Sari la conținut

Hai La Tavaleala


Postări Recomandate

:drums: salut,

 

dragi colegi ce parere aveti de un Iezer, pe la Cuca, iar apoi sus pe varf. Acum cativa ani am urcat cu piciorul pe varf si am vazut drum de caruta pana aproape sus, m-am gandit ca trebuie sa merg si cu pistonul meu.

 

as vrea sa mergem duminica de dimineata, voi avea o gagica in spate (cred), ruxacul si .... berea f alcool.

 

ce parere aveti, sau ce alt traseu propuneti ?

 

pentru mai multe detalii intrati la clubul Asterix din Bucuresti, suntem pionierii acestui club pe latura de moto si dorim parteneri fara prea multi neuroni vii.

 

pe curand si hai pe Iezer.

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum va fi vremea?Cred ca mai sus este zapada...Mai ai detalii? despre traseu?

 

 

:cheers: , pritene, despre vreme nu stie decat o singura Persoana si cu aceea nu prea pot sa vorbesc, dar de vreme ne facem noi probleme ?!

 

hai sa mrgem si om vedea noi, eu cred ca doar gaz ne trebuie.

Despre traseu, nu prea stiu multe dar pana duminica ma documentez beton, stiu sa ajung la Cuca, dar noi nu pe acolo trebuie sa mergem, pe cealalta parte de munte trebuie sa urcam.

 

Daca este hoatrat spune si .... vom pleca.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

De la Cuca in sus urca doar MAXIM crossere pe poteca. Cu Pegaso nu ai nici o sansa. Drumul de caruta care il vezi ca ajunge in Saua Gradisteanu si de acolo pe plai pana sus in Vf Papusa este un drum forestier ce pleaca de la iesirea localitatii Rucar, ce urca pe plaiul Haldăru, apoi coboara spre valea Argeselului si o tine pe piciorul de plai pana in Saua Gradisteanului. Iti recomand ca sa ai Aprilia incarcata DOAR cu o singura persoana si cu gume capabile, avand in vedere ca de 3 zile cam ploua si vor fi namoale.

 

 

Harta de downloadat - http://harti.mielu.ro/LaLIBER/iezer.jpg

 

Succes :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai un drum pana pe vf. Iezer care e posibil sa il poti face si cu Pegaso ...

Cum vii dinspre leresti si mergi spre Voina la un moment dat ai un baraj, il traversezi si tii la dreapta apoi un forestier pana sus pe varf ... Intoarcerea tot pe acolo ca nu cred ca merge coborare pe muntele Vacarea cu vaca :cheers:

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu ai vorbit serios cind ai zis HAI LA TAVALEALA, daca nu iei in serios vremea o sa ai parte numai de tavaleala...nu este suficient doar gaz ca sa pleci cu motoru la drum pe munte...

 

Thomas avea dreptate, ploua de citeva zile la munte asa ca vor fi namoale + la altitudine sint sigur ca e si zapada...cu vacile noastre nu avem nici o sansa...mai ales ca nici nu cunosti zona...

 

Nu vreau sa ma chinui pe coclauri inutil, prefer sa merg la plimbare pe munti, nu sa trag de 200 de kile de fier...nu uita ca nu ai motor de cross...

 

Iti recomand traseu lui Marcos pe care l-am facut anul trecut si este mai accesibil...mai ales ca ai si pasagera...

post-7547-1180081056_thumb.jpgpost-7547-1180081104_thumb.jpg

 

 

 

Iti urez drum bun si sa ai parte de vreme frumoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu ai vorbit serios cind ai zis HAI LA TAVALEALA, daca nu iei in serios vremea o sa ai parte numai de tavaleala...nu este suficient doar gaz ca sa pleci cu motoru la drum pe munte...

 

Thomas avea dreptate, ploua de citeva zile la munte asa ca vor fi namoale + la altitudine sint sigur ca e si zapada...cu vacile noastre nu avem nici o sansa...mai ales ca nici nu cunosti zona...

 

Nu vreau sa ma chinui pe coclauri inutil, prefer sa merg la plimbare pe munti, nu sa trag de 200 de kile de fier...nu uita ca nu ai motor de cross...

 

Iti recomand traseu lui Marcos pe care l-am facut anul trecut si este mai accesibil...mai ales ca ai si pasagera...

post-7547-1180081056_thumb.jpgpost-7547-1180081104_thumb.jpg

Iti urez drum bun si sa ai parte de vreme frumoasa...

De unde ai pus pozele , este in Leaota drumul ala .. Omul vrea sa stie de Iezer :cheers:

Drumul de care zic eu (ala de incepe de la baraj) arata asa :

 

/index.php?...t&id=102110

/index.php?...t&id=102075

 

E un forestier extrem de lejer care o tine pana pe varf ... De acolo se fac poteci, si cea care coboara pe muntele vacarea mi-a placut in mod deosebit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: , ok

dar parca tot ma mananca undeva sa ...... cred ca plec singur.

chit ca ajung la Cuca, imi aduc aminte de .... trecut iar apoi revin spre casa.

 

multumesc de sfaturile primite dragi colegi,

 

:cheers: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...