Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

buna/salut,

cunoasteti pe cineva care lipeste carene in fibra ? am avut sambata un incident neplacut si am catea "fracturi" printre care si capacul alterantor la Yamaha Thundercat (daca stiti pe cineva care are de vanzare ) ...

pe langa asta am oglinda stg, semnal stg si cam atat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

buna/salut,

cunoasteti pe cineva care lipeste carene in fibra ? am avut sambata un incident neplacut si am catea "fracturi" printre care si capacul alterantor la Yamaha Thundercat (daca stiti pe cineva care are de vanzare ) ...

pe langa asta am oglinda stg, semnal stg si cam atat :(

 

Pt reparatii cu fibra incearca la Parlogi, in Giulesti, 0728.054.558. Pt oglinda si semnal, daca le ai pe cele originale, incearca pe Louis.de(importati in Romania de Kronau).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti cumva daca vreau sa imi pun semnale pe leduri mai trebuie sa schimb ceva ?

multumesc

 

 

 

Releul de semnalizare , asta daca nu te deranjeaza sa se aprinda foarte des :)

 

Kosh iti poate oferi detalii exacte referitor la reparatia cu fibra si la vopsit . Nu-i asa Kosh ?

 

 

 

 

 

 

Tocmai ce m-am întors de la plimbat dracii (maka maka zi de munca)!!!!! Ce metoda de descărcat nervii abordati peste iarna când coarnele sunt la garaj?

 

Poti lua coarnele in casa, si le montezi pe spatarul unui scaun , pe care il pui invers :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va cer si eu parerea :

vopsit tot motorul ( inclusiv cadru ) lipit carene, verificare mecania, carburatia, frane ( curatat etrieri si inlocuit lichid ) si alte verificari la pretul de 1400 ron e ok ?

P.S. cu toate materialele lui

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va cer si eu parerea :

vopsit tot motorul ( inclusiv cadru ) lipit carene, verificare mecania, carburatia, frane ( curatat etrieri si inlocuit lichid ) si alte verificari la pretul de 1400 ron e ok ?

P.S. cu toate materialele lui

 

 

 

nu vad rostul vopsirii cadrului care este din aluminiu ?! sunt curios cat o sa stea vopseaua pe el !!!

PS: exceptand faza cu cadrul si daca verificarea mecanica insumeaza verificarea fiecarei parti ce poate prezenta uzura(ex:rulmenti jug, rulmenti roti, placute frana, lant distributie, lant angrenare roata, amortizoare fata si spate, pompe frana etc si daca carburatie inseamna curatire si reglare carburatoare atunci pretul este super ok (incluzand si vopsirea carenelor, rezervorului si jantelor - asta inseamna vopsire tot motorul)).

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica orele 11,30 ne adunam in parcarea de la Casa Presei Libere pt a filma un spot tv. Actiunea are ca scop realizarea unei campanii de constientizare in trafic. Cine poate da o mana de ajutor cu o masina sau o motocicleta este binevenit.

 

Super... dar din pacate nu pot veni cu mobra mea sa fac sesiune de photo shooting... nu-s in Buk.

Să zâmbiți la cameră si pentru mine! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad rostul vopsirii cadrului care este din aluminiu ?! sunt curios cat o sa stea vopseaua pe el !!!

PS: exceptand faza cu cadrul si daca verificarea mecanica insumeaza verificarea fiecarei parti ce poate prezenta uzura(ex:rulmenti jug, rulmenti roti, placute frana, lant distributie, lant angrenare roata, amortizoare fata si spate, pompe frana etc si daca carburatie inseamna curatire si reglare carburatoare atunci pretul este super ok (incluzand si vopsirea carenelor, rezervorului si jantelor - asta inseamna vopsire tot motorul)).

 

In mare cam da dar nu l-am luat la marunt ( tot ce mi-ai scris tu aici ). El asa a zis acum detaliile marunte mai ramasese sa discutam ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o scurta plimbare de weekend sa-mi vizitez familia, Bucuresti-Mahmudia... si cateva poze. Mi s-a facut sete in ziua de plecare si am consumat un pic de beredrink.gif....3 sticle...de 2L.. si am amanat plecarea pana mi-am revenit adica la ora 1 noaptea si m-am c.c.t pe mine de frig pe drum cu tot cu manere incalzite (imi venea sa ma intind pe ghidon sa-l iau in brate), altfel a fost excelenta plimbarea...asa de toamna. Concluzia: tre sa punem mesadele daca mai iesim la plimbari mai lungi !

https://picasaweb.go...gCIjH0e2B6v-wDA

PS: frigul de la intoarcere nu l-am imortalizat in nicio poza.wink.gif

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o scurta plimbare de weekend sa-mi vizitez familia, Bucuresti-Mahmudia... si cateva poze. Mi s-a facut sete in ziua de plecare si am consumat un pic de beredrink.gif....3 sticle...de 2L.. si am amanat plecarea pana mi-am revenit adica la ora 1 noaptea si m-am c.c.t pe mine de frig pe drum cu tot cu manere incalzite (imi venea sa ma intind pe ghidon sa-l iau in brate), altfel a fost excelenta plimbarea...asa de toamna. Concluzia: tre sa punem mesadele daca mai iesim la plimbari mai lungi !

https://picasaweb.go...gCIjH0e2B6v-wDA

PS: frigul de la intoarcere nu l-am imortalizat in nicio poza.wink.gif

Ai un mini Lord superb,sa-ti traiasca!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o scurta plimbare de weekend sa-mi vizitez familia, Bucuresti-Mahmudia... si cateva poze. Mi s-a facut sete in ziua de plecare si am consumat un pic de beredrink.gif....3 sticle...de 2L.. si am amanat plecarea pana mi-am revenit adica la ora 1 noaptea si m-am c.c.t pe mine de frig pe drum cu tot cu manere incalzite (imi venea sa ma intind pe ghidon sa-l iau in brate), altfel a fost excelenta plimbarea...asa de toamna. Concluzia: tre sa punem mesadele daca mai iesim la plimbari mai lungi !

https://picasaweb.go...gCIjH0e2B6v-wDA

PS: frigul de la intoarcere nu l-am imortalizat in nicio poza.wink.gif

 

 

intradevar superbe poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai un mini Lord superb,sa-ti traiasca!!!!

 

Multam, sa traiasca la toata lumea...care are ...si care nu are sa-si faca ! wink.gif

 

salut !

am migrat si eu de curand in cartier .

 

salut !

BRAVO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...