Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arata bine bicla - sa vina primavara sa o scoatem si la plimbare

 

Cu siguranta!

 

I-am dat jos bateria, doamne ce sistem aiurea, 2 suruburi cu imbus de desfacut, tragi de 2 masti de plastic prinse fiecare in 4 clips-uri, unul a cedat ....nervi, am sa-l repar si o sa le intaresc si pe celelalte, apoi de desfacut alte 2 suruburi tot cu imbusuri, binenteles alta marime ..... nu de alta dar sa simti ca faci treaba, scos in sfirsit saua, alt surub in cruce pentru masca care fixseaza bateria, si in sfirsit cele 2 surubele de la borne .... in cruce dar cu o alta marime - dumnezeule, am lasat-o asa desfacuta. La cbr, desfaceam saua psagerului cu cheia de la motocicleta, un sigur surub care tinea saua, si asta era tot. S-au scarpinat cu 4 miini dupa cele 2 capete inginerii care au proiectat-o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de o saptamana ma plimb in fiecare zi cu mobra si este super :), a trecut iarna si char este placut pe doua roti

 

Esti tare omule, daca suporti frigul acesta de afara, numai vezi sa nu se simta mai tirziu. Am avut in liceu maistrul de lacatuserie pasionat de motociclete, pe vremea aia vechile mobre, cind se schimba vremea plingea, purtase si piele, si textil, si nimic cind soarele ardea. Ai grija, cind esti tinar este cool, dar la o virsta mai inaintata incepi plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oamenilor, am si eu o casca Arai chaser, la care viziera s-a cam zgiriat, am tot .... netul, dar n-am gasit decit la 95 eur, la banii astia mai pun de 2x si-mi iau un nolan, chiar nu se gaseste ceva mai ieftin? S-au sa ma orientez la una noua si pe asta o donez lui frate-miu? Hai va rog ajutati-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare omule, daca suporti frigul acesta de afara, numai vezi sa nu se simta mai tirziu. Am avut in liceu maistrul de lacatuserie pasionat de motociclete, pe vremea aia vechile mobre, cind se schimba vremea plingea, purtase si piele, si textil, si nimic cind soarele ardea. Ai grija, cind esti tinar este cool, dar la o virsta mai inaintata incepi plata.

 

Deja platesc de cand m-am urcat pe ea

 

Mai oamenilor, am si eu o casca Arai chaser, la care viziera s-a cam zgiriat, am tot .... netul, dar n-am gasit decit la 95 eur, la banii astia mai pun de 2x si-mi iau un nolan, chiar nu se gaseste ceva mai ieftin? S-au sa ma orientez la una noua si pe asta o donez lui frate-miu? Hai va rog ajutati-ma!

 

Spune-i fratelui sa doneze si el 95 de euro pentru un scop caritabil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja platesc de cand m-am urcat pe ea

 

 

Spune-i fratelui sa doneze si el 95 de euro pentru un scop caritabil :crack:

 

Raul, sfatul n-ar fi rau, numai ca fratiorul nu are momentan job, are un baiat de 1 an, si tocmai i-am donat cbr-ica, 1 buc. pantaloni, 1 pereche manusi berik, si mai are de luat casca, geaca, permis de A, sotia lui, este in ingrijire copil pe salariu minim/economie. Pe fond - super sfatul, aplicat la mine, din pacate nu, bine nu ca n-as avea suma, dar ma enerveaza la greu pretul nesimtit de mare, am gasit viziere pentru alte casti de marca la 130-140 ron.

 

Apropo de "Deja platesc de cand m-am urcat pe ea", toti platim - inca cu virf si indesat, dar cauta sa minimizezi plata asta, crede-ma ca la virsta mea s-a marit deja un pic rata, dar o sa vorbim mai pe larg cind ne-om vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oamenilor, am si eu o casca Arai chaser, la care viziera s-a cam zgiriat, am tot .... netul, dar n-am gasit decit la 95 eur, la banii astia mai pun de 2x si-mi iau un nolan, chiar nu se gaseste ceva mai ieftin? S-au sa ma orientez la una noua si pe asta o donez lui frate-miu? Hai va rog ajutati-ma!

Vezi aici (daca n-ai Chaser modelul V): http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Visier-Arai-L-Typ/SubProducts/Visier-Arai-L-Typ-0001

Parerea mea ca un Arai Chaser nu se compara cu un Nolan de 200euro, dar totul depinde de tine.

@Raul: De cand te-ai culcat cu ea ti-a luat mintile :D ...numai plimbari visezi acu ! :moron:

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi aici (daca n-ai Chaser modelul V): http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Visier-Arai-L-Typ/SubProducts/Visier-Arai-L-Typ-0001

Parerea mea ca un Arai Chaser nu se compara cu un Nolan de 200euro, dar totul depinde de tine.

@Raul: De cand te-ai culcat cu ea ti-a luat mintile :D ...numai plimbari visezi acu ! :moron:

 

Nu ne-am culcat, am dormit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi aici (daca n-ai Chaser modelul V): http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Visier-Arai-L-Typ/SubProducts/Visier-Arai-L-Typ-0001

Parerea mea ca un Arai Chaser nu se compara cu un Nolan de 200euro, dar totul depinde de tine.

@Raul: De cand te-ai culcat cu ea ti-a luat mintile :D ...numai plimbari visezi acu ! :moron:

 

Multumesc, gasisem si eu adreasa aceea, preferam ceva la un pret similar din Romania, chiar am sa ma gindesc si la o casca noua, dar oricum am sa-mi iau si viziera - ar fi pacat de Arai, ma inteleg f.bine cu ea, mai ales ca m-a scos din citeva necazuri, iar pe ea nu se vede nimic (zici ca-i noua).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai scapat-o pe jos - ai avut accident cu ea - e bine sa o schimbi, chiar daca arata ca noua. Poti astepta pana la salonul moto de anul acesta si vezi ce oferte vor fi atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai scapat-o pe jos - ai avut accident cu ea - e bine sa o schimbi, chiar daca arata ca noua. Poti astepta pana la salonul moto de anul acesta si vezi ce oferte vor fi atunci.

 

Am sa merg si la salon, dar tare imi este ca va fi un mare fis, ca toate din romania, n-am mai fost, dar acum neavind un anume program ..... sint curios ce o fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa merg si la salon, dar tare imi este ca va fi un mare fis, ca toate din romania, n-am mai fost, dar acum neavind un anume program ..... sint curios ce o fi.

Poate fi cel mai mare FAS atata timp cat iti gasesti o super casca la super pret , parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi cel mai mare FAS atata timp cat iti gasesti o super casca la super pret , parerea mea.

 

Sti ce ma deranjeaza cel mai tare, m-am interesat la united motors, cit costa engine guards pentru bicla, mai omule, nici aluia de acolo nu-i venea sa creada - 450 eur, adica citeva bare sudate (bine si vopsite) cu 2 cauciuce in cap + citeva suruburi. Parca cumparam componente de OZN, nu-i ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sti ce ma deranjeaza cel mai tare, m-am interesat la united motors, cit costa engine guards pentru bicla, mai omule, nici aluia de acolo nu-i venea sa creada - 450 eur, adica citeva bare sudate (bine si vopsite) cu 2 cauciuce in cap + citeva suruburi. Parca cumparam componente de OZN, nu-i ok.

Cauta pe www.louis.de, si acolo sunt destul de scumpe (asa sunt in general crash-bar-urile cat si engine-guards-urile) dar sigur sunt sub United (astia sunt cei mai magari la scoruri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La orice model nou , accesoriile sunt o palarie de bani , peste vreo doi ani poate vei gasi ceva acceptabil ca pret .

 

Am observat, si este normal sa mai astepte china pina se mai vind ceva modele, ca sa aibe cui vinde, asta daca se vind bicle de modelul asta, daca nu .......

 

 

Cauta pe www.louis.de, si acolo sunt destul de scumpe (asa sunt in general crash-bar-urile cat si engine-guards-urile) dar sigur sunt sub United (astia sunt cei mai magari la scoruri).

 

 

 

Gata, am rezolvat-o, viziera + pinlock = 340 ron- tot un forumist, dar oricum am sa merg si la salon, chiar sint curios cu ce-or sa vina si poate ma lipesc si de altele cum ar fi ..engine-guards, si mai ales de o sirena ...... da, da sirena, ca la ce numar mi-au dat astia de la politie merge- auziti ghinion pe mine, numar moto "bla, bla, COP"

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vizierele de orice neam .....oricat ar fi de zgariate se aduc la starea initiala (ca noi) prin polisare! Baietii de poliseaza masini stiu cum se face! Nu vorbesc din auzite! Dureaza 20 min...iar pretul e nimic pe langa scorurile astea aiuristice practicate de bisnitari! :10: Acuma....nu prea am in intentie sa pun bete-n roate comertului cu prostii d'astea....caci suntem multi care nu gandim(si ne repezim sa-i subventionam pe bisnitari imediat cum s-a invechit nu stiu ce accesoriu), insa in cazul vizierelor se poate scuti o gramada de bani!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vizierele de orice neam .....oricat ar fi de zgariate se aduc la starea initiala (ca noi) prin polisare! Baietii de poliseaza masini stiu cum se face! Nu vorbesc din auzite! Dureaza 20 min...iar pretul e nimic pe langa scorurile astea aiuristice practicate de bisnitari! :10: Acuma....nu prea am in intentie sa pun bete-n roate comertului cu prostii d'astea....caci suntem multi care nu gandim(si ne repezim sa-i subventionam pe bisnitari imediat cum s-a invechit nu stiu ce accesoriu), insa in cazul vizierelor se poate scuti o gramada de bani!

 

Am batut si eu net-ul, si am gasit si ce zici tu, dar cica n-ar tine mult faza, si ca ar trebui pusa si o folie plasticata dupa polisare, adica alte costuri, pe afara am gasit viziera mea la 65 eur+ transport 7-8 eur, omul o da la 240 ron (noua si originala). Pe asta veche, am sa incerc tot ce este posibil, si dupa, compar calitate/pret, oricum nu vroiam sa ma prinda primavara fara viziera clara.

Multumesc pentru recomandare, si zile cu soare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare...vopseaua polisata e una, plasticul clar (fie vizor, fie parbriz) e alta. de mers, e la cel care a mai facut.., caci risti sa-ti 'arda' marginile. altfel, sunt de acord si subscriu si eu.

Editat de tzulae2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare...vopseaua polisata e una, plasticul clar (fie vizor, fie parbriz) e alta. de mers, e la cel care a mai facut.., caci risti sa-ti 'arda' marginile. altfel, sunt de acord si subscriu si eu.

 

Ce suparare omule, sint pe aici pe principiul "culeg informatii/triez/aplic/informez", chastia cu polisatul hard al vizierei (adica pina la indepartarea lacului de pe plastic) se poate face la fel ca la geamurile farurilor de la masini (doar care sint de plastic), problema este ca daca nu mai ai lacul protector, plasticul se zgirie mult mai usor si de aceea este mai bine sa-l protejezi cu altceva, tot pe la masini, am dat de Paint Protection Film, care este o folie transparenta de plastic subtire. Baga pe net, este folosita in afara si pentru capote, aripi, etc. Ce nu stiu, este raportul calitate/pret, si mai ales fiabilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...