Sari la conținut

erau in prima linie a razboiului


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...

uite aici asta este cel de 800cc in patru pistoane asa cal aveam in baza mea de date de vreo citiva ani...am vazut unul din asta la o expo in germania arata frumos ...cei drept arata ca un motor venit din timpul razboiului si asta si este:))) :cheers:

post-24-1100285918_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh,in 4 cil n-am mai vazut pana acum.....fain motor,sigur avea cuplu mare,puteai sa cari cu ea.

B.

vad ca tia placut ,am sa caut niste date tehnice si am sa le pun ...pt voi...

salut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclete de nadejde au fost si inca mai sunt ! Aveau se pare si 2 sau 3 viteze inapoi precum si reductor pentru zone foarte grele. Am vazut un documentar despre motocicletele astea si se spunea ca au scos si masini cu ele din noroi. Insa nu numai motocicletele sunt de laudat dar si cei care le-au condus atunci ! Niste super meseriasi oamenii aia ! Dar motocicleta cu senile o stii ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclete de nadejde au fost si inca mai sunt !  Aveau se pare si 2 sau 3 viteze inapoi precum si reductor pentru zone foarte grele. Am vazut un documentar despre motocicletele astea si se spunea ca au scos si masini cu ele din noroi. Insa nu numai motocicletele sunt de laudat dar si cei care le-au condus atunci ! Niste super meseriasi oamenii aia !  Dar motocicleta cu senile o stii ??

da o aveam si pe aia in poze pe undeva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...