Sari la conținut

La Ce Folosim Un Speed-bike?


motormaniac1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) :angry: Eu sunt cel mai pasnic om in viata, dar nu-mi place cand cineva vine si da cu bota-n balta doar ca sa zica ceva acolo si el... Pacat ca pe langa ca suntem putini fani moto si posesori de asa ceva in tarisoara asta ne mai si impungem cu KKturi din astea... :angry: Mai bine am face ceva constructiv aicea ca si asa batem apa in piua ca nu avem bani sa ne luam "utilaje" K lumea...

Macar sa ne respectam... ca si asa nu suntem toti perfecti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca un speed adevarat, mai mare de 600 cc, poate merge pana la 10-12 l/100 Km daca are forja in el. Daca mergi decent, probabil ca-l poti tine si pe la 6-7 l%. Oricum e rezonabil, avand in vedere performantele pe care le ai si daca mergi "rezonabil"... :D Deobicei un speed are autonomia de vreo 250-300 Km la un rezervor de 18-20 l. Deci fa si tu un calcul si-ai sa vezi... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, eu am impresia ca treaba cu speed-urile se cam impute... :D Observ ca mai toti vesticii trec cu viteza la naked-uri si semicarenate, care mai de care mai pestrite si care ofera din ce in ce mai mult fun la pilotat. Asta o fi de bine sau de rau pt vitezisti??? :( Personal nu stiu cum s-o mai iau ca sunt intr-o mare dilema de moment si as vrea sa aud si parerile voastre... Asta si apropo de utilitatea unui speed la conditiile noastre... :)

 

Cel putin la traficul cotidian se pare ca utilitatea unui stree-bike e evidenta, dar la drum lung si la senzatii tari pe asfalt nu sunt prea convins de "dezbracate"...

 

Dar cine stie, poate ceva nou va aparea si le va combina ingenios pe ambele. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabine... Faci tara de... toata gloria ei!!! B) Felicitari pt un cadou meritat si sper sa te intorci mai barbat decat ai plecat. Daca invitatia e reala si adresata tie, atunci inseamna ca vei fi primit si respectat si acolo ca si aici (daca nu mai mult...). Sa-i faci varza pe toroshtitzii aia de americani baloshi care habar n-au cum se tzine un motor intre craci... :P :D :P :D (ultima fraza era de incurajare...). Succes si ai grija de toti "caii" de pe-acolo...

 

Cu MotoLife m-am lamurit deplin dupa ce am citit si ultimul numar, adica n-o sa-l mai cumpar veci... Astept UniversMoto in decembrie si revista de la MediaPro. Bine macar ca cineva se gandeste si la romanii motristi care se aleg macar cu cititul si uitatul la poze...

 

Poate pana la primavara o sa am si eu "capra" si atunci poate vin prin bucale la o tura... Asa ca antreneaza-te bine in State ca o sa ai nevoie... :D :) :(

 

Bafta pe unde umblii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

II RUP PE FRICOSII AIA.

 

dACA ROMANIA AR FI AVUT POZITIA AMERICANILOR AM FI AVUT CU SIGURANTA JUMATATE DIN PILOTII DE LA MOTO GP.

 

SUCCES SI VOUA PESTE IARNA SI MAI TINEM LEGATURA PE NET POATE VRETI CEVA DIN TARA CELOR MAI MICI PRETURI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca tot am postat acest topic... as intreba si eu ca oamenii:

 

--- cam cat la suta din timpul petrecut pe un speed-bike folosim motorul la capacitatile maxime (daca il folosim vreodata... :lol: ) ????

 

Asta pt ca am cativa amici care se tot lauda cu ce motorete au ei mari si tari si cum le "dau in goarna" toata ziua... dar nu stiu unde si cum reusesc, pt ca nu prea poti sa tii un motor de 150 CP in blana mereu...

 

Ce zice-ti????

 

:) :( B) :D :P :D :lol: :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o groaza de pareri si situatii aici pe topic, care mai de care! imi displace sa vad tot felul de afirmatii orgolioase si lipsite de orice logica, care nu fac altceva decat sa puna "paie pe foc". TOTI SUNTEM LA FEL, NU CONTEAZA CA MERGEM PRIN NOROI SAU PE ASFALT ...CE CONTEAZA CU ADEVARAT ESTE FAPTUL CA AVEM ACEEASI PASIUNE " 2WHEELS !!! :( :P :D :P B) :D

 

Revenind la subiectul principal al topicului "super-sport" ... I LOVE IT !!!! nu as renunta niciodata la un speed; nu cred ca as suporta ideea sa fiu marginit de performantele motorului (imi place sa stiu ca indiferent cu ce viteza merg, mai am de unde trage .. ESTE ACEA SENZATIE ASEMANATOARE CU CALARIREA UNEI RACHETE !!! :D ) .... poate ca noi motociclistii ar trebui sa ne facem piloti pe miguri :))))

 

Ai grija de tine !!! ..daca nu tu atunci cine ???

post-6-1067633815.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta superba ipostaza prezentata mai sus se poate observa cu ochiul liber ca saracul motorist, care nu stiu ce a vrut sa faca, a cam scapat caii de sub control si cred ca a luat-o dupa MIG-uri... :D :D ;) :lol: Se cerea o parasuta intr-un astfel de caz, nu doar o prastie de motoare... :P :P

 

Oricum ideea e super si cred ca se potriveste de minune celor care isi cumpara bolizi de viteza fara sa fie pregatiti pt asa ceva si care ajung pana la urma sa vada ca nu pot tzine forta bruta sub ei... :P :P

 

Pacat si de Kawa ca s-a dus dracului in aer...

 

:D :) :( B) :D :P :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...