Sari la conținut

Afgan chopper


LordRhadoo
 Share

Postări Recomandate

http://s184.photobucket.com/albums/x25/Lor...fgan%20chopper/

 

cum de ceva timp imi fac veacu prin "frumosul si preamaritul Afganistan" am fost surprins cand intr-o oarecare baza miliara am dat peste ce se vede in poze.

Istoria pe scurt e cam asa:

a fost constuita de echipajul elicopterelor dintr-o baza militara pentru a mai trece timpul. Cum toate motocicletele ce se gasesc aici sunt niste motociclete cu motor honda de 125, au cumparat o asemenea motocicleta si au incercat sa o choppareasca in prisma pasiuni comune a tuturor( in viata civila toti fiind motociclisti).

Inca nu era terminata, neavand frane :laugh:) dar se mergea si asa cu ea. Am avut onoarea de a face o scurta tura cu ea.

Dupa cum se poate observa au ales un suicide shift pentru a schimba vitezele.

Am si un filmulet dar la conexiunea de care dispun mi-ar lua o vesnicie sa il uploadez. (poate cand ma intorc in tara).

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... interesanta codita

botezati-o "Venom" :D (sau Motorized Scorpion)

 

:laugh:

 

Am si un filmulet dar la conexiunea de care dispun mi-ar lua o vesnicie sa il uploadez. (poate cand ma intorc in tara).

 

ce conexiune aveti acolo? ... doar nu sunteti pe dial-up mobil?!

Editat de Philip_HD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://s184.photobucket.com/albums/x25/Lor...fgan%20chopper/

 

cum de ceva timp imi fac veacu prin "frumosul si preamaritul Afganistan" am fost surprins cand intr-o oarecare baza miliara am dat peste ce se vede in poze.

Istoria pe scurt e cam asa:

a fost constuita de echipajul elicopterelor dintr-o baza militara pentru a mai trece timpul. Cum toate motocicletele ce se gasesc aici sunt niste motociclete cu motor honda de 125, au cumparat o asemenea motocicleta si au incercat sa o choppareasca in prisma pasiuni comune a tuturor( in viata civila toti fiind motociclisti).

Inca nu era terminata, neavand frane :laugh:) dar se mergea si asa cu ea. Am avut onoarea de a face o scurta tura cu ea.

Dupa cum se poate observa au ales un suicide shift pentru a schimba vitezele.

Am si un filmulet dar la conexiunea de care dispun mi-ar lua o vesnicie sa il uploadez. (poate cand ma intorc in tara).

 

Numai bine

Beton!Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au folosit ce au avut, uneori aici in mijlocul la nicaieri e greu sa obtii anumite chestii. Oricum, tipii care l-au facut sunt foarte mandri de el si de cum a iesit.

Cei ce l-au facut sunt norvegieni :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lordule, daca te impiedici pe-acolo de unu' Cristi Baciu din Miercurea Ciuc, da-i o scatoalca din partea mea. E maior, in functie de gradul tau stabilesti singur cat de tare sa fie scatoalca. Aveti grija de voi pe-acolo!

Din pacate nu-mi suna cunoscut!Apropo ce si pe unde se scalda cu munca (ce institutie a statului?)?

Iar in al doilea rand eu sunt in Gheorgheni la 60 de km nord de ciuc, asa ca nu stiu daca o sa dau peste el sa-i dau "o scatoalca" din partea ta!

:D

 

Da-mi voie sa te corectez:

Fier Beton! Felicitari :laugh:

I Agree :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu-mi suna cunoscut!Apropo ce si pe unde se scalda cu munca (ce institutie a statului?)?

Iar in al doilea rand eu sunt in Gheorgheni la 60 de km nord de ciuc, asa ca nu stiu daca o sa dau peste el sa-i dau "o scatoalca" din partea ta!

 

Era vorba de LordRhadoo :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lordule, daca te impiedici pe-acolo de unu' Cristi Baciu din Miercurea Ciuc, da-i o scatoalca din partea mea. E maior, in functie de gradul tau stabilesti singur cat de tare sa fie scatoalca. Aveti grija de voi pe-acolo!

nu lucrez in armata dar in schhimb ma intalnesc cu foarte multi militari romani pe aici. Am sa tin minte numele si transmit scatoalca :friends:. Eu sunt venit aici ca civil, lucrand la o firma care asigura suport tehnic(comunicatii) proiectului ISAF (nato).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de LordRhadoo :drink:

:P

 

nu lucrez in armata dar in schhimb ma intalnesc cu foarte multi militari romani pe aici. Am sa tin minte numele si transmit scatoalca :moto:. Eu sunt venit aici ca civil, lucrand la o firma care asigura suport tehnic(comunicatii) proiectului ISAF (nato).

My Bad!!! :friends:

Oricum foarte interesant motoru'!I like the DEVIL'S TAIL!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...