Sari la conținut

kawasaki vulkan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

nu se exista...

dealerul lor e naspa.. astia cu ..firma lor.. numai reclama e de ei.. am uitat cum ii cheama.. sunt pe dorobanti la mario plaza.

am vrut si eu un amarit de cablu de kilometraj... si am mers la importator...

dupa ce m-au aburit.. cu vama, fara vama, cu factura fara factura.. . si au dat tremen de livrare 2-3 sapt (avans 50 %).. ca la ... dar hai s anu vorbim urit...

 

cum spuneam.. au uitat de mine..dupa 4 sat.. dau eu tel.. buna ziua , buna ziua... am si eu o comanda... alea alea... sa vin sa o ridic... o nasparlie.. dupa ce ma plimba pe neste interioare.. zice... imi pare rau... nu se poa..

zic.. doamna.. nu se poa.. dar eu am platit... vreau sa-mi zica cineva ceva de sanatate...

probabil ca am devenit impertinent.. ea zice asteptati.. si inchide..

mi-a sarit chilometrajul.. fara cablu ca de...si iau toate telefoanele care le stiam de la ei... trag..... si.. frc ridichea la care prind.. pina cind dau de ala de de ocupa de piese.

el... zice... nu se poa..... zic tinere..... cind mi-ai luat banii ai zis ca se poa.. el zice scuze... inseaman ca tre sa vina.. e patronu in italia .. vine cu cablul in dinti.. dar mai stai.

eu ma gindesc... vreau sa stiu cu ce viteza merg.. sa nu ma mai ia radarul.. si ... nu am drum prin japonia... sa iau din alta parte..

 

zic.. mai stau... da vine?.. vine .. garantat...

merci.. calm.. mai stau

plec in conced......... fara cablu... si iar nu mai suna nimeni...dau tel de la mare.. neam.. nimic... trimit pe cineva in magazin... la desk/.... cauta... zice lipseste tipul cu piesele.. mai reveniti dvs sau sunati.. si da mobilul..

 

sun eu cu nervi.. unde umblii tinere.. cica... la magazin.. unde tinere .. in birou..

cablu meu..... zice... nu a venit.. mai sati 2 sapt.... ca o rezolv...

zic....... o rezolvi tu... cind vrea muschii tai... dar .. nu cu mine.. da banii..

el zice .. ii dau..

unde ii dai?.. la magazin... (cred ca se ascundea de clienti).........zice.. sunt in spate..

 

asa ... eu nu am cablu de km.. nici accesorii cromate pe care trebuia sa le comand....... si nici nevoie...

 

PS> pt moderatori....... stiu ca voi faceti reclama firmei... dar e pe bune... sa nu imi scoateti mesajul ca stiu de unde sa va iau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul piese si accesorii pot sa te ajut cu Moto Market de la piata Romana. Tel:0723276815 sau e-mail: contact@moto-market.ro sau www.moto-market.ro

Alta sursa este de pe www.ebay.com sau site-uri. Vezi la adrese, topicul de sus. Cit despre service, intreaba-l pe Dobrescu ca am inteles ca ei vind Kawasaki. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au de kawa... am incercat eu.

ei sunt cu yamaha

Daca ajungi la ei sau iei legatura prin telefon, au cataloage de la firme. Am si eu unul de la ei. Acolo gasesti ce vrei. Sau du-te pe net la www.highwayhawk.com si vezi ce au. Daca comanzi acolo ceva vei vedea ca vei primi raspuns de la Moto-market. Ei sunt dealerii lor in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut.. merci. O sa iau masuri.

Eu am fost direct in magazin si mi-au spus ca au pt yamaha dar... cine stie.. probabil ca au extins afacerea. Pacat ca nu dau drumul la magazinul ala on line.. de cind ii stiu scrie acolo ... in curind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu atat accesoriile ma ingrijoreaza( ca doar sunt cele universale care se gasesc destul de usor)cat consumabilele si mai ales ,piesele de schimb pt motor,cat si cineva specializat sa faca service....

15xxx, tu ce dimensiuni ai la cauciucuri?

 

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un classic. Cauciucul pe fata e mai gros decit la tine. In principiu nu e nici o diferenta intre 800 si 400 daca sunt acelasi model.

eu am fata: 130/90/17

 

si spate

 

140/90/16

 

71 h la ambele.

Consumabilele se gasesc fara mari probleme. Daca intrii in motor insa.. nu stiu ce sa mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... eu nu am cautat vulcan.. dar mi-a placut modelul asta.

E asa .... ca un tanc. Cred ca e suficient de mare... oricum. Motorul.. nu ma pasioneaza prea tare... oricum .. diferenta intre 400 si 800 e numai de 4-5 cai. Merge cu 130. mai mult cred ca nu am nevoie..

 

Nu ma gindesc la schimbat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca ai mai ... eu ti-am dat spatarul in constanta.

 

Pt piese te sfatuiesc sa apelezi la Tomina. Merge mai greu livrarea din japonia dar ai toata iarna inainte.... (eu nu am incercat... stiu doar din auzite)

 

Am inteles ca ar merge si cele de 800 cu oarecare modificari... dar nu bag mina in foc.

 

O alta variant este sa comanzi de la modelul pt europa...... din 1999 au existat si pt europa de 400. Piesele se gasesc in catalog la dealurul kawasaki dar... nimeni din cei care se ocupa nu iti garanteaza ca sunt aceleasi.

 

Eu as incerca un mail la kawa in japonia. Sa spuna ei care e cea mai buna solutie.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...