Sari la conținut

kawasaki vulkan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Are 24 de Kw. Motorul arata identic cu cel de 800. incepind din 1999 s-a comercializat si in europa insa japonezii le-au facut initial numai pt piata interna. Sunt mai multe modele cu cilindreea la jumatate fata de suratele lor comercializate in toata lumea. Am inteles ca mai au niste chestii antipoluare obligatorii numai pt piata japoneza.

 

Motorul nu este mai turat, in schimb are roata dintata pe spate mai mare decit la 800. sa asigure un demaraj si o viteza asemanatoare. E singura diferenta vizibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu in August am vindut 800A ul meu la un Prieten din Slovacia, este cel mai comod motor pe care l-am condus vreodata si imi place si acum mult de el, eu am cam 120 de kg si am facut Stuttgart-Arad in 15 ore (cu timp pierdut la vama si cam 50 de km ploaie) deci e oricum motorul perfect pt. drumuri lungi,

 

fara sa vreau sa jignesc pe cineva modelul 800C mi se pare motor de Pensionar, arata mai umflat, e mai Cruiser pecind 800A e mai Chopper si 800 Drifter arata Homosexual.

 

daca respecti Motorul cit e rece si schimbi uleiul in Timp te tine chiar si peste 100000 de km,

 

caca face sunete la subturatie ca si daca ar fi axa cu came dusa, poate sii si altceva pe

 

vn800.de poti vedea poze faine si se discuta si probleme technice ( in Germana)

 

daca vreti vrun sfat scrieti-mi un mesaj

Editat de BERY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RENEGADE

 

VS1400 modificat de AME

2.jpg

1.jpg

 

astea sint poze mai vechi, intre timp sa mai lucrat un pic la ea si este demontata la momentul aktual cind va fi iar intro bucata o sa bag poze pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Berry,bine ai venit printre chopperistii romani.....

vn800A mi-a placut cel mai mult,e cel mai frumos chopper japonez pana la 1000cc.

parerea mea.

peste 1000cc,nu-mi place decat intruderu de 1500,honda vtx 1300-1800,vulkanu de 1500 asta mai nou si ala de 2000cc care e bestial.

oricum,din oricare poti face un custom fain,daca pui un pic mana pe el...

 

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RENEGADE

 

VS1400 modificat de AME

2.jpg

1.jpg

 

astea sint poze mai vechi, intre timp sa mai lucrat un pic la ea si este demontata la momentul aktual cind va fi iar intro bucata o sa bag poze pe forum

Cool man! Si eu sunt in transformari dar o iau mai usurel ca altfel daca ar fi NUMAI dupa mine, B) .... Esti si pe www.intruderalert.com ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...