-
Număr conținut
1.165 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
Tip conținut
Profiluri
Forumuri
Calendar
Orice postat de *adytza*
-
Eu sa-mi inregistrez scooteru la primarie mi-a cerut numele lu tata si buletinu lui,atat.Acu astept sa-mi aduca numere....F simplu la mine
-
Dak era al draq iti luai amenda,puta sa-ti zica astepti pana vine numar te-am pus eu sa mergi fara
-
La mine e altfel treaba ,mi-a umblat tata la surub k sa mai i-a cva acceleratie,da asa vine un fel d fier kre impiedica acceleratia sa s duca si p viitor sa o polizeze sa s duca,dabia astept ziua in care o sa fiu legal p sosea
-
Stai sa-l lasam sa vedem c zice si baiatul,e acuzat d prea multe
-
Are p draq 10 cai SPECIFICATIE TEHNICA DYNAMIC Motor: monocilindric in 4 timpi Cilindri (cmc): 50 Putere maxima (kW/rpm): 1,8 / 7500 Viteza maxima (km/h): 45 Consum (l/100km): 2.7 l Greutate proprie (kg): 96 Sarcina maxima (kg): 146 Numar persoane : 2 Combustibil: benzina fara plumb Frana fata: hidraulica pe disc Frana spate: mecanica pe tambur Admisie: cu supape Aprindere: CDI Pornire: cu pedala si demaror Ungere: prin presiune si stropire Racire: cu aer Cutia de viteze: automata Ambreiaj: uscat centrifugal Suspensia fata: furca cu arc si amortizor Suspensia spate: brat cu arc si amortizor Anvelopa fata: 130/60-13 Anvelopa spate: 120/60-13 Capacitate rezervor combustibil (l): 6 L Fata d al meu kre e mai ieftin,mi s pare mai fiabil SPECIFICATIE TEHNICA SPRINTER Motor: monocilindric in 4 timpi Cilindri (cmc): 50 Putere maxima (kW/rpm): 2,1 / 6000 Viteza maxima (km/h): 45 Consum (l/100km): 2.8 l Greutate proprie (kg): 85 Sarcina maxima (kg): 80 Combustibil: benzina fara plumb Alezaj (mm): 39 Cursa (mm): 41,4 Frana fata: hidraulica pe disc Frana spate: mecanica pe tambur Admisie: cu supape Aprindere: CDI Pornire: cu pedala si demaror Ungere: prin presiune si stropire Racire: cu aer Cutia de viteze: automata Ambreiaj: uscat centrifugal Suspensia fata: furca cu arc si amortizor Suspensia spate: brat cu arc si amortizor Anvelopa fata: 3.00-10 42J Anvelopa spate: 3.00-10 42J Capacitate rezervor combustibil (l): 6,3 L
-
Al meu i-a 50 limitat,mii-a umblat tata la carburator azi si s infige mai tare,am depasit azi un camion si un autobuz
-
Sa stii k sunt destul d bune,am actipilde cu SHOEI dezlipesc alea d FB si l pun palea
-
Habar am d rolele alea sau c raq vorbiti voi acolo,da care e diferenta???
-
Uite topic cu /index.php?showtopic=102110 Aprilia Sr50 k sunt baieti aici,intreaba dak stiu p cneva care vinde,sau dak vand ei scooterele lor,cauta la vanzari,scrie topic la cumparari cu cumpar Aprilia SR 50 an 2003 incearca k poate gasesti
-
Probleme la alimentare,curata filtru d aer,curatza carburatoru,uleiul l-ai skimbat???
-
Vreau sa-mi skimb casca si am 2 variante kre mi-ar place(sunt d la First Bike)am avut tot d akolo casca da nu-mi place cum arata,mi-a cazut d multe ori p jos,doar zgarietura....deci 2 modele cel rosu,negru,argintiu 2 mil si cva,iar cea neagra(acoperita cu carbon)3mil......ce ziceti merita,s-au mai astept?????
-
du-te la un service(da nu vad rostu dak zici k porneste la pedala bine)incearca totusi bateria vezi dak e OK
-
Reply kre l-am dat cu era pt ala d deasupra nu pt cel kre a facut multe accidente,pala l-ai citit???sa vezi c s intampla?
-
-
Cand pornesti la buton,sa tragi si nitzel d acceleratie....incearca asa sa vezi k merge
-
Dai un search la google,da nu cred k gasesti nou la 1200e,am vazut aprilia sr nou 2000-3000 intra p site www.unitedmotors.ro si uitate la preturi !!!!!!
-
Insanatosire grabnica,iar pt sofer
-
Prea mondial Bravo
-
Lucky Si eu faceam cerculetze si mi-a scapat scooteru,pagume mici,oglinda zgariata(p dreapta),zgariat p langa toba(tot dreapta)si in zona und s tin picioarele....cand l-a vazut tata a zis k l-am zgariat,nu s-a gandit k am cazut
-
Si e vreo diferenta???cum s aude
-
Mama frate de cate ori ai cazut,parinti totusi nu au vazut k e zgariat motoru??? Ai mare grija
-
M-ar interesa un neon albastru........Pretz si magazinu d und pot sa cumpar.....
-
Daca esti singur franezi mai repede decat ala cu masina,pui si fata si spatele si in 10 metri esti oprit,da sunt nesimtiti uni soferi,peste mine era sa dea depaseste era p contra sens,m-am dat la o parte am intrat aproape d santz Acu c draq sa mai zic e pericol sa mergi,mai dai d un betvan p sosea si iti canta popa
-
R.I.P da p link scrie k a fost bagat in spital d un carutzash
-
Eu stau in zona rurala,la vreo 3km d orasu principal si casa mea e chear langa o intersectie stateam cu scooteru sa vad p vreounu sa ma plimb cu el.Un carutzash in intersectie nu mai opreste s duce direct(e strada foarte circulata)taie calea la un logan,bine k nu avea viteza k prafu s alegea,si acu 3 sapt a mai fost un accident tot cam asa.......Astia nu o sa s potoleasca cu carutzele kat o s t rogi u d ei O schita cu ce era sa s intample azi...scz d Off-topic
