Sari la conținut

Suzuki Gsxf


Postări Recomandate

Racirea...boala lor!

In rest..o mobra iertatoare!

 

Pai e cam exact pe dos.

 

Eu am inceput pe o d-asta. N-are nici o problema cu racirea, in schimb nu iarta la greseli (2 la mine :cheers: ). E grea, lunga, are pneuri inguste, cand se deschid vacuum-urile trage de rupe aderenta. Buna de touring (ceea ce si este), proasta de oras.

Consuma ca o masina (intre 7 si 11 in functie de cum mergi).

 

P.S. De ce ai postat la service?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un motor ok. Poti incerca si pneuri putin mai late. Consum intre 6 si10 l in oras, depinde cum tragi de ea. Mi se pare manevrabila, desi e mai lunga, daca nu ma insel, ca surorile ei de pana in '93. N-am auzit pe nimeni sa aiba probleme cu racirea. Oricum, ii vei aprecia manevrabilitatea, inclusiv in oras. In afara orasului... nici nu mai tre sa povestesc. Depinde si ce inaltime ai, eu am 1.70 si mi-a venit "manusa" pozitia pe ea, nu am avut probleme cu dureri de coloana sau oboseala la drum lung. O recomand. :cheers:

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Racirea...boala lor!

In rest..o mobra iertatoare!

 

 

A mea nu s-a incins niciodata. De fapt nu am avut NICI o problema cu ea. Dar e balena lunga cu pneuri inguste, astea nunt defectele ei. Este o motocicleta intermediara, nici de incepatori nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii vei aprecia manevrabilitatea, inclusiv in oras [...] mi-a venit "manusa" pozitia pe ea

 

Corect, pozitia este foarte comoda, chiar si pentru pasager.

 

Cu manevrabilitatea - depinde cu ce compari. Daca o compari cu un chopper sau o Honda Goldwing, e bicicleta. Daca te gandesti ca are 230 de kilutze, iti vin in cap MULTE motoare mai usoare si mai practice pentru oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

NU AM AVUT POBLE ME CU EA.CONSUMA INTRE7=10 ORAS,AFARA PE A1 CU 140 5,5.O RECOMAND.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa sti ca ce s-a zis mai devreme ca rupe aderenta e adevarat....mi s-a intamplat de cateva ori, cand rulam cu vit a 2-a sau chiar a 3-a si am bagat brusc mana in gaz sa fac burn din mers, am pus 180 pe spate dar sa stii ca n-am rezolvat problema...in rest e cam grea si cam urata, zici ca e o mini-busa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...