Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Sunt convins ca ironia ta este sustinuta de o inegalabila experienta pe sosea si tocmai de aceea nu mai acorzi importanta incepatorilor.

mult succes si invata sa imparti din experienta ta si altora.

Numai asa vei deveni intradevar Bun.

 

"viitorule biker", tovarasul Ciorap nu a fost ironic deloc, a vrut doar sa te puna putin pe ganduri........daca ai sa citesti si mai atent legislatia ai sa vezi ca tu nici macar nu ai ce cauta pe un motor asa de mare, dar alegerea de a-ti rupe gatul din primele ore pe motor iti apartine. Daca vrei sa ma injuri sau sa ma bati te astept vineri la "mec brancoveanu'"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Plecarea la 8!

Neaparat cu plinul facut, ca ne bate Lordu' :nono:

 

@ Raul80: maestre, nu servesti maine un Vidraru ??

@ suzyED: :disappointed:

 

As fi servit Vidraru cu mare drag dar am descoperitr ca ma paste aceeasi soarta cu a lui Ciorap........iar la stilul meu de mers este periculos sa plec cu "cauciucele" alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convins ca ironia ta este sustinuta de o inegalabila experienta pe sosea si tocmai de aceea nu mai acorzi importanta incepatorilor.

mult succes si invata sa imparti din experienta ta si altora.

Numai asa vei deveni intradevar Bun.

 

Ironia mea a inceput din cauza mesajului primit de la tine. Acest forum are si sectiune de incepatori, pe care daca ai citi-o, ti-ai da seama ca un ss de 1000 nu este nici un caz recomandat incepatorilor. Daca abea ti-ai luat A-ul nici legal nu este. Daca nu ai trecut de 20 de ani sau nu ai nici macar B-ul si un 600 ar fi nepotrivit pt inceput. Citeste si sectiunea de Accidente sa vezi care ar fi cauzele principale pentru care se moare pe 2 roti. Exista si la fel sectiunea de "Motociclete de viteza" unde poti gasi informatii despre modelul pe care te intereseaza.

 

Vrei sa vezi o honda de o mie de aproape, sa te sui pe ea ...etc - vino vinerea la Brancoveanu, iesim "la o bere" si discutam despre ce vrei tu, numai invata sa zici salut altfel nu te baga nimeni in seama.

 

Week end-ul 22-23 septembrie se anunta ploaie atat in Bucuresti cat si in judetul Valcea - deci Transalpina ar merge pe 29

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Week end-ul 22-23 septembrie se anunta ploaie atat in Bucuresti cat si in judetul Valcea - deci Transalpina ar merge pe 29

 

e muuult pana atunci....poate si ningewink.gif, vedem cum se anunta vremea dupa weekendul viitor ca daca e sa se schimbe prognoza(si sunt mai multi doritori) mergem pe 22-23 caz in care trebuie sa platesc deja cazarea...mai vorbim pana atunci...sa treaca saptamana asta si sa vedem...sa rezolvi cu pneurile...sa producem bani etc.....biggrin.gif

 

....

Ca ora de plecare propun 8 cu intalnirea la 7:30 CU PLINURILE FACUTE !!!....

 

reiau postul pentru cei care au intrebat "la ce ora", parerea mea e ca am fost clar si la obiect 45.gif ...sau intrebati ca sa facti mai multe posturi ?!headscratch.gif!!!!!!!!

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea fu' sublima...

Absolut exceptional ... o sa vedeti in imagini!

 

Am facut di-tati: curbe, enduro, haleala buna, relax pe malu' lacului, expeditie turistica apoi iar plimbare spre casa...

A fost genial :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super in iesirea de duminica. Mersi baieti ca m-ati luat cu voi :cheers: .

 

Multumim de participare si oricand cu mare placere !bigstar.gif

PS: Suntem datori cu cate o bere !wink.gif

 

Propun inlocuirea traseului programat pt sfarsitul lunii cu acesta facut de noi, adica: Vidraru-cabana Cumpana cu cazare la Cumpana( 90ron/camera dubla) pe malul lacului Vidraru (asa cum este reliefat in poze). Astept pareri ! Daca ne hotaram la acest traseu avem ca termen limita de plata al camerelor 15.09 pt varianta 22-23 sau 22.09 pt varianta 29-30.09. Deci spuneti cate o vorba !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu ati venit macar pana la Balea :) (curbele incep dupa Vidraru ...si mai ales dupa Balea lac. pt coborare tre' sa ai oleaca de nerv :) )

eu am ajuns pana la Biertan (langa Medias)

am vrut sa ma tin de voi si sa mergem impreuna pana la Vidraru dar am vrut sa merg la consum :).

...si o pozuta de pe drum.

 

la finalul zilei....752km :)

post-746-0-81798700-1346673507_thumb.jpg

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Sergiu,

neavand pasager, am mers un pic mai alert.

Si-asa am ajuns tarziu in Bucuresti: dupa 22!

Daca mergeam pana la Balea, nu mai aveam "placerea treptelor" :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Sergiu,

neavand pasager, am mers un pic mai alert.

Si-asa am ajuns tarziu in Bucuresti: dupa 22!

Daca mergeam pana la Balea, nu mai aveam "placerea treptelor" :rolleyes:

 

glumeam bre.

eu is ala cu V-stromul cu care v-ati intalnit la Lujerului :P (eram cu pasagera)....v-am asteptat 30 minute la benzinarie in Curtea de Arges.....si inca vreo 20 dupa aia la Vidraru :))

 

sau glumeai si tu cand ai spus ca ati mers alert ? :)

eu am ajuns pe la 23 ca am prins aglomerat intre brasov si comarnic. de la brasov la sinaia se mergea cu 60km/h si nu prea am avut cum sa ma strecor. dupa sinaia...coada pana in comarnic dar macar m-am strecurat. in fine, a fost o excursie frumoasa si vremea a fost de partea noastra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mane, te-am vazut in benzinarie in Curtea de Arges.

Noi am mers lejereanu, ai trecut pe langa noi dupa Vidraru - cu o mana te-am salutat cu cealalta tineam inghetata. :rolleyes:

Ti-am vazut pasagera langa moto chiar la Vidraru.

Vremea a fost excelenta desi norii de la benzinarie pareau sa spuna altceva.

Anyway, "excursia" a fost una de zile mari, poate ne insotesti la un "do over" in viitor.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de data asta ati facut ceva poze . Kosh , cum stai cu pregatirea fizica !? Eu am coborat Sambata pe Jepii Mici , si sunt rupt , mai ales ca mi-au facut bocancii bataturi .

 

 

 

 

Suzy, ce mai faci !?

 

 

Editat de AllenC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo stau bine cu pregatirea, insa nu cu aia fizica. De fapt, pregatirea fizica nu prea sta bine cu mine. :rolleyes: Ies acum la o plimbare de seara, pe jos!

Cizmele nu mi-au creeat probleme...

Ciudat si remarcabil este ca, azi am constatat cu surprindere ca mai pot merge pe propriile-mi picioare, febra musculara fiind una modesta - de bun simt.

 

Data viitoare voi urca din nou, se stie :cheers:

 

 

Intreaba-l pe Lordu' ce "picioare emotionate" aveam la coborare. :crack:

Asta micu', ctuturuga, n-a schitat nika ... am decis impreuna cu Alex ca nu-i mai dam voie sa manance papanasi el (ctuturuga) fiind singurul care a servit desert!

 

Apropos, ctuturuga, ai mers excelent pentru cei +2500km experienta care-i ai! Tine-o tot asa :ok: :peace:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...