faza a fost alta : oamenii jucatori de cazino , au pierdut toti banii , era cam 1 dimineatza si din intamplare am trecut si eu pe akolo , ei m-au vazut si m-au oprit : bay , poti sa ne iei si pe noi cu u pe scuter pana aksa ca nu mai avem nici bani e taxi , zic : bine .
Ne urcam noi si plecam , ajungem la bariera , trecem de ea si cum am trecut de ea in fata noastra pe contrasens un logan de rutiera , trec astia pe langa noi si zic : moama , am pus-o , dar oamenii nici macar nu au oprit , eu fericit , radeam , dar la 50 de metrii dupa o curba ce sa vad : 2 pasaturi si 2 loganuri , era un filtru , cand am vazut am innebunit . eu nu aveam viteza ca imi era sa nu cada vreunu , aveam cam 10 km/h , un politist se pune in fata mea si zice : Usor usor usor . am oprit si nu am apucat sa ne dam jos si ma intreaba : domne asta e de 8 locuri? , eu nu am zis nimik dar unu din spatele meu se gaseste : e microbuz , politistu l-a auzit si ii zice lu ala : ba tu vrei amenda ? . intr-un final ne-a dat drumu fara nici o amenda, baiat finut
--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 12:28 -------------
Cum zici u , am mers cam o distanta de 800 de metri cu 10km/h, dar dak zici u....