca am mers cu 30km/h :yikes: .Oricum a fost super si sunt incantat de cunostitinta si sper data viitoare sa numai cad pe camp :yikes: in noroi ca iar ma murdaresc.Bafta omule si sper sa ne mai intalnim :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...