Sari la conținut

Test Ktm


Postări Recomandate

Am citit in univers moto nr 3 ca duminica asta o sa se poata face teste cu Ktm 300exc, ktm 450exc si cu 690enduro. In revista scrie ca este permis acesul la oricine are echipament, dar azi cand m-am mai interesat de eveniment mi s-a spus ca e numai presa si VIP. Stie cineva cum e pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da doar ca se pot inchiria la Satu Mare si eu sunt din Brasov. La Bucuresti e mai usor sa ajung.

Salut

Dah se face testul si e vorba de ziua de 6 aprilie, adica maine. Locatia e Ciolpani.

Atata timp cat ai permis si echipament pe tine poti testa oricare dintre EXC 300, EXC-R 450 , EXC-R 530, 690 Enduro si noul ATV XC 525.

Eu unu asa o sa fac.

@ekkemu - din cate stiu, dl Vindex nu iti da sa testezi ce vrei tu, ci ce are el de testat. Si nu se merita sa mergi pana la Satu Mare, pentru a da niste bani, cand in Bucuresti e test facut de KTM. Cat despre inchiriat si Motomania procedeaza in felul asta si sunt mai draguti si mai aporape decat cei de la Satu Mare.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pdf de 0 bytes ...

 

si mai mai miram de ce-mi da eroare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am urcat fisierul asa cum il am salvat pe notebook, dar cred ca site-ul asta nu mai permite attachmenturi...

 

Transcriu aici conditiile:

 

La testare poate participa orice persoană, care deţine permis de conducere categoria A (motociclete). Este obligatorie folosirea echipamentului de protecţie

corespunzător (cască, mănuşi, cizme, protectii pentru coate, genunchi şi spate). Participanţii în urma înregistrării, vor fi poftiţi la start în ordinea înscrierii. Cei

care vin cu motociclete proprii, pot testa cu acestea circuitul de motocros, în ultimele 10 minute al fiecărei ore. Este nevoie de înregistrare şi pentru aceasta.

 

bafta!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am urcat fisierul asa cum il am salvat pe notebook, dar cred ca site-ul asta nu mai permite attachmenturi...

 

Transcriu aici conditiile:

 

La testare poate participa orice persoană, care deține permis de conducere categoria A (motociclete). Este obligatorie folosirea echipamentului de protecție

corespunzător (cască, mănuÂşi, cizme, protectii pentru coate, genunchi Âşi spate). Participanții în urma înregistrării, vor fi poftiți la start în ordinea înscrierii. Cei

care vin cu motociclete proprii, pot testa cu acestea circuitul de motocros, în ultimele 10 minute al fiecărei ore. Este nevoie de înregistrare Âşi pentru aceasta.

 

bafta!

daca nu ploua la valcea in halul asta,cred ca ne-am fi urcat in duba sa ii incingem un pic lui vali caprele pe circuit dar asa..stam si ne uitam pe geam... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua la valcea in halul asta,cred ca ne-am fi urcat in duba sa ii incingem un pic lui vali caprele pe circuit dar asa..stam si ne uitam pe geam... :cheers:

 

* si aici ploua, iar eu stau si beau cafeaua in balcon... Trebuia sa vina un amic cu o "capra" mai mare (bmw R1200 GS) sa ma ia, "tramaviul" asta merge pe orice vreme, da' eu nu. Inca ma doare genunchiul si la umezeala zici ca-i de lemn... :hug: As fi mers sa fac macar ceva poze. Dar nu-mi vine sa ies din casa :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca injur vremea nu rezolv nimic...imi facusem program ca ajung si eu azi la Ciolpani, dar vremea nu a tinut cu mine, si nici genunchiul cu probleme...

Insa sper sa ajung pe 12 aprilie...desi sunt cam multe evenimente preconizate pentru acea zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* daca a fost careva astazi, totusi, astept niste poze :burnout:

La Gheorghieni nu cred ca ajung, e cam departe totusi si eu inca nu pot sa calaresc (mobra)...

Oricum, presimt ca vor mai fi actiuni de genul asta la Ciolpani peste vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent in ploaie azi.

Testat toate modelele, inclusiv "micutul" atv, care e un quad racing in toata splendoarea lui.

Pe scurt a fost porceala si distractia mare azi a fost cu SX-F-ul de 450 si putin cu ATV-ul.

Poze inca nu avem caci am fost ocupati cu turnatul taranei in cap.

Pacat ca vreamea nu a tinut cu noi.

Ieri, cand a fost pentru presa, a fost mult mai frumos si s-au putut test pe langa micutele caprite si 690 enduro si 950 super enduro R. Pe cel din urma il putem denumi pe buna dreptate vaca zburatoare, pentru ca se descurca de minune la sarituri. 690 Enduro, dupa cum era de asteptat e un Dual Sport in toata firea, iar de restu nu prea am ce comenta datorita conditiilor de testare -> circuit de motocross, deci doar SX-F ul era distractiv, restu avand un comportament normal pentru un enduro pe teren de cross.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi a placut asa de mult sambata ca am fost si duminica. Detalii in Motociclismo in numarul de mai si pana atunci doua filmulete, da sa nu radeti ca sunt cam incepator.

 

asta e cu SXF

 

si cu exc 300 e:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...