Sari la conținut

*adytza*

Super Membru
  • Număr conținut

    1.165
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de *adytza*

  1. Cred ca e normal ca un scuter sa consume cat o masina sau chiar cat o motocicleta.Scuterul la 50km/h sa zicem ca are 7000rpm,o masina la 50km/h are 2500rpm.Daca mergi cu masina la 7000rpm cat o sa-ti consume?La scuter nu ai posibilitatea sa schimbi viteza ca sa ai mai putine rpm,el se tureaza in continuu.Un Bmw 1200RT a scos media de consum la 100km 5.8l si nu a mers cu 60.E o diferenta totusi
  2. *adytza*

    First Bike - Royal

    Clar ca de 2000euro cumperi ceva de 10 ori mai bun,dar omu poate sa ceara cat vrea.Poate muta topicul vre-un moderator
  3. *adytza*

    First Bike - Royal

    Eu nu inteleg de ce va bagati voi .E o tara libera,omul poate sa ceara si 10.000 euro pe ea.
  4. da nu poti sa depui dosarul in alt oras?
  5. Mie mi-ar place Kymco Grand Dink 125, sau Yamaha X-Max 125 .
  6. Duamneee pt ce ti-a dat amenda,da si ce amenda.Cred ca alde garcica nu mai au dat o amenda de mult
  7. *adytza*

    First Bike

    Si eu am avut o problema cu tachetii astia,nu imi mai pornea scuterul,erau prea stransi.Acum cred ca iar trebuie sa ii reglez ca nici atunci nu am facut treaba foarte buna
  8. Sa moara mama e balcon ,moaaaaaaaaaa
  9. Data trecuta cand am mers la drum intins viteza intre 50-55 mi-a luat 2.9% acu mi-a luat 3.8% mers in forja prin oras
  10. L-am curatat pe acolo.Cred ca o sa mai ma tina sezonul asta.Din iarna o sa incep sa cumpar piese pentru viitorul sezon.
  11. Daca numai bag role in variator cum o sa mearga scuterul?
  12. 40euro pentru un stop amarat.Aici cred ca gasesti mult mai ieftin
  13. NU compara V-Click cu scuterul tau,carenele sunt mai varza la al tau.Motorul e la fel.Si la mine in TR sunt numai chinezisme si eu am tot scuter chinezesc si merge binisor
  14. *adytza*

    First Bike

    Uita-te la CDI daca are un fir care formeaza o bucla,aia e limitarea.Sau daca nu ai bucla aia,poate ai vre-un fir roz.Asta e limitarea din CDI la scuterele chinezesti de 50cc,poate e la fel si la tine
  15. De la o vreme se tureaza scuterul in draci la plecarea dupa loc si prinde doar 60
  16. Cum vi se par rolele astea?Sunt tocite?
  17. Casca dasta face si first bike
  18. Da nu poti sa te duci la magazin sa vezi cat costa?E mai usor sa intrebi pe net nu?
  19. Scuterele pe injectie sunt mai pretentioase la benzina,ulei.Eu zilele astea am desfacut carburatorul si era infundat de apa,se facuse ca gelatina asa.Incipuieti asta la un motor pe injectie.Oricum vei fi multumit
  20. *adytza*

    First Bike

    In China legislatia nu permite ca o motoreta de 150-200cc sa mearga mai tare de 85-90....Auzisem tot pe aici pe forum
  21. *adytza*

    First Bike

    E limitat,avand in vedere ca merge cu el doar in oras nu cred ca iti trebuie mai mult de 85
×
×
  • Creează nouă...