Sari la conținut

*adytza*

Super Membru
  • Număr conținut

    1.165
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de *adytza*

  1. Eu sa-mi inregistrez scooteru la primarie mi-a cerut numele lu tata si buletinu lui,atat.Acu astept sa-mi aduca numere....F simplu la mine
  2. Dak era al draq iti luai amenda,puta sa-ti zica astepti pana vine numar te-am pus eu sa mergi fara
  3. La mine e altfel treaba ,mi-a umblat tata la surub k sa mai i-a cva acceleratie,da asa vine un fel d fier kre impiedica acceleratia sa s duca si p viitor sa o polizeze sa s duca,dabia astept ziua in care o sa fiu legal p sosea
  4. Stai sa-l lasam sa vedem c zice si baiatul,e acuzat d prea multe
  5. Are p draq 10 cai SPECIFICATIE TEHNICA DYNAMIC Motor: monocilindric in 4 timpi Cilindri (cmc): 50 Putere maxima (kW/rpm): 1,8 / 7500 Viteza maxima (km/h): 45 Consum (l/100km): 2.7 l Greutate proprie (kg): 96 Sarcina maxima (kg): 146 Numar persoane : 2 Combustibil: benzina fara plumb Frana fata: hidraulica pe disc Frana spate: mecanica pe tambur Admisie: cu supape Aprindere: CDI Pornire: cu pedala si demaror Ungere: prin presiune si stropire Racire: cu aer Cutia de viteze: automata Ambreiaj: uscat centrifugal Suspensia fata: furca cu arc si amortizor Suspensia spate: brat cu arc si amortizor Anvelopa fata: 130/60-13 Anvelopa spate: 120/60-13 Capacitate rezervor combustibil (l): 6 L Fata d al meu kre e mai ieftin,mi s pare mai fiabil SPECIFICATIE TEHNICA SPRINTER Motor: monocilindric in 4 timpi Cilindri (cmc): 50 Putere maxima (kW/rpm): 2,1 / 6000 Viteza maxima (km/h): 45 Consum (l/100km): 2.8 l Greutate proprie (kg): 85 Sarcina maxima (kg): 80 Combustibil: benzina fara plumb Alezaj (mm): 39 Cursa (mm): 41,4 Frana fata: hidraulica pe disc Frana spate: mecanica pe tambur Admisie: cu supape Aprindere: CDI Pornire: cu pedala si demaror Ungere: prin presiune si stropire Racire: cu aer Cutia de viteze: automata Ambreiaj: uscat centrifugal Suspensia fata: furca cu arc si amortizor Suspensia spate: brat cu arc si amortizor Anvelopa fata: 3.00-10 42J Anvelopa spate: 3.00-10 42J Capacitate rezervor combustibil (l): 6,3 L
  6. *adytza*

    First Bike

    Al meu i-a 50 limitat,mii-a umblat tata la carburator azi si s infige mai tare,am depasit azi un camion si un autobuz
  7. Sa stii k sunt destul d bune,am actipilde cu SHOEI dezlipesc alea d FB si l pun palea
  8. Habar am d rolele alea sau c raq vorbiti voi acolo,da care e diferenta???
  9. Uite topic cu /index.php?showtopic=102110 Aprilia Sr50 k sunt baieti aici,intreaba dak stiu p cneva care vinde,sau dak vand ei scooterele lor,cauta la vanzari,scrie topic la cumparari cu cumpar Aprilia SR 50 an 2003 incearca k poate gasesti
  10. Probleme la alimentare,curata filtru d aer,curatza carburatoru,uleiul l-ai skimbat???
  11. Vreau sa-mi skimb casca si am 2 variante kre mi-ar place(sunt d la First Bike)am avut tot d akolo casca da nu-mi place cum arata,mi-a cazut d multe ori p jos,doar zgarietura....deci 2 modele cel rosu,negru,argintiu 2 mil si cva,iar cea neagra(acoperita cu carbon)3mil......ce ziceti merita,s-au mai astept?????
  12. du-te la un service(da nu vad rostu dak zici k porneste la pedala bine)incearca totusi bateria vezi dak e OK
  13. Reply kre l-am dat cu era pt ala d deasupra nu pt cel kre a facut multe accidente,pala l-ai citit???sa vezi c s intampla?
  14. Si poze cu a mea si cu big brother
  15. Cand pornesti la buton,sa tragi si nitzel d acceleratie....incearca asa sa vezi k merge
  16. Dai un search la google,da nu cred k gasesti nou la 1200e,am vazut aprilia sr nou 2000-3000 intra p site www.unitedmotors.ro si uitate la preturi !!!!!!
  17. Insanatosire grabnica,iar pt sofer
  18. Lucky Si eu faceam cerculetze si mi-a scapat scooteru,pagume mici,oglinda zgariata(p dreapta),zgariat p langa toba(tot dreapta)si in zona und s tin picioarele....cand l-a vazut tata a zis k l-am zgariat,nu s-a gandit k am cazut
  19. Si e vreo diferenta???cum s aude
  20. Mama frate de cate ori ai cazut,parinti totusi nu au vazut k e zgariat motoru??? Ai mare grija
  21. M-ar interesa un neon albastru........Pretz si magazinu d und pot sa cumpar.....
  22. Daca esti singur franezi mai repede decat ala cu masina,pui si fata si spatele si in 10 metri esti oprit,da sunt nesimtiti uni soferi,peste mine era sa dea depaseste era p contra sens,m-am dat la o parte am intrat aproape d santz Acu c draq sa mai zic e pericol sa mergi,mai dai d un betvan p sosea si iti canta popa
  23. R.I.P da p link scrie k a fost bagat in spital d un carutzash
  24. Eu stau in zona rurala,la vreo 3km d orasu principal si casa mea e chear langa o intersectie stateam cu scooteru sa vad p vreounu sa ma plimb cu el.Un carutzash in intersectie nu mai opreste s duce direct(e strada foarte circulata)taie calea la un logan,bine k nu avea viteza k prafu s alegea,si acu 3 sapt a mai fost un accident tot cam asa.......Astia nu o sa s potoleasca cu carutzele kat o s t rogi u d ei O schita cu ce era sa s intample azi...scz d Off-topic
×
×
  • Creează nouă...