Sari la conținut

simbata, 2009.03.14, bucuresti-lugoj-bucuresti


adrian cristea
 Share

Postări Recomandate

simbata, bucuresti - lugoj - bucuresti, 1000 km. ritm sustinut, plecare la 6:30 - 7:00, opriri doar pentru benzina si o gura de suc. se fac cam 7 ore. pauza de o ora la lugoj. inapoi la 22:30 - 23:00.

 

traseul este prin pitesti, rimnicu vilcea, tirgu jiu, petrosani, hateg, caransebes. la intoarcere, in functie de timp si vreme, poate mergem prin deva, hunedoara, hateg, petrosani ...

 

valea jiului s-ar putea sa fie un pic distrusa dupa iarna. caransebes - lugoj e dezastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fie cu suparare, dar ai vreo treaba urgenta acolo? Altfel nu inteleg de ce ai face atatia km, intr-un timp atat de scurt fara sa te bucuri putin de privelisti, sa faci o poza, sa vizitezi anumite obiective turistice...etc. Na probabil fiecare cu stilul lui.

Oricum mare grija prin RV ca sunt multe radare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu si eu sunt curios care poate fi logica unei asemenea "plimbari", trezit cu noaptea-n cap cand inca este f frig, atat de multi km, cu pauza doar pt alimentat si suc... si sa vii noaptea tarziu, cand inca vremea este aiurea, drumurile proaste... decat ceva de disperare sau o treaba urgenta, cum s-a spus mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fie cu suparare, dar ai vreo treaba urgenta acolo? Altfel nu inteleg de ce ai face atatia km, intr-un timp atat de scurt fara sa te bucuri putin de privelisti, sa faci o poza, sa vizitezi anumite obiective turistice...etc. Na probabil fiecare cu stilul lui.

Oricum mare grija prin RV ca sunt multe radare!

 

fara misto, sint putin autist si nu gust prea mult placerile vizuale; pe cele naturale le mai gust dar pentru cele facute de om nu am nici o atragere.

 

merci pentru radarele din RV. oricum prin ritm sustinut vroiam sa spun ca nu se fac opriri fara motiv si ca nu se merge lalait, nu sint supersonic nici eu si imi place senzatia permisului din portofel, :-).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000Km fara pauze sunt ardere de gaz aiurea si rupere de ms-dos.

cometarii aiurea

 

 

 

acelasi lucru il pot spune si eu

la iesirile de noapte prin romaina

cu motoare de viteza pana la romana si acasa

 

ma scuzi pana in ploiesti...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man stii cum e nu gasti amatori de 1000 km te urci pe moto si.ti vezi de drum

sincer ma bagm dar am o prob cu soldul si merg la tratament chiar sambata

 

sper sa ma pun repede pe picioare si ci 1000 km pe zi de alrgatura sa,i facem impreuna

 

acum iti dau un pont din experienta

mai mult de 3 moto nu lua la un asemenea drum

ai sanse de reusita singur de 100 %

cu cat va inmultiti cu atat vei merge mai mult in miezul noptii si nu merita sa dai banii pe benzina pentru a merge printr.un tunel de bezna

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap...atentie la radare ca sunt multe fixe...cat despre valea jiului...cam lasa de dorit ....nu doar din cauza iernii...dar drumul e prastie pe defileu....is niste santuri si gropi care nu-s nici macar pt o masina...apai pt un motor..

Intreaba inainte sa pleci info despre drum...

Eu anu trecut am mers pe valea jiului cu un papuc...si a fost vai si amar.....in loc de 2 benzi normale...s-a ingustat drumu la una jumate..pt ca s-a stricat si nu l-a mai reparat nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000Km fara pauze sunt ardere de gaz aiurea si rupere de ms-dos.

fara suparare, dar pt ce ti-ai luat motoreta?

 

 

primul lucru in aprilie cand o sa-mi recuperez permisul va fi o plimbarica buc-cluj n. buc...dar eu sunt adeptul plimbarilor de unul singur, sunt mult mai safe si te poti bucura din plin de ele. pe langa asta daca vrei sa te opresti pe drum (sa zicem c-ai gasi o cazare mocca, cu dus si frigideru' plin incluse-n "pret"), te poti opri linistit...

 

bafta la drum baieti si-aveti grija de motorete sa aiba si ele la randul lor grija de voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man stii cum e nu gasti amatori de 1000 km te urci pe moto si.ti vezi de drum

sincer ma bagm dar am o prob cu soldul si merg la tratament chiar sambata

 

sper sa ma pun repede pe picioare si ci 1000 km pe zi de alrgatura sa,i facem impreuna

 

acum iti dau un pont din experienta

mai mult de 3 moto nu lua la un asemenea drum

ai sanse de reusita singur de 100 %

cu cat va inmultiti cu atat vei merge mai mult in miezul noptii si nu merita sa dai banii pe benzina pentru a merge printr.un tunel de bezna

 

bafta

 

de aceea am mentionat conditiile de drum ca sa vina doar cine are incredere in ea/el. nici nu o sa triez eu oamenii, ar trebui sa se autocunoasca ei mai bine.

 

succes cu tratamentul. eu am o problema tot la sold de vreo 9 ani si pentru ca am ignorat-o la inceput acum nu mai scap de ea. poate ar fi bine sa incerc si eu niste gimnastica recuperatorie sau ceva de genul asta.

 

astept propuneri de excursii, :-). oricum vreau sa fac/-em traseul propus de tine in toamna, in apuseni.

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea am mentionat conditiile de drum ca sa vina doar cine are incredere in ea/el. nici nu o sa triez eu oamenii, ar trebui sa se autocunoasca ei mai bine.

 

succes cu tratamentul. eu am o problema tot la sold de vreo 9 ani si pentru ca am ignorat-o la inceput acum nu mai scap de ea. poate ar fi bine sa incerc si eu niste gimnastica recuperatorie sau ceva de genul asta.

 

astept propuneri de excursii, :-). oricum vreau sa fac/-em traseul propus de tine in toamna, in apuseni.

 

salut

 

 

bafta

este superb dar in toamna sa inebunesti vazand peisajele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta

este superb dar in toamna sa inebunesti vazand peisajele

 

 

Interesant traseul, am sa il fac si eu dar nu cred ca am rabdare pana la toamna, poate in mai, iunie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si ???

 

... ai facut traseul ? :angry:

 

Cum a fost ?

 

am cazut pe zapada inghetata pe autostrada si m-am intors acasa prin gaesti; am prins furtuna de simbata dimineata. eu n-am patit absolut nimic, motocicleta are avarii minore. am scris pe topicul de v-stroame mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...