Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Depinde acum ce bicicleta ti-ai luat - cu o capra e chiar distractiv de mers pe gheata. In cel mai rau caz o impingi 40 de m. In seara asta s-a pus pe ninsoare deci nici drumul din Pipera pana in Berceni nu va fi usor. Cel mai sigur e sa vb cu cineva (ex. Lordu') cu duba/ platforma sa ti-o aduca acasa.

Salut, nu-i capra, este chestia aia noua scoasa in octmbrie cica sport zx 300, cind am fost incepator n-aveau asa ceva (firar sa fie). Am vazut si eu ninsoarea, asa ca

m-am linistit de tot.

Oricum, multumesc pentru raspuns, vina mea - trebuia sa scot cbr-ica de 125 de la iernat si sa vad cum este pe gheata .... n-am facuto, asa-mi trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, nu-i capra, este chestia aia noua scoasa in octmbrie cica sport zx 300, cind am fost incepator n-aveau asa ceva (firar sa fie). Am vazut si eu ninsoarea, asa ca

m-am linistit de tot.

Oricum, multumesc pentru raspuns, vina mea - trebuia sa scot cbr-ica de 125 de la iernat si sa vad cum este pe gheata .... n-am facuto, asa-mi trebuie.

Esti tare amuzant......... o zici de parca ai un 2x2 cu cuie pe cauciucuri (desigur, cauciucuri de iarna) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare amuzant......... o zici de parca ai un 2x2 cu cuie pe cauciucuri (desigur, cauciucuri de iarna) :crack:

 

Si tu esti tare, auzi cuie ..... am doar citiva ani buni si cind o conduc sint una cu ea.

Oricum sa sti ca desi pare bizar ..... ideea ta cu Lordu a fost foarte buna si am aplicat-o,

asa ca ii iei berea linistit la intilnire.

Gindestete si tu - nu cunosc noua mobra deloc (acceleratie, stabilitate etc.) si decit sa fiu zmeu si

s-o trintesc pe vreme rea din prima, mai bine dau un ban pe care il cistiga tot un roman ca mine ... este ok?

 

Esti tare amuzant......... o zici de parca ai un 2x2 cu cuie pe cauciucuri (desigur, cauciucuri de iarna) :crack:

Scuze, credeam ca este Ciorap (ca el ma bagat in seama pina acum) ...asa ca berea nu merge la tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu-i capra, este chestia aia noua scoasa in octmbrie cica sport zx 300, cind am fost incepator n-aveau asa ceva (firar sa fie). Am vazut si eu ninsoarea, asa ca

m-am linistit de tot.

Oricum, multumesc pentru raspuns, vina mea - trebuia sa scot cbr-ica de 125 de la iernat si sa vad cum este pe gheata .... n-am facuto, asa-mi trebuie.

Cuie in cauciucuri nu este o idee atat de bizara, eu anul trecut ma dadeam prin padure la Pustnicu' cu un dr 650 cu suruburi bagate prin cauciuc.

 

ZX 300 asta e vechiul Kawa 250 R ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuie in cauciucuri nu este o idee atat de bizara, eu anul trecut ma dadeam prin padure la Pustnicu' cu un dr 650 cu suruburi bagate prin cauciuc.

 

ZX 300 asta e vechiul Kawa 250 R ?

 

In principiu cred ca da, ei zic ca are in proportie de 50% piese modificate, ceva la cadru, pistoane, arbore cotit, etc. Eu unul daca n-o scoteau pe asta

o luam pe aia de 250. In general ii mai dau in goarna, si sti cum este daca ai ceva iute - te duci la maxim pina te plictisesti (la motoare trebuie sa mai si traiesti).

De aceea este ok pentru mine si o cumpar doar pentru autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, daca tot ai experienta - de ce nu ti-ai luat de 600 pentru autostrada ?

Eu cu Fireblade-ul o singura data i-am dat sa vad cat poate, in rest mersul in linie dreapta ma plictiseste de moarte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, daca tot ai experienta - de ce nu ti-ai luat de 600 pentru autostrada ?

Eu cu Fireblade-ul o singura data i-am dat sa vad cat poate, in rest mersul in linie dreapta ma plictiseste de moarte

 

Am avut mai multe compromisuri de facut, inaltitime - 1.64, greutate - 55-56 kg, nu foarte musculos, asa ca am preferat

o bicla mai usoara. Acesta este MARELE atu al ei, are doar 174 kg, care este si asa mult mai greu fata de fosta cbr 125

de 124-125 kg, iar cilindreea a sarit la dublu +.

 

De curiozitate, daca tot ai experienta - de ce nu ti-ai luat de 600 pentru autostrada ?

Eu cu Fireblade-ul o singura data i-am dat sa vad cat poate, in rest mersul in linie dreapta ma plictiseste de moarte

 

A, si am uitat si de cost .... aceasta a costat 5250 eur fata de fara numar la 600, si doar pentru o placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, sa o stapanesti sanatos multi ani fara incidente. Daca te aduce acasa cu zambetul pe fata, e excelenta.

 

Multumesc mult, Cu zimbetul - vedem cind o fi vremea frumoasa, cit priveste stapinitul sanatos, sper ca mi-am luat-o doar la propriu,

nu si la figurat - ramine de mers la greu. In rest, sanatosi sa fim si zile cu soare. Oricum, ai de luat o bere de la mine, buna ideea cu

duba/ platforma - mult mai sigura, ieri m-am pus invers pe strada cu masina (aici in comuna), desi am B-ul din 96.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, daca tot ai experienta - de ce nu ti-ai luat de 600 pentru autostrada ?

Eu cu Fireblade-ul o singura data i-am dat sa vad cat poate, in rest mersul in linie dreapta ma plictiseste de moarte

 

Dar mincinos mai esti , nu te credeam asa . Cand ne-a oprit politia , ai spus ca ai vazut cat poate motorul tau, numai pe youtube . :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mincinos mai esti , nu te credeam asa . Cand ne-a oprit politia , ai spus ca ai vazut cat poate motorul tau, numai pe youtube . :nono:

 

Usurel Allen, n-a specificat la ce viteza se plictiseste in linia aia dreapta, cit de politie, si eu as jura cu mima pe inima ca mama m-a suit pe bicla cu forta!

 

Dar mincinos mai esti , nu te credeam asa . Cand ne-a oprit politia , ai spus ca ai vazut cat poate motorul tau, numai pe youtube . :nono:

 

Dar buna de tot aia cu youtube-ul (de retinut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mincinos mai esti , nu te credeam asa . Cand ne-a oprit politia , ai spus ca ai vazut cat poate motorul tau, numai pe youtube . :nono:

Eu nici nu am dat a 2-a vreodata :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, bine ai venit.

Acum iarna se anunta aici pe forum daca are loc vre-o intalnire. Deocamdata nu ne-am intalnit decat o singura data de cand a dat frigul.Din primavara in schimb vor fi intalniri in fiecare vineri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica mai traiesc si eu :shootingsmilie:

 

La multi ani tuturor. :clap:

Sincer, nu imi amintesc sa fi vazut in paginile anterioare ca cineva sa fie interesat de tine . Dar acum daca tot te-ai obosit sa scrii , La Multi Ani !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu imi amintesc sa fi vazut in paginile anterioare ca cineva sa fie interesat de tine . Dar acum daca tot te-ai obosit sa scrii , La Multi Ani !!!

Haha, data viitoare o sa ma interesez mai intai daca e interesat cineva de mine si apoi ma voi gandi foarte bine inainte sa postez. Promit :oilleak:

Editat de oFF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, sa o stapanesti sanatos multi ani fara incidente. Daca te aduce acasa cu zambetul pe fata, e excelenta.

 

Deocamdata am adus-o eu acasa, multumesc mult pentru recomandare (The Lord), parolist, serios, etc. ,nu pot sa pun ceva poze cu "amanta" binenteles. Sotia a vazut-o, mi-a spus "ca este sexi", copiii .... "uau ce motocicleta tare", iar eu sint multumit. Ai de luat berea de la el .....tin-te tare, ca o da pina la urma o da, si eu la fel cind ne-om vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja suna a betie :)

Bere fara alcool pe ponton in Oltenita.

 

Se face, promit, si culmea, tot la traseul acesta ma gindeam si eu pentru inceput. Cind se face mai frumos, da un semn si vin, adica merg, ca eu dau numai bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ca suna bine o Oltenita acum ???

 

Suna bine oricind, dar inainte lucram cu program, acum mi-am dat demisia, AM SCAPAT DE EI !

Plus mobra noua, si un pic mai mare.

 

Asa am un chef de plimbare ...

 

Nu fi trist, am trecut noi de 20 si ceva decembrie (cind trebuia sa se termine cu toata lumea), mai avem un pic. La's ca sint eu, mai ales ca am tirit-o pe asta noua pe placa auto, lacrimi frate!

post-72328-0-37264000-1358266832_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...