Sari la conținut

Xenon Pe Aprilia Rs 125?


Postări Recomandate

mai aici te pot ajuta eu...dar trebuie sa-mi dai niste date despre ce becuri ai acum ep el..intra pe mess pe treephoo si precizeaza ca esti de pe motociclism.ro ca alftel nu-ti dau accept si te rezolv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic merge, dar cica ii tufi toata instalatia electrica. Xenoanele alea nu consuma la fel ca niste becuri halogen si sunt mai multe chestii la mijloc (nu stiu exact). Decat sa ma asculti pe mine sau pe altul, intreaba la un service autorizat sau ceva de genu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci merg pot sa-ti pun si pe faza scurta si pe faza lunga ca asa e mai mishto...trebuie sa vad daor ce prindere ai(adik H"...")...la pretz vedem noi nu sunt foarte scumpe dar o sa te coste ceva montarea...incaodata id-ul meu de mess este treephoo.te rezolv si o sa iasa cum trebuie garantat nu e pt prima oara cand fac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu arde instalatia electrica :rock:

 

e doar o abureala,scoasa cine stie cine....

 

Ca putere consumata,se situeaza mult sub un bec normal cu halogen;)deci nu vad cum ar putea sa iti arda instalatia electrica:D

 

am mai auzit niste povesti ca si cum s-ar incinge prea tare :moto: Becurile pe xenon nu degaja caldura mai mare decat un bec pe halogen....

 

In fine..iti trebuie H11:D

 

http://www.xenonauto.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Da, merge pus xenon :) si consuma mai mult ca un bec normal (m-am uitat in bord) si degaja mai multa caldura deoarece se incinge imediat faru'. Arata mai bine cu xenon, dar tre' sa-l vedeti in realitate, poza nu prea reflecta realitatea :lol:.

 

Poza:

post-12055-1189780087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa-ti zic, e kit de xenon complet. L-am montat singur in 10 minute (schimbat bec, conectat fire, prins cu suruburi balastul). Pt preturi uita-te pe xenonauto.ro, eu l-am luat printr-o combinatie :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...