Sari la conținut

Bulgaria


oitza
 Share

Postări Recomandate

Am tot citit pe aici de mers la intilniri moto la bulgari.

vreau sa merg 4 zile la Sofia si ma intereseaza daca a avut cineva probleme cu motorul gen vandalism, avarii, furt, etc. cum e cu politia ca aud pareri contradictorii.

 

Multumesc pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers de 1 mai in Bulgaria la Nisipurile de aur cu motorul. Am avut aceleasi temeri ca si tine si surpriza, nu s-a intamplat nimic. Nu tu poze cu motorul, nu urcat copii pe motor, nimeni nu s-a uitat sa vada cat baga. Pur si simplu nu a interesat pe nimeni motorul meu.

Totusi pt linistea ta leaga motorul.

 

Cu politia. Nu am avut treaba desi am mers cu mult peste viteza legala, am detector de radar si din toate echipajele intalnite nu aveau radar decat 30% din ele. Nu stau la panda. Asta a fost impresia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers de 1 mai in Bulgaria la Nisipurile de aur cu motorul. Am avut aceleasi temeri ca si tine si surpriza, nu s-a intamplat nimic. Nu tu poze cu motorul, nu urcat copii pe motor, nimeni nu s-a uitat sa vada cat baga. Pur si simplu nu a interesat pe nimeni motorul meu.

Totusi pt linistea ta leaga motorul.

 

Cu politia. Nu am avut treaba desi am mers cu mult peste viteza legala, am detector de radar si din toate echipajele intalnite nu aveau radar decat 30% din ele. Nu stau la panda. Asta a fost impresia mea.

 

 

m-am intors eu ieri de la bulgari muistii stateau in curba cu radaru pe capota :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazusem si acel topic. va multumesc pentru informatii.

o sa va scriu impresiile cind ma intorc. :bere:

Editat de oitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Balcic nu recomand parasirea motoretei nici macar ptr 5 minute.

Noi era sa ramanem fara ele de 1 Mai.

Poate oi fii si eu un pic mai paranoic,

dar dupa ce le-am legat (3 moto) si am pus si alarma, o masina cu cativa baietasi care erau la 10 m de noi au asteptat doar sa ne indepartam putin si au tras masina in dreptul motoarelor inchizandu-le oarecum campul vizibil. Tin sa precizez ca era un fel de colt unde le-am parcat noi.

Norocul nostru (zic eu) a fost ca ne-am intors in nici macar 5 minute (am mers 100 metri si ne-am intors)

ca baietii roiau in jurul motoarelor si le faceau inspectia.

Cum am ajuns noi inapoi ei au plecat. Coincidenta?... nu prea cred.

Aveti totusi grija.

Parcati acolo unde sunteti convinsi ca trece politia prin patrulare, ca altfel nu prea ii vad pe cetatenii de rand sa se bage.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Balcic nu recomand parasirea motoretei nici macar ptr 5 minute.

Noi era sa ramanem fara ele de 1 Mai.

Poate oi fii si eu un pic mai paranoic,

dar dupa ce le-am legat (3 moto) si am pus si alarma, o masina cu cativa baietasi care erau la 10 m de noi au asteptat doar sa ne indepartam putin si au tras masina in dreptul motoarelor inchizandu-le oarecum campul vizibil. Tin sa precizez ca era un fel de colt unde le-am parcat noi.

Norocul nostru (zic eu) a fost ca ne-am intors in nici macar 5 minute (am mers 100 metri si ne-am intors)

ca baietii roiau in jurul motoarelor si le faceau inspectia.

Cum am ajuns noi inapoi ei au plecat. Coincidenta?... nu prea cred.

Aveti totusi grija.

Parcati acolo unde sunteti convinsi ca trece politia prin patrulare, ca altfel nu prea ii vad pe cetatenii de rand sa se bage.

 

:cheers:

pai si pana la urma ce voiau? Se apucau de demontat la ele sau le urcau in duba? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc inca o data pt informatii. tocmai mi-am extins casco-ul si dincolo, o sa parchez in parcarea cu paza a hotelului asa ca sper sa nu se intimple nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns cu bine. m-au prins 3 ploi pe drum (subtiri, de vara) dar drumul pina aici e laser! Ingerule, descrierea ta, desi frumoasa, nu are cum sa exprime frumusetea drumului. m-am oprit o singura data la fumat si o data la benzinarie in 300 de kilometri si de-abia asteptam sa plec! asfalt, curbe, peisaj LASER! maine o sa vad si SOfia si va mai zic din impresii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Balcic nu recomand parasirea motoretei nici macar ptr 5 minute.

Noi era sa ramanem fara ele de 1 Mai.

Poate oi fii si eu un pic mai paranoic,

dar dupa ce le-am legat (3 moto) si am pus si alarma, o masina cu cativa baietasi care erau la 10 m de noi au asteptat doar sa ne indepartam putin si au tras masina in dreptul motoarelor inchizandu-le oarecum campul vizibil. Tin sa precizez ca era un fel de colt unde le-am parcat noi.

Norocul nostru (zic eu) a fost ca ne-am intors in nici macar 5 minute (am mers 100 metri si ne-am intors)

ca baietii roiau in jurul motoarelor si le faceau inspectia.

Cum am ajuns noi inapoi ei au plecat. Coincidenta?... nu prea cred.

Aveti totusi grija.

Parcati acolo unde sunteti convinsi ca trece politia prin patrulare, ca altfel nu prea ii vad pe cetatenii de rand sa se bage.

 

:cheers:

 

Putina paranoia ?

 

Si eu am fost la Balcic de 1 mai (de fapt in wknd) si am lasat motorul (care atrage antentia) pe unde mi-a tunat. Nici macar nu a fost declansata alarma de vreun curios sa butoneze. N-am remarcat atitudinea de care spui tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de loc, ca si la noi, daca e mai circulat, e dubios, noi le-am last la Veliko Tarnovo pe o strada laterala si n-am avut probleme, la Ruse pe pietonala la fel. La mare nu stiu, n-am fost cu motorul, dar am auzit ca s-au furat o groaza de masini de la romani pe-acolo. Asa ca atentie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...