Sari la conținut

La Ce Folosim Un Speed-bike?


motormaniac1
 Share

Postări Recomandate

Bai domnu "una cu pamantu" ca asa am vazut ca ai fost botezat, sa sti ca vmax. reala al unui r1 este pe undeva pe la 278 din cate stiu eu....real nu ce minte kilometraju ala....iar viteza reala absoluta la o mobra de serie apartine hayabusei cu 307....sa ma corecteze cineva daca gresesc acilea....crede-ma ca nu ai vrea sa sti cat are firebladu viteza reala oahahaha....oricum mult sub ce ai visat tu vreodata ca ar fi in stare ;)ru si ni ca tie ca te iei dupa ce se vb jos la tine acolo la dristor kebab :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ ayran- i've had better

@ hebab- u're the best

@baclava- cand eu faceam de-astea tu te incaltai cu fesu' :P

@bob- paza buna trece primejdia rea, sper ca ti-ai dat seama acuma ce inseamna sa mergi " ca mine" asa mai mosnegeste :)

@oresti M - mda, nici eu nu stiu de tipi sa se laude cu r1 la 300kmh in skimb cunosc unu cu un xx care zice ca mereu cand prinde drum o frige cu 320...nu m-am obosit niciodata sa ii dau cu tifla peste nas ca nu duce mobra atat ca ii stricam visele si vrajeala la gagici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, ma inchin in fata d-vs domnule "pilot" de forum....mai baga inca 500 de posturi si o sa ajungi vatman :P, asa o sa poti sa opresti tramvaiu' kiar in fata la dristor kebab :D....iar pe r1 lasa-l sa fuga el cat stie...aici se aplica sloganu din star trek...where no baclava has been before...and never will of course woahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura data, cu care ma pot lauda cu 300 a fost in '90, pe un ZX11. Tipul de la care am luat eu R1 tot asa a spus; alerga alaturi de Nemes, spre campina si yamaka a plafonat la 285-90 . Oricum alea erau timpuri bune...din cate am citit MH isi d a sufletu pe la 240.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a mai discutat asta. nu asta inseamna sa fii motociclist. daca ar fi asa, atunci mecanicii moto sunt cei mai tari moristi nu?? poate sa fie omu super pasionat de motociclism, si sa nu aiba timp de altceva. personal stiu pe cineva. in viata de zi cu zi este business-man infocat, iar in week-end sau doar duminica se da cu motorul de se rupe. asta nu inseamna ca si-a luat moto pentru figuri, sau ca sa se simta mai important. pur si simplu pe unii nu-i pasioneaza schimbul de ulei sau cauciucuri la moto lor. vor doar sa se plimbe, si chiar poate stiu sa se dea mai bine ca tine care stii sa schimbi alea. gandeste-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bob are dreptate. Si eu am avut o perioda destul de lunga in care nu se atingea nimeni de motoarele mele, pana acum 1 an. Si acum mi-ar face placere sa lucrez la motor dar timpul nu ma lasa. O alta problema la noi in tara este faptul ca nu au existat service'uri Bune pt motoarele noastre, lasandune de fiecare data se ne descurcam singuri. Acest lucru nu ne va iesi usor din sange. Dar ne vom adapta...cu timpul. Service'uri bune sunt pe cale de aparitie si Maus, sunt multi cei care sunt dispusi sa le lasam pe mana altora , cat timp garanteaza manopera. :P Cei ce vor continua sa lucreze singuri la motoarele lor for fi respectati la fel de mult ca 'mecanici de calitate' pe care ii asteptam cu nerabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu reperatul motoarelor si imaginea motociclistului plin de ulei si zgariat peste tot de "fiare" cred ca e demodata putin si mai ales nu cea mai potrivita stilului de viata a unui motorist de viteza mai ales... Poate ca asta duce la divergente cu ceilalti colegi motoristi de pe la alte categorii moto, dar asta e... :lol: :lol: :lol: Intotdeauna o sa vad un "comunist" plin de ulei si manjit cu tot felul si asta pt ca daca nu-si mestereste intruna la motor nu prea are cum sa mearga cu el... B) :D :P

 

Ma rogt... asta e treaba fiecaruia... Poate ca unii sunt pasionati mai mult de mesterit decat de pilotat si atunci e firesc sa arate asa. Eu unul prefer service-ul, chiar daca inca la noi e la inceput treaba asta si si eu inca mai lucru la motor cu prietenii... Pacat insa ca daca la un speed ai pana in mijlocul drumului nu prea ai ce-i face, ca nu poti s-o faci acolo, doar sa-i dai cu spray de pana sau ceva de genul si sa incerci s-o duci acasa asa, sau sa chemi duba dupa tine... :lol: :lol: ;) Uleiul insa sa stii draga Maus, ca il schimbam si noi cat putem pt ca e destul de usor si nu necesita prea multe chestii de desfacut (depinde de model...), dar daca nu, il ducem la mesteri....

 

Poate ca o sa ajunga si pe strada noastra putin mai multa civilizatie moto moderna si o sa discutam si noi la intrunirile noastre "pline de mandrie" altceva decat de unde ne luam piese furate si ce vecin stie schimba uleiul mai bine... :D

 

Toata stima si respectul pt cei ce incep sa se destepte... :P :D :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Motormaniac1 va ureaza Sarbatori Fericite si An Nou mai bun si mai plin de evenimente moto cat mai placute si mai fericite!!!

 

Sa dea Domnul sa ne vedem mereu pe drumurile patriei cu cat mai multe si mai mandre motoare, indiferent de natia lor, doar sa fie de calitate si sa fie pilotate de oameni cu pasiune pt ceea ce fac... :D :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos

ce tot despicati firu in 4 pentru unii e ciumegiala iar pentru altii insemna un mod de viata. Fiecare cum simte.Eu merg si cu viteza imi place si enduro da nici Jet Ski-ul nu e de lepadat si nici Snow-mobilele asa ca eu cred ca are treaba cu MOTOCILISMUL in general nu numai cu o ramura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca in primavar aasta sa pun mana pe ceva cu care sa pot concura la Bucale si atunci o sa raspund provocarii... Oricum cu Sabin o sa ies la o plimbare de fun pe bulevard nu la o intrecere de vikingi... ;) :lol: :D

 

Mersi oricum de invitatie si poate ne vedem pe 2 roti cat de curand.

Deocamdata tocmai m-am intors de la schi si m0am dat si cu un snow-mobil si a fost super fain Are demaraj de mori si se infinge in zapada de parca e lipit de ea... :P :lol: :lol:

 

La numai bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu razboi.

Daca nu vrea nimeni sa-mi arunce manusa ca-i prea scumpa o sa vi l-e rup.

 

Nu va puneti cu frati mei ca va mananc.

 

Motormaniac iar te dai rotund? Vezi sa nu te rostogolesti in cursa asta.

 

Va pupa fratele vostru.

 

AMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

whoah, ce s-a aprins orezu-n oameni, si nici nu-i cald afara :D

daca puneti de ceva, anuntati si voi ca o sa vrea multi sa fie spectatori.

sper ca lasasti intrarea libera ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un speed bike il folosesti atunci cand sti sa mergi cu el, oriunde si oricand poti chiar sa iti arati abilitatile cu el dar va spun un lucru .... daca vreti adrenalina maxima pe un speed imprieteniti-va cu Sabin, ca omu le are rau de tot si este cel mai in masura sa va dea lectii de speed in oras. Sa traiesti Sabine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt super incantat de ideea de a ma intalni intr-o buna zi cu Sabin sa ma invete si pe mine, ca un incepator ce ma aflu, unele chestii de speed in oras. Adevarul e ca abea stept sa mai strang niste banutzi ca sa pot sa-mi iau ceva cat de cat serios in domeniu speed si sa pot sa beneficiez de calitatile tovarasului Sabin, omul cel mai laudat de prin zona asta a sitului...

 

Si sa stii ca oamenii rotunzi stau mai bine pe motor ca au centrul de greutate jos si balans mare pe lateral... :lol: :D ;) ;)

 

Numai bine si sa nu va bagati prea tare viteza... numai cat trebuie... Am vazut sapt trecuta in Austria un accident de moto, care culmea, a fost intre doua motociclete... :P :lol: :lol: Un BMW RS cred ca era cu doi pe el o bagat mare pe o autostrada cu putin polei si la un moment dat o scapat fata la BMW si l-o maturat din spate pe un italian cu ceva Aprilia tourer care mergea incetut de frica poleiului. Asa ca amandoi au ajuns pe jos si au avut noroc ca nu veneau masini din spate... A fost interesant. Dupa vreo ora zicea si la radio in masina de ei...

Be careful!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...