Sari la conținut

georgem

Super Membru
  • Număr conținut

    750
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Metode de contact

  • Website URL
    http://

Profil

  • Sex
    Male
  • Locatie
    Berlin
  • Permis moto din
    25.10.2010
  • Motocicleta
    Husqvarna Svartpilen 401

Informații profil

  • Motociclete detinute
    Honda CBF 1000A SC58 (2007-2025), Husqvarna Svartpilen 401 (2025-)

Vizitatori Recenți Profil

1.587 citiri profil

georgem's Achievements

  1. Cred că era Enea Bastianini, nu Binder, dar sper și eu să-l penalizeze cu câteva locuri pe grila de start. Probabil n-o să-l mai vedem de anul viitor, așa cum probabil nici pe Binder n-o să-l mai vedem (care acum în practice a fost mai lent și decât Miller și Toprak). Acosta face minuni ca de obicei. Să sperăm că Alex Marquez va putea să continue week-end-ul. Interesant e că Morbidelli arătase altui pilot pumnul cu câteva minute înainte pentru exact același lucru, în aceeași curbă (un pilot care a intrat la boxe și care l-a încetinit tot acolo, dar n-am reținut cine era).
  2. Dacă era pe Ducati sau Aprilia, poate era de luat în considerare. Dar cu Yamaha... E probabil cel mai în măsură să îsi dea cu părerea despre Pirelli, și din câte spune se pare că va fi mai bine decât cu Michelin.
  3. Toprak: “The 850 is slow; at first, I thought we were having problems on the straights” “Even though it’s still a very fast motorcycle, you really notice a big difference after riding a 1000. The Pirelli tyres have incredible grip; the feel is the same as what I had in SBK.” https://www.gpone.com/en/2026/06/25/motogp/toprak-the-850-is-slow-at-first-i-thought-we-were-having-problems-on-the
  4. Va fi interesantă și competiția dintre Bez și Bagnaia, cu motociclete identice. Chiar sunt curios să văd care dintre ei merge mai bine, dar probabil pentru Bagnaia va fi o perioadă de adaptare mai mare decât pentru Bez cu noua motocicletă, Bez are avantajul că o testează anul ăsta și probabil Aprilia o construiește după stilul și dorințele lui.
  5. Și Acosta face minuni la KTM, vezi ce fac ceilalți piloți prin comparație pe aceeași motocicletă. Cred că anul viitor nu-i va fi ușor lui MM, cu atât mai puțin în 2028, când Acosta o să fie și mai adaptat la Ducati.
  6. Și-a rezolvat problema cu șuruburile strâmbe din umărul drept care îi atingeau nervul, mai are să își refacă complet masa musculară, ca să poată merge cum știe el. Probabil după pauza de vară va fi complet refăcut.
  7. Acum a comis-o, dacă a semnat... Trebuie să mai îndure 2 ani trotinera roșie, apoi se poate retrage.
  8. Timpi destul de apropiați de timpii de ieri din cursă. Nu e rău deloc. Poate până începe sezonul următor, vor avea performanțe mai bune decât actualele motociclete cu pneuri Michelin.
  9. Din câte am auzit la PrimaSport ieri sau alaltăieri, nici măcar nu se vor cronometra timpii, cine vrea să cronometreze trebuie să facă asta cu cronometru manual. Poate nu e adevărat, mi se pare ciudat să nu se cronometreze. Dar înțeleg să nu se facă public, Michelin se teme de concurență, mai ales anul ăsta când probabil n-au mai investit nimic în cercetare/dezvoltare, fiind ultimul an în MotoGP.
  10. Incă îl mai doare umărul drept. Își revine el dacă nu se mai accidentează... Diggia a făcut cel mai bun timp (recordul în cursa de azi) în ultimul tur.
  11. Acosta l-a lăsat intenționat pe Diggia să-l depășească, probabil nu-l mai țin pneurile. Probabil vom avea un final interesant de cursă, cu Ogura cel mai rapid. MM se îndepărtează rapid de Bagnaia, cred că Ogura trece și el în curând.
  12. A explicat chiar el în interviul pe care l-a dat, vezi link-ul din mesajul lui Method. A strâns ambreiajul și a încercat să ridice motocicleta, dar aceasta a început să se deplaseze. Atunci a lăsat-o din nou jos, dar atunci când a lăsat-o s-a turat foarte tare, și asta l-a enervat pe Bez.
  13. Da, foarte frumoasă lupta, și Hakim Danish câștigă prima cursă Moto3. A mers bine tot week-end-ul, a făcut și recordul circuitului de 2 ori vineri parcă. Și Danish a plecat de pe locul 14, că fusese penalizat (trebuia să plece din prima linie inițial).
×
×
  • Creează nouă...