Sari la conținut

Bmw Mountain Days


Postări Recomandate

salutare!

 

Am scris despre acest eveniment inca din octombrie (2007) in cel putin alte 3 topicuri:

- "Posesorii de BMW"/ rubrica: "Motociclete de strada"

- "Motociclisti de cursa lunga"/ rubrica: "Intalniri, evenimente, excursii"

- s-a discutat mult in ultimele pagini ale topicului "Tur european in 11zile"/ rubrica: "Imagini din calatoriile pe 2 roti"

 

Suntem deja vreo 10 inscrisi (platit).

 

Vlad :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@Vlad aka khk : ziceti-mi si mie daca e musai sa caut pensiunea unde v-ati cazat voi (cei 10). Ori nu are importanta? Acuma fac rezervarea si vreau sa stiu daca se poate aranja ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok zen! So be it! Ma indrept spre reservations page! Deja ma pregatesc pentru excursie! Nene, o sa fie o chestie. 1000 kile singur pe drum dus si 1000 intors :guitar: . Pe mobra!

In alta ordine de idei, ar fi bine sa-mi dati si mie un numar de tel unde sa va gasesc (eventual mai multe). Si adaugati-ma la lista cu cei ce merg :) :ok: :ok: :moto: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Florin!

 

Eu recomand pensiunea Christophorus, am stat de 2 ori acolo si am fost foarte multumit. In caz ca deja ai facut rezervarea, poti specifica ulterior pe e-mail. Luigi nu stiu daca a confirmat inca pt restul grupului pensiunea, si eu astept de la el un raspuns in sensul asta.

 

Ma bucur ca incerci sa ajungi joi pana la urma. Noi sper sa ne adunam sa putem pleca joi pe 22 dimineata din Viena. :ok: Avem doar cca 400km dar vreau sa-i facem pe niste trasee dragute prin Alpi.

 

Legat de ce m-ai intrebat pe e-mail, in iarna cand am fost la Kaprun am stat de vorba cu Martin Kaufmann (patronul reprezentantei BMW de acolo, organizator) si mi-a spus ca vin si cei care ofera accesorii specifice BMW cum ar fi Wunderlich, Touratech, WĂźdo... de reduceri nu stiu dar normal ar fi sa fie.

 

Vlad :(

 

p.s. o sa-ti dau si nr de tel pe e-mail, macar pe mine nu tb sa ma suni pe roaming.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am sa ajung cam joi seara,prafuit si probabil incordat la maxim. Am sa incerc sa plec pe la 5 dimineata ca sa pot fi acolo dupa-amiaza. Sa vedem cum iese, oricum am rezervat pensiune si pentru joi seara.Faxez maine CC form la baieti. Cica trebuie platit pana pe 11. aprilie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect.Pai poate spuneti si la mine care e pensiunea,poate s-o mai gasi un loc acolo.

Oricum,daca nu incepe WW3,ne vedem la Kaprun!

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 15:35 -------------
Perfect,deci faxat CC form la oameni.Astept confirmarea acum. Intre timp trebuie sa dau o tura pe la dump sau la louis pentru ceva travel stuffs. Studiat traseul si de-abia astept luna mai : Rotterdam - Koln - Frankfurt - Munchen - Kaprun cu maxim 6 opriri. Sper sa ajung in 10 ore. Pana una alta sa-mi fac si eu un tricou cu Sigisoara-Brasov-Rotterdam-Romania :( Negru, musai ! D-abia astept s-o tai. Vad ca multi vin/toti dinspre Viena si din pacate nu cred ca o sa fie cineva in zona Kitzbuehl sa ne intalnim pe ultima portiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dear BMW Motorbike friends!

 

soon the first BMW Mountain Days will start and here are some last information for you:

 

the documents for the VIP Package like hotel voucher, tags for the motor bikes, vouchers for the test and information about the event you will get on Thursday 22.5.2008 from 8.00 am at the check in tent on the beginning of Kaprun at the BMW shop. The check in desk is open until 6pm.

 

BMW Autohaus Kaufmann

Landesstr. 543

5710 Kaprun

 

Further information about the program you will find on the BMW Mountain Days homepage. If you have any further question do not hesitate to contact me.

 

Looking forward to see you in Kaprun!

 

Elisabeth & your BMW Mountain Days team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dear BMW Motorbike friends!

 

soon the first BMW Mountain Days will start and here are some last information for you:

 

the documents for the VIP Package like hotel voucher, tags for the motor bikes, vouchers for the test and information about the event you will get on Thursday 22.5.2008 from 8.00 am at the check in tent on the beginning of Kaprun at the BMW shop. The check in desk is open until 6pm.

 

BMW Autohaus Kaufmann

Landesstr. 543

5710 Kaprun

 

Further information about the program you will find on the BMW Mountain Days homepage. If you have any further question do not hesitate to contact me.

 

Looking forward to see you in Kaprun!

 

Elisabeth & your BMW Mountain Days team

 

sal

man daca totul este ok si nu ne dam si noi "pe jos" pana atunci

undeva pe 22 mai ajungem la kaprun

insa nu avem "bilete fermecate" caci am luat doar cazare

 

ce taxe ar fi pe acolo de plata?

 

sa vedem, sa ne plimbam pe munti

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biletele fermecate (adica ce este pe langa cazarea propriuzisa) te costa 30 eur/zi (scrie pe site):

 

BMW-event-dayily visitors

 

* entry fee

* show programm

* BMW-news-testride

* guided tours

* use of BMW-x-course

 

price per day EURO 30,00

 

Daca nu ma insel poti si acum sa faci rezervari dar daca deja ai cazare (si mai ales daca nu stai 3 nopti) nu are rost. Oricum, pretul este super zice eu (250 eur/4 zile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretz decent as zice. Oricum,dupa cate am inteles din mailul de la organizatori, vom primi vouchere pentru hotel/pensiune. Ceea ce se traduce prin faptul ca ele sunt valabile la mai multe hoteluri/pensiuni, depinde cum ti-e norocul. Ma gandeam si eu sa fac acelasi lucru insa pana la urma asigurarea de anulare a rezervarii de la baieti m-a convins. La urma urmei, daca nu imi place unde ma pun, plec de acolo, anuland rezervarea. Toata chestia este sa ajung pana la ora 14 in Kaprun. Fac pariu ca o sa fie festival cu aglomeratie & shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Mai avem doar o saptamana pana plecam la Kaprun si m-am gandit sa pun niste poze din zona Kaprun/Zell am See si de pe HochAlpenStrasse-Grossglockner unde vom ajunge impreuna. Ca sa va fac sa "pofta" de pe acum... :(

 

In parcarea din spatele meu si in clubul de langa (BaumBar) se vor tine majoritatea evenimentelor:

post-9546-1210770895_thumb.jpg

 

Poze pe aerodromul de langa Kaprun si lacul ZellerSee vazut de sus:

post-9546-1210770972_thumb.jpgpost-9546-1210771019_thumb.jpg

 

Kaprun, Zell am See, muzeul de automobile vechi pe care il vom vizita... proprietarul muzeului si al hotelului in care se afla la subsol este co-organizator...

post-9546-1210771199_thumb.jpgpost-9546-1210771215_thumb.jpgpost-9546-1210771227_thumb.jpg

 

Pe Kitzsteinhorn, varful de 3208m de langa Kaprun... Inghetai instantaneu...

post-9546-1210771976_thumb.jpg

 

 

Grossglockner iunie 2007... vreme nu tocmai placuta, frig, umezeala... dar marmotele tot simpatice...

post-9546-1210771340_thumb.jpgpost-9546-1210771357_thumb.jpgpost-9546-1210771377_thumb.jpg

post-9546-1210771422_thumb.jpgpost-9546-1210771444_thumb.jpg

 

Grossglockner in octombrie 2007... soare, cald, senin...

post-9546-1210771660_thumb.jpgpost-9546-1210771681_thumb.jpgpost-9546-1210771697_thumb.jpgpost-9546-1210771714_thumb.jpg

 

In final, Heiligenblut, un orasel superb, pe partea cealalta a HochAlpenStrasse, in landul Kärnten...

post-9546-1210771842_thumb.jpg

post-9546-1210771404_thumb.jpg

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...