Sari la conținut

cele mai comode amortizoare


sangre
 Share

Postări Recomandate

am auzit ca cele mai comode ar fi undele facute in Franta numite Fournales....fara arc ci pe aer sau au un sistem de aer combinat cu ulei nu stiu exact....dar nu au arc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca cele mai comode ar fi undele facute in Franta numite Fournales....fara arc ci pe aer sau au un sistem de aer combinat cu ulei nu stiu exact....dar nu au arc...

Da, fournales.fr. Le-am dat mail acum cateva zile sa-i intreb cat m-ar costa un set de amortizoare (fata + spate) pentru R 1100 GS. Raspunsul:

OK, price is 660 €.

 

Cost delivery is 25 €.

 

Cost of hight pressure air pump 0-30 Bars is 74 €.

 

Yes you can order and payement by transfert bank.

Deci la juma' de pret de Ohlins, la 3/4 din pret de Wilbers, cel putin pentru mobra mea. Parerea mea e ca merita nu numai prin prisma pretului, cat si a ideii de suspensie pe aer: tine mai mult, isi ajusteaza singura preload-ul, nu poate ajunge la capat sub nicio circumstanta. In plus, am mai citit cum ca restaurarea lor este ieftina sau gratis in anumite circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, fournales.fr. Le-am dat mail acum cateva zile sa-i intreb cat m-ar costa un set de amortizoare (fata + spate) pentru R 1100 GS. Raspunsul:

 

Deci la juma' de pret de Ohlins, la 3/4 din pret de Wilbers, cel putin pentru mobra mea. Parerea mea e ca merita nu numai prin prisma pretului, cat si a ideii de suspensie pe aer: tine mai mult, isi ajusteaza singura preload-ul, nu poate ajunge la capat sub nicio circumstanta. In plus, am mai citit cum ca restaurarea lor este ieftina sau gratis in anumite circumstante.

 

 

Am auzit pe cineva (acum nu stiu cat de adevarat o fi) ca a avut niste suspenii spate Fournales si le-a refacut dupa 20 de ani ...a schimbat nu stiu ce ulei si garnituri pe acolo....asa am citi pe net acuma nu stiu cat de adevarat o fi....

 

Altele mai stiti careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F. bun topic. Bagati ce mai stiti. Io dupa gixxere si alte nebunii, cand mi-am luat Shadowu` am ramas uimit cum is suspensiile la choppere/cruisere, cum le-or spune. Adica , acum cand ma sui pe Gixxer parca sunt in S Classe fata de Shadow. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca ori ai amortizorul la Shadow dus, ori suspensiile la vitezana mult prea moi. Nu de alta, dar m-am dat cu un Shadow si era super-smooth, mai putin pe franare unde spatele topaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca ori ai amortizorul la Shadow dus, ori suspensiile la vitezana mult prea moi. Nu de alta, dar m-am dat cu un Shadow si era super-smooth, mai putin pe franare unde spatele topaia.

 

Nu stiu , ce-i drept nu am saua originala ci una custom, subtire, de design . Si da, e rigid. Plus pozitia, iei ,,suturile" direct in k.u.r. si-n coloana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...