Sari la conținut

Centrarea rotilor la comuniste


Vizitator ulise
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Auxois

eu am facut-o foarte simplu, am dat rotile la un mos de vreo 80 de ani si le-a facut impecabile. Din cate stiu eu e la fel ca la bicicleta. Adik mai slabesti spitza din partea in care se duce roata si o mai strangi pe aia din partea opusa, dar ai grija sa nu fie unele spitze prea stranse sa se vor rupe, si cele prea moi de asemena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ulise

Eu am o Tula si nu are rotile pe spite. Cum fac in cazul asta? Sa o dau pe mana unor "meseriasi" buni de gura mi-e frica(sunt patit cu instalatia electrica la care aveam mici probleme si m-au rezolvat doi "destepti").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu pe cineva care centreaza in Bucuresti... Asta daca mai pot fi centrate! Si-a facut singur un sistem dar nu stiu in ce consta...

Cine vrea poate sa-mi dea un mesaj pe privat si le dau nr de tel al omului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Artizanal daca vrei sa faci merge cam asa: Prinzi un ax in care se potriveste roata in menghina si o invirtzi putzin incet si vezi care e punctul cel mai greu. Apoi in partea opusa lipesti o bucata de plumb. Continui procedura pina roata se opreste in orice pozitie. E naspa ca trebuie sa tot probezi cu diferite gramaje. Cam asta e.

Bafta B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...