Sari la conținut

Mecanic De Ij-jupiter 4


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Am o problema,si e grava. Caut mecanic pt. ij in zona Giurgiului,Berceni,cu bani,bineinteles. Am urmatoarele probleme:

Trebuie pus motoru pe cadru,lantul la roata,astea le mai fac eu,dar cel mai mult am nevoie de cineva sa-l regleze si sa se uite la el in general,eventual sa faca o tura,sa-mi zica cum sta treaba,ce mai trebuie facut la el(joc bascula,joc directie,batai la motor....). Cine se baga,ca singur nu am nici timp,nici chef si nici talent sa-l termin. Vreau pe cineva care sa vina si sa se ocupe serios 1-2 zile,nu ca stai sa vedem,mai vorbim,etc. Astept oferte. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun. Datorita muncii mele de sclav,sint obligat sa lucrez la motor in timpul saptaminii,de preferat luni B) sau marti,dar si restul zilelor,numai simbata si duminica NU.

 

Sint din BUCURESTI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedro, vezi postul ala. Suna-l s-ar putea sa nu fie disponibil sa se deplaseze atat. Si daca se deplaseaza atujnci se deplaseaza pe bani.

Asa ca pune motorul pe cadru, nu e greu se prinde in 4 puncte, pui lantul si dai o tura pana-n Grozavesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dar io stiam ca tu ai Festival nu Jupiter 4. Nu stiu catte costa, il intrebi estimativ, si nu te targui cu el, dintre mecanicii pe care ii stiu ia cel mai putin si face treaba la Ijuri.

 

Dar fiind Jupiter 4, cred ca mai bine te-ai stradui si ai cumpara direct un motor de Planeta B) sau macar Festival.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un jupiter cu acte SI unu de prin 1949,fara acte,care si acum e in restaurari,nu ma intreba de ce. Jupiteru 4 nu are probleme grave,credeam ca gasesc un mecanic in zona mea sa ma ajute la reglaje si sa controleze ce am mai facut eu pe la el,da vad ca e cam greu. Daca il pun pe picioare vreau ca acel mecanic sa faca o tura cu motoru,sa-si dea o parere cam ce ar mai trebui facut. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Frate daca pot pe data de 3 iunie sunt la tine, fara bani, fara nimic nu-mi trebuiesc bani sa-ti repar motocicleta. eu nu sunt din Bucuresti dar intru in sesiune si tre sa ajung. Imi spui unde si cand sa ne intalnim si eu iti promit ca vin la tine. uite adresa mea de messenger este tiby_moto sau nr de tel 0742988156. eu sunt ala cu jupiter 3. ti-am lasat un mesaj la anuntul celalalt. BAFTA!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...